"W magicznym świecie Harrego Pottera" - spotkanie czytelnicze

„Książka to wiedzy rzeka dla mola i dla człowieka ...”

 

Uczniowie klas piątych i szóstych, z okazji obchodów w naszej szkole XIV Tygodnia Bibliotek, mającego na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji, zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na spotkanie czytelnicze „W magicznym świecie Harrego Pottera”. Spotkanie to jest jednym z elementów realizowanego w szkole projektu edukacyjnego „Czytanie daje moc” i miało ono charakter międzyklasowej rywalizacji. Uczniowie, przybywając do Hogwartu wcielili się w bohaterów literackich z powieści pani J. K. Rowling. Zanim jednak rozpoczęła się rywalizacja dokonano „Sądu nad książką”. Należało stwierdzić, czy w dzisiejszych czasach, w dobie Internetu, komputerów i nowoczesnych mediów ta „staruszka” spełnia jeszcze swoją rolę. W tym celu uczniowie wysłuchali mowy oskarżyciela, obrońcy i świadków. Proces zakończył jednoznaczny i nieodwołalny werdykt sędziny. Okazało się, że książka jednak jest niezbędna w każdym społeczeństwie i dla wielu ludzi jest nadal niezastąpiona. Musi pozostać i towarzyszyć człowiekowi przez kolejne stulecia.
Kiedy już uczniowie przekonali się o istotnej roli książki jaką odgrywała, odgrywa i nadal powinna odgrywać w życiu człowieka rozpoczęła się rywalizacja. Poszczególne klasy zaprezentowały swoje stroje z krainy magii i czarodziejów oraz jednego z przedstawicieli magicznej krainy. Potem uczniowie musieli wykazać się swoim oczytaniem. Praca była grupowa. Cała klasa musiała solidarnie pracować, żeby pokonać przeciwników.

 
W międzyklasowej rywalizacji klas piątych najlepszymi okazały się:
I miejsce   - klasa 5d – 20 punktów,
II miejsce  - klasa 5c – 17 punktów,
III miejsce - klasa 5b – 15 punktów,
IV miejsce - klasa 5a – 14 punktów.


W międzyklasowej rywalizacji klas szóstych najlepszymi okazały się:
I miejsce   - klasa 6c  – 20 punktów,
II miejsce  - klasa 6d – 16 punktów,
III miejsce - klasa 6a – 15 punktów,
IV miejsce - klasa 6b – 7 punktów,
V miejsce  - klasa 6e  – 4 punkty.

Punkty te zasilą tabelę międzyklasowej rywalizacji klas piątych oraz szóstych i zbliżą klasy do zdobycia nagrody - bonu o wartości 100 zł, ufundowanego przez Radę Rodziców. Pieniądze zostaną przeznaczone, przez zwycięskie klasy, na cele kulturalno-rozrywkowe np. na klasowy Dzień Dziecka.

A.B. 

 
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale