Nasza szkoła w programie ,,Młody Obywatel”

W ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji BGK - Młody Obywatel - grupa uczniów kl. 5c wspólnie z p. Aleksandrą Kermel i p. Eweliną Rojek-Musioł realizuje program ,,Młody Obywatel rozmawia”.
Projekt trwa od października 2016 roku do lutego 2017 roku, a jego głównym celem jest angażowanie młodzieży do aktywności obywatelskiej. Spotykamy się raz w tygodniu, by dyskutować, wymieniać się pomysłami i uczyć się od siebie nawzajem.
Udało się nam już wybrać temat. Wspólnie podjęliśmy decyzję, że będzie to: ,,Reportaż po sąsiedzku”, którego celem jest bliższe poznanie sąsiadów: ich historii, pasji, zainteresowań, a następnie przedstawienie zgromadzonego materiału szerszej publiczności.
Stworzyliśmy kontrakt z zasadami współpracy oraz ,,ściankę pomysłów”- wszystko można zobaczyć w sali 204. Teraz ruszamy w teren do naszej grupy docelowej. A kto będzie na naszym reporterskim celowniku dowiecie się już wkrótce.


Grupa projektowa wraz z opiekunkami

 
Mlody Obywatel - notatka informacyjna.pdf

Uczniowie z kl. 5c otrzymali DYPLOMY MŁODEGO OBYWATELA

Uczniowie z kl. 5c otrzymali DYPLOMY MŁODEGO OBYWATELA

2017-04-03 09:09

Za nami ostatni etap projektu społecznego w ramach ogólnopolskiego programu "Młody Obywatel” w roku szkolnym 2016/2017. Podsumowaliśmy naszą pracę, uczniowie stworzyli relację końcową, a opiekunki projektu ankietę ewaluacyjną. W ramach podziękowania za współpracę opiekunowie projektu otrzymali zaświadczenia, a uczniowie, którzy brali udział w działaniach projektowych, otrzymali dyplomy, na które zasłużyli sumiennym wywiązywaniem się z obowiązków projektowych, a przede wszystkim odpowiedzialną postawą, pomysłowością i aktywnością podczas pracy w grupie. Gratulujemy sukcesu!

Występ naszej uczennicy podczas Święta Mowy Ojczystej w Radlinie

Występ naszej uczennicy podczas Święta Mowy Ojczystej w Radlinie

2017-02-19 17:41

Agata Krawiec - uczennica kl. 5c - wystąpiła w sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury. Jednym z punktów programu przygotowanego na Dziyń Godki Ślońskij był spektakl teatralny w wykonaniu Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych, a nasza uczennica wystąpiła w nim gościnnie w ramach współpracy w projekcie ,,Młody Obywatel”. Było to ostatnie wspólne przedsięwzięcie projektowe, podczas którego obie strony pokazały, że junior i senior to mogą być "dwa kamraty".

Artystyczne inspiracje

Artystyczne inspiracje

2017-02-17 13:09

W czwartkowy poranek uczniowie biorący udział w projekcie ,,Młody Obywatel” zaprosili do siebie przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych. Panie podczas warsztatów pomogły dzieciom stworzyć piękne, wiosenne krokusy. Wszystko powstało z kolorowej bibuły, patyczków i drucików. Spotkanie przebiegło jak zwykle w miłej, serdecznej atmosferze.

Aktywni w ruchu

Aktywni w ruchu

2017-02-15 08:39

Współpraca uczniów zaangażowanych w projekt "Młody Obywatel” z paniami ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych mobilizuje obie strony do wspólnej aktywności. Nauczyliśmy się od siebie nawzajem już wiele. Czujemy się ze sobą bardzo dobrze. Poznaliśmy wzajemnie swój potencjał.

Spotkanie kolędowe w ramach programu ,,Młody Obywatel”

Spotkanie kolędowe w ramach programu ,,Młody Obywatel”

2017-01-10 18:59

9 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbyło się spotkanie uczniów klasy 5c realizujących projekt ,,Reportaż po sąsiedzku” z przedstawicielkami Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych. W bardzo miłej atmosferze zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy, wymieniliśmy się spostrzeżeniami na temat naszej działalności i omówiliśmy kolejne inicjatywy w myśl zasady: ,,Uczymy się od siebie nawzajem szacunku dla juniora i seniora”. Na koniec nasze uczennice złożyły gospodarzom spotkania noworoczne życzenia, używając języka migowego. Współpraca ze stowarzyszeniem to dla nas prawdziwa przyjemność! Dziękujemy, że nam pomagacie!

Młody Obywatel ruszył w teren

Młody Obywatel ruszył w teren

2016-12-03 18:49

Grupa uczniów z kl. 5c biorąca udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej rozpoczęła współpracę z SĄSIADAMI. Bohaterkami naszego pierwszego grudniowego spotkania były panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Radlinie, które opowiedziały nam, jak seniorzy mogą aktywnie spędzać czas, jakie mają pasje, zainteresowania, inicjatywy. Wymieniliśmy się spostrzeżeniami, pomysłami i umówiliśmy się na wspólne przedsięwzięcia.

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale