Znamy już „Mistrzów pięknego czytania” spośród radlińskich trzecioklasistów!

W czwartek, 23 lutego, w bibliotece szkolnej ZSS spotkali się uczniowie - przedstawiciele klas trzecich wszystkich radlińskich szkół podstawowych, którzy wygrali szkolny etap „Konkursu pięknego czytania”. Celem konkursu jest uwrażliwianie dzieci na piękno słowa pisanego, zachęcenie do częstego sięgania po książkę, rozwijanie zdolności pięknego czytania oraz kształcenie umiejętności rywalizacji w spokojnej, miłej atmosferze.
Konkurs - tradycyjnie - składał się z dwóch części. Pierwsza to głośne czytanie przez uczniów fragmentów prozy, druga - poezji. Podczas konkursu zostały wykorzystane teksty literackie M. Widmarka, H. Willis „Tajemnica pływalni” oraz J. Brzechwy „Pan Soczewka w puszczy”. Oprócz prezentacji umiejętności pięknego czytania, uczniowie mieli okazję poznać ciekawe utwory literackie, skierowane do dzieci, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale ich treść zawiera wiele elementów wychowawczych, uczy empatii i motywuje do pozytywnych zachowań. Wszyscy uczestnicy konkursu czytali bardzo ładnie, mimo że były to dla nich teksty nowe, z którymi zetknęli się po raz pierwszy.
Zawodników oceniało jury w żeńskim składzie: dyrektor ZSS w Radlinie mgr Beata Klima, logopeda mgr Elżbieta Plewnia i emerytowana nauczycielka nauczania zintegrowanego mgr Lucyna Szłapka. Różnica w punktacji pomiędzy poszczególnymi zawodnikami była niewielka - szli „łeb w łeb”, ale jak zawsze w konkursach muszą być zwycięzcy i pokonani dlatego jury, po burzliwych obradach, stwierdziło, że mistrzem pięknego czytania został Jacek Nawrat – reprezentant Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Na drugiej pozycji uplasowała się reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 3 – Michalina Wojtowicz. Trzecie miejsce zajął Jakub Pałasz, reprezentujący Szkołę Podstawową nr 4.
Pozostali zawodnicy również spisali się na medal. Są to:

  • Lena Strzała SSP nr 2,
  • Jacek Nawrat SSP nr 2,
  • Julia Pietrzak SP nr 3,
  • Łukasz Matys SP nr 3,
  • Julia Rek SP nr 4,
  • Kacper Latocha SP nr 4.


Serdecznie gratulujemy
wszystkim zawodnikom – WSPANIAŁYM CZYTELNIKOM!

A.B.


 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale