Sukces naszej gimnazjalistki na Konkursie Poezji Francuskiej

13 grudnia 2016 grupa uczniów klas językowych wzięła udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Francuskiej, który miał miejsce w I LO w Wodzisławiu Śl. Poziom wykonawców był bardzo wyrównany, toteż jury, w skład którego weszło 2 nauczycieli języka francuskiego oraz lektorka z Belgii pani Manon Cuppens, miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów. Nasza uczennica z kl.III c – Natalia Potocka zajęła III miejsce za piękną recytację i interpretację wiersza M.Reynaud "Quand tu dis...". W nagrodę dostała koszulkę z reklamą Walonie – Bruxelles - francuskojęzycznej części Belgii oraz pendriva.

W czasie obrad jury uczestnicy, podzieleni na małe grupki, wzięli udział w warsztatach związanych z krajami francuskojęzycznymi. Mieli różne zadania do wykonania m.in. wyszukiwanie logo firm francuskich, znajdywanie podobnych lub identycznych wyrazów w języku francuskim i angielskim.Było też zadanie polegające na ułożeniu z rozsypanki słów francuskich funkcjonujących w języku polskim np. rendez–vous, déjà-vu. Za każde dobrze rozwiązane zadanie uczniowie dostawali drobne upominki - gadżety pomocne w nauce francuskiego.
Uroczystość rozpoczęła i zakończyła dyrektor I LO, pani mgr Janina Rurek, gratulując wykonawcom znajomośći pięknego języka francuskiego i wspaniałych występów, które wymagały dużo pracy, ale i też odwagi, by przed publicznością recytować w języku obcym. Całą imprezę przygotowała nauczycielka francuskiego z I LO pani mgr Barbara Klimek.

   
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale