„Witam cię kartek szelestem" - spotkanie czytelnicze dla uczniów klas 1-3

„Witam cię kartek szelestem, tytułem na pierwszej stronie witam!
Bo po to przecież jestem, abyś mnie wziął w dłonie i czytał.”

 

Za nami XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8 – 15 maja. Miał on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku świętowaliśmy go pod hasłem „BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!” Z tej okazji uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, w dniach 10 i 11 maja, gościli w czytelni szkolnej. Zostali oni zaproszeni na spotkanie z książką „WITAM CIĘ KARTEK SZELESTEM”. Nauczyciele bibliotekarze oraz starsze koleżanki z Koła Przyjaciół Książki przygotowali dla nich niespodzianki. Wspólnie odwiedzili „Majową księgarnię” oraz byli świadkami „Kłopotów w pewnej bibliotece”. Potem były zagadki literackie i krzyżówka. Z tymi zadaniami uczniowie poradzili sobie doskonale, co świadczy o ich oczytaniu.
Na spotkaniu czytelniczym z książką nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Tym razem uczniowie wysłuchali opowiadania Emily Horn „Przepraszam, czy jesteś czarownicą?” - o przygodzie małego czarnego bezdomnego, ale bardzo mądrego kotka, który dużo czasu spędzał w bibliotece, a swą mądrość czerpał z przeczytanych tam książek.

A.B.

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale