Radlińska „dwójka” kuźnią mistrzów pięknego czytania!

W czerwcowy poranek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radlinie, mistrzowie pięknego czytania – szóstoklasiści z radlińskich szkół - stanęli w szranki. Międzyszkolny Konkurs „Mistrz pięknego czytania” składał się z dwóch części. Pierwsza to głośne czytanie przez uczniów utworów poetyckich znanych polskich poetów, druga – fragmentów prozy, również polskiego pisarza - Jana Brzechwy.
Celem tego konkursu jest uwrażliwianie uczniów na piękno słowa pisanego, zachęcenie do częstego sięgania po książkę, rozwijanie zdolności pięknego czytania ze zwróceniem uwagi na płynność, wyrazistość, tempo i intonację oraz kształcenie umiejętności rywalizacji w spokojnej, miłej atmosferze.
Wszyscy uczestnicy konkursu czytali bardzo ładnie, a przecież były to dla nich teksty nowe. Mieli oni dobrze opanowaną technikę czytania, co skutkowało tym, że nowe teksty czytali ze zrozumieniem. Jedynie podczas czytania wierszy, nie zawsze potrafili oddać pełnię emocji koniecznych dla właściwej interpretacji tekstu. Była to jednak ich pierwsza konfrontacja z tak poważną poezją.
Zawodników oceniało bardzo wymagające jury. Jurorki zwracały uwagę nawet na drobne potknięcia.
Mistrzem pięknego czytania, spośród radlińskich szóstoklasistów, została Natalia Przybyłek z klasy 6e – reprezentantka Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Trzecie miejsce również przypadło radlińskiej dwójce. Zdobyła go Wiktoria Marcol z klasy 6c. Na drugim miejscu uplasowała się uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 4.

A.B.

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale