Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole

Radlińska „dwójka” kuźnią mistrzów pięknego czytania!

Radlińska „dwójka” kuźnią mistrzów pięknego czytania!

2017-06-13 20:07

W czerwcowy poranek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radlinie, mistrzowie pięknego czytania – szóstoklasiści z radlińskich szkół - stanęli w szranki. Międzyszkolny Konkurs „Mistrz pięknego czytania” składał się z dwóch części. Pierwsza to głośne czytanie przez uczniów utworów poetyckich znanych polskich poetów, druga – fragmentów prozy, również polskiego pisarza - Jana Brzechwy. Mistrzem pięknego czytania, spośród radlińskich szóstoklasistów, została Natalia Przybyłek z klasy 6e – reprezentantka Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Trzecie miejsce również przypadło radlińskiej dwójce. Zdobyła go Wiktoria Marcol z klasy 6c. Na drugim miejscu uplasowała się uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 4.

"Czytanie daje moc" - podsumowanie projektu edukacyjnego

"Czytanie daje moc" - podsumowanie projektu edukacyjnego

2017-05-31 23:24

W naszej szkole przez cały maj realizowaliśmy projekt edukacyjny „CZYTANIE DAJE MOC”. W projekcie uczestniczyli wszyscy uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Realizując projekt, na każdym poziomie edukacyjnym, prowadziliśmy międzyklasową rywalizację. W ramach projektu uczniowie ze wszystkich klas mieli szereg zadań do wykonania. Aby je wykonać musieli sięgać do różnych źródeł informacji. Wykazać się talentem literackim, plastycznym, aktorskim, znajomością literatury pięknej, znajomością przysłów czy ogólnym oczytaniem.

„Nasze spotkanie z Pinokiem” – konkurs na komiks

„Nasze spotkanie z Pinokiem” – konkurs na komiks

2017-05-30 22:11

Jednym z zadań obowiązkowych, które musieli wykonać czwartoklasiści w ramach projektu edukacyjnego „Czytanie daje moc” było opracowanie komiksu. Do pracy nad komiksem posłużyła im przeczytana wcześniej lektura C. Collodi’ego „Pinokio” - o przygodach drewnianego pajaca, którego marzeniem było stać się prawdziwym chłopcem. Lektura ta posłużyła uczniom do pracy twórczej. Musieli uruchomić swoją wyobraźnię i przedstawić w formie komiksu najciekawsze przygody głównego bohatera.

„Krótka historia książki” – konkurs na klasowy lapbook

„Krótka historia książki” – konkurs na klasowy lapbook

2017-05-30 21:33

Jednym z zadań obowiązkowych, które musieli wykonać piąto- i szóstoklasiści w ramach projektu edukacyjnego „Czytanie daje moc” było opracowanie lapbooka. Uczniowie, posługując się różnymi dostępnymi źródłami informacji musieli prześledzić historię książki i w formie lapbooka przedstawić jej najważniejsze etapy rozwoju od najstarszych form: tabliczek kamiennych, glinianych, zwojów papirusowych, kodeksów pergaminowych, pierwszych książek drukowanych, czyli inkunabułów do współcześnie obowiązującej formy kodeksu drukowanego na papierze, nie zapominając oczywiście o najnowszej formie książki – e-booku.

"W magicznym świecie Harrego Pottera" - spotkanie czytelnicze

"W magicznym świecie Harrego Pottera" - spotkanie czytelnicze

2017-05-25 21:50

Uczniowie klas piątych i szóstych, z okazji obchodów w naszej szkole XIV Tygodnia Bibliotek, mającego na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji, zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na spotkanie czytelnicze „W magicznym świecie Harrego Pottera”. Spotkanie to jest jednym z elementów realizowanego w szkole projektu edukacyjnego „Czytanie daje moc” i miało ono charakter międzyklasowej rywalizacji. Uczniowie, przybywając do Hogwartu wcielili się w bohaterów literackich z powieści pani J. K. Rowling. Zanim jednak rozpoczęła się rywalizacja dokonano „Sądu nad książką”.

"Mądrej głowie dość dwie słowie" - konkurs frazeologiczny

"Mądrej głowie dość dwie słowie" - konkurs frazeologiczny

2017-05-23 20:58

Jednym z zadań, realizowanego w klasach 4 – 6 projektu edukacyjnego „CZYTANIE DAJE MOC”, był udział klasowych drużyn z klas piątych i szóstych w konkursie frazeologicznym „MĄDREJ GŁOWIE DOŚĆ DWIE SŁOWIE”. Każda z klas za wywalczone w rywalizacji miejsce otrzyma punkty do tabeli międzyklasowej rywalizacji. Punkty te zbliżają klasy do osiągnięcia głównego celu, czyli zdobycia bonu o wartości 100 zł do zrealizowania na cele kulturalno-rozrywkowe.

"Godzina radości" - konkurs

"Godzina radości" - konkurs

2017-05-22 16:23

Dziewiętnastego maja do czytelni szkolnej, do udziału w konkursie „Godzina radości, zostały zaproszone 3-osobowe drużyny z każdej klasy czwartej. Reprezentanci klas musieli wykazać się znajomością najpopularniejszych wierszy dla dzieci Juliana Tuwima. Konkurs ten jest częścią realizowanego projektu edukacyjnego „CZYTANIE DAJE MOC”.

Konkurs plastyczny na plakat Tydzień Bibliotek 2017 rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny na plakat Tydzień Bibliotek 2017 rozstrzygnięty

2017-05-22 16:00

Z okazji obchodów, w naszej szkole, Tygodnia Bibliotek jednym z zadań dla uczniów z klas 4 – 6 było wykonanie klasowego plakatu reklamującego to święto. Za wykonanie plakatu każda z klas mogła otrzymać od 0 do 10 punktów. Punkty te zasilą konto każdej z klas w tabeli międzyklasowej rywalizacji i przybliżą do zdobycia nagrody.

Konkurs literacki "Skargi książek z biblioteki" rozstrzygnięty

Konkurs literacki "Skargi książek z biblioteki" rozstrzygnięty

2017-05-22 15:47

Z okazji obchodów w naszej szkole XIV Tygodnia Bibliotek, dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych został ogłoszony konkurs literacki na twórczość własną „Skargi książek z biblioteki”. Uczniowie, odwiedzając bibliotekę i wypożyczając książki, wielokrotnie mieli okazję zaobserwować, a nawet mieć w rękach książki w złym stanie, zniszczone przez niesolidnych czytelników. Dlatego też należało wczuć się w rolę tych książek i w sposób humorystyczny lub dramatyczny opisać ich odczucia, marzenia i pragnienia.

„Smerfowisko” spotkanie czytelnicze dla uczniów klas 4

„Smerfowisko” spotkanie czytelnicze dla uczniów klas 4

2017-05-18 21:21

Uczniowie klas czwartych, z okazji obchodów w naszej szkole XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na SMERFOWISKO. Spotkanie miało charakter międzyklasowej rywalizacji. Czwartoklasiści do smerfnej krainy przybyli ukryci pod postaciami bajkowych Smerfów. Zanim jednak rozpoczęła się rywalizacja dokonano „Sądu nad książką”.

„Witam cię kartek szelestem" - spotkanie czytelnicze dla uczniów klas 1-3

„Witam cię kartek szelestem" - spotkanie czytelnicze dla uczniów klas 1-3

2017-05-18 17:28

Za nami XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8 – 15 maja. Miał on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku świętowaliśmy go pod hasłem „BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!” Z tej okazji uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, w dniach 10 i 11 maja, gościli w czytelni szkolnej. Zostali oni zaproszeni na spotkanie z książką „WITAM CIĘ KARTEK SZELESTEM”.

Warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej

2017-05-05 13:19

W dniach 4 i 5 maja klasy 5c i 5d brały udział w warsztatach na temat ekslibrisu organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radlinie.

Zosia z 5c mistrzem pięknego czytania!

Zosia z 5c mistrzem pięknego czytania!

2017-04-27 15:14

W czwartek, 27 kwietnia, w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3 spotkali się przedstawiciele klas piątych wszystkich radlińskich szkół podstawowych, którzy wygrali szkolny etap „Konkursu pięknego czytania”. Celem konkursu jest uwrażliwianie dzieci na piękno słowa pisanego, zachęcenie do częstego sięgania po książkę, rozwijanie zdolności pięknego czytania ze zwróceniem uwagi na płynność, wyrazistość, tempo i intonację oraz kształcenie umiejętności rywalizacji w spokojnej, miłej atmosferze.

Noc z Andersenem w MBP w Radlinie

Noc z Andersenem w MBP w Radlinie

2017-04-03 09:25

W piątkowy wieczór klasa 3c i 3f spotkały się w Miejskiej Bibliotece na bajkowej przygodzie z panem Andersenem. Na naszych uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Na sam początek Pan Andersen zaproponował posadzenie drzewka w bibliotecznym ogródku, nasi uczniowie nazwali go Andersen. Później rozpoczęła się chwila słuchania bajek, które czytał sam autor. Następnie zaproszono nas na taneczne pokazy wraz z nauką tańca.

Międzyszkolny konkurs "Mistrz pięknego czytania" dla czwartoklasistów

Międzyszkolny konkurs "Mistrz pięknego czytania" dla czwartoklasistów

2017-03-23 14:17

W czwartek, 23 marca, w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 4 spotkali się przedstawiciele klas czwartych wszystkich radlińskich szkół podstawowych, którzy wygrali szkolny etap „Konkursu pięknego czytania”.

Strony: | 1 | 2 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale