Christmas – Boże Narodzenie po angielsku – projekt edukacyjny

„Święta Bożego Narodzenia”

„Święta Bożego Narodzenia”

2016-12-22 08:44

Święta Bożego Narodzenia to bardzo uroczyste święta obchodzone 25 grudnia. Święta, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem. Boże Narodzenie jest dla wszystkich, a w szczególności dla dzieci, szczególnym przeżyciem. Aby przygotować się do świątecznej atmosfery w przedszkolu od 1 grudnia wdrożony został projekt edukacyjny zatytułowany „Święta Bożego Narodzenia”. Uczestnicy projektu poznali zwyczaje i obrzędy związane ze świętami oraz tradycje panujące w ich domach rodzinnych.

Merry Christmas

Merry Christmas

2016-12-21 22:09

21 grudnia klasa 3a, wraz z paniami, przygotowała dla wybranych klas 1-3 świąteczne przedstawienie w języku angielskim. Uczniowie włożyli całe serce w występ wcielając się w role m.in. aniołów, mikołaja. Przedstawienie budziło wiele zachwytu. Język angielski został praktycznie wykorzystany. Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera.

"Wigilijna opowieść" w wykonaniu uczniów z 3c

"Wigilijna opowieść" w wykonaniu uczniów z 3c

2016-12-20 21:44

W miesiącu grudniu w naszej szkole realizowany jest projekt Christmas, a wraz z nim działania związane z poznaniem zwyczajów i tradycji świątecznych w Anglii. W związku z tym, klasa 3c przygotowała przedstawienie świąteczne "Wigilijna opowieść" Dickensa. Dziewiętnastego grudnia zaprosiła swoich rodziców na klasową wigilijkę i zaprezentowała swoje aktorskie zdolności. Oklaskom i wzruszeniom nie było końca. Po przedstawieniu podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy świąteczne życzenia, a pyszne wypieki naszych mam osłodziły nam wspólne kolędowanie.

Gimnazjaliści wykonują wianki

Gimnazjaliści wykonują wianki

2016-12-12 08:27

W grudniu uczniowie klas trzecich gimnazjum brali udział w projekcie szkolnym „Christmas – Boże Narodzenie po angielsku”. Każda z klas miała za zadanie wykonać wianek świąteczny na drzwi. Klasa 3a wykonała wianki z użyciem zielonych gałązek, klasa 3b zastosowała wełnę a klasa 3c wykonała szyte wianki. Dzieło ich pracy będzie można zakupić na jarmarku szkolnym w czwartek 15 grudnia od godziny 16:30.

Lekcja otwarta w 1c "Święty Mikołaj historia prawdziwa"

Lekcja otwarta w 1c "Święty Mikołaj historia prawdziwa"

2016-12-09 11:44

Dnia 8 grudnia 2016r. odbyła się lekcja otwarta dla rodziców uczniów naszej klasy. Dzieci miały możliwość wysłuchać historii z życia Świętego Mikołaja. Mogły także zaprezentować swoje umiejętności z języka angielskiego. Zaśpiewały świąteczne piosenki. Zajęcia zakończyły się wspólnie wykonaną z rodzicem pracą plastyczną. Wszystkim rodzicom dziękujemy za udział i miłą atmosferę.

Christmas – Boże Narodzenie po angielsku

Christmas – Boże Narodzenie po angielsku

2016-12-04 19:45

W miesiącu grudniu cała szkoła bierze udział w projekcie CHRISTMAS – BOŻE NARODZENIE PO ANGIELSKU. W związku z tym, projekt rozpoczęliśmy warsztatami plastycznymi dla uczniów z klas integracyjnych z naszej szkoły. Przedstawiliśmy i powtórzyliśmy wyrazy związane z choinką i jej ozdobami w języku angielskim, a następnie wszyscy zabrali się do pracy. Lepiliśmy, wycinaliśmy, darliśmy, wyklejaliśmy a wszystko po to, aby nasza smutna choinka została ozdobiona wspaniałymi aniołkami, bałwankami, skarpetkami i gwiazdkami, a co za tym idzie zamieniła się w strojną, uśmiechniętą i kolorowa panią – Chistmas tree.

Angielskie spotkanie z bajką "Little Red Riding Hood"

Angielskie spotkanie z bajką "Little Red Riding Hood"

2016-11-03 10:54

28 października w naszej klasie 3a odbyło się angielskie spotkanie czytelnicze pt. "Podróż w krainę bajki". Uczniowie z niecierpliwością czekali jaką bajkę będziemy czytać po angielsku. Kiedy uczennica gimnazjum zaczęła czytać bajkę "Little Red Riding Hood", dla klasy wszystko stało się jasne. Następnie wykonywali szereg różnych ćwiczeń oraz zadań związanych z Czerwonym Kapturkiem. Wszystkim podobało się popołudniowe spotkanie. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i upominek.

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale