"Chronimy Dzieci” – nowy program w naszej szkole!

Od października 2016 roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu „Chronimy Dzieci”. Program realizowany jest w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Jego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Głównym celem programu jest zapobieganie i przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci ze strony osób dorosłych, a także rówieśników. Chcąc uzyskać certyfikat „Chronimy Dzieci” musimy spełnić wysoki poziom standardów, a także wzbogacić wiedzę uczniów, rodziców i pracowników szkoły w zakresie ochrony dzieci przed przemocą i krzywdzeniem.
Realizacja programu przez szkołę oznacza, że:
– szkoła posiada ustalone i spisane procedury interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka,
– szkoła chroni dane osobowe i wizerunek dziecka,
– szkoła dba o bezpieczny dostęp do Internetu,
– szkoła posiada ustalone i spisane relacje na linii dziecko – pracownik szkoły,
– pracownicy szkoły są przeszkoleni z zakresu rozpoznawania symptomów krzywdzenia dzieci i posiadają wiedzę jak na nie reagować,
– szkoła oferuje dzieciom i rodzicom edukację na temat ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Mamy nadzieję, że jako placówka spełnimy wszystkie wymagania, a tym samym zapewnimy naszym uczniom jeszcze większe bezpieczeństwo o możliwość uzyskania pomocy i wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych.
Skład zespołu:
1. Justyna Stępień – koordynator
2. Marlena Kremska-Czech
3. Katarzyna Gilner
4. Katarzyna Kozłowska
5. Maria Tatura
Osoba monitorująca realizację programu – p. v-ce dyrektor Marzena Kulig

Szkoła otrzymała certyfikat "Chronimy Dzieci"

Szkoła otrzymała certyfikat "Chronimy Dzieci"

2017-01-04 21:59

Nasza szkoła przystąpiła w październiku 2016 roku do realizacji programu „Chronimy Dzieci”. Realizowany jest on w ramach Rządowego Programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła". Jego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym celem programu jest zapobieganie i przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci ze strony osób dorosłych, a także rówieśników. Chcąc uzyskać certyfikat „Chronimy Dzieci” musieliśmy spełnić wysoki poziom standardów, a także wzbogacić wiedzę uczniów, rodziców i pracowników szkoły w zakresie ochrony dzieci przed przemocą i krzywdzeniem. Szkoła spełniła wszystkie te wymagania i otrzymała CERTYFIKAT "CHRONIMY DZIECI".

"Bądź świadomy i odpowiedzialny" - warsztaty dla trzecioklasistów

"Bądź świadomy i odpowiedzialny" - warsztaty dla trzecioklasistów

2016-11-23 18:40

23 listopada klasa 3a i 3g zostały zaproszone na warsztaty "Bądź świadomy i odpowiedzialny" z udziałem pana Ireneusza Brachaczka. Uczniowie przypominali sobie numery alarmowe. Oglądali prezentację multimedialną związaną z prądem. Następnie szczegółowo ją omawiali. Dowiedzieli się także jak obchodzić się z urządzeniami elektrycznymi. Pan Ireneusz razem z uczniami odegrał scenkę "Jak zachować się w kontakcie z obcym". Klasy doskonale sobie poradziły z tym zadaniem. Przypominaliśmy sobie również o czym należy pamiętać przed wyjściem z mieszkania.

Warsztaty pt. "Nie ufaj nieznajomym"

Warsztaty pt. "Nie ufaj nieznajomym"

2016-11-21 17:50

22 listopada odbyły się warsztaty pt. "Nie ufaj nieznajomym" dla klas 3 szkoły podstawowej. Spotkanie poprowadził policjant pan Wojciech Lach. Podczas warsztatów uczniowie poznali zasady zachowania i postępowania w stosunku do obcych ludzi. Dzieci nabywali także umiejętności mówienia "Nie" w sytuacjach mogących stanowić dla nich zagrożenie. Wiedzą, gdzie szukać pomocy w sytuacjach budzących niepokój. Klasy brały aktywny udział w warsztatach i chciały serdecznie podziękować Panu Wojciechowi za cenne rady.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w 3c

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w 3c

2016-11-20 19:22

W klasie 3c - 18 listopada - obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Czytaliśmy wiersze, rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy, oglądaliśmy ilustracje, analizowaliśmy i dowiadywaliśmy się ..., a wszystko po to, aby przypomnieć sobie Prawa Dziecka uchwalone przez Rzecznika Praw Dziecka. Uczniowie wykonywali symbol - uśmiechniętą buzię i każdy miał możliwość przedstawić za pomocą metody dramy wybrane prawo.

"Narkotykowe Dylematy” – zajęcia profilaktyczne

"Narkotykowe Dylematy” – zajęcia profilaktyczne

2016-11-20 19:03

W piątek 18 listopada 2016 roku młodzież klas III naszego gimnazjum brała udział w spotkaniu profilaktycznym „Narkotykowe Dylematy” przeprowadzonym przez specjalistę do spraw profilaktyki – pana Ireneusza Brachaczka. W trakcie wykładu, prezentacji multimedialnej i dyskusji przekazano i uzupełniono wiedzę uczniów na temat aspektów prawnych, zdrowotnych, społecznych i psychologicznych związanych z używaniem i nadużywaniem środków psychoaktywnych.

Prawa dziecka

Prawa dziecka

2016-11-19 17:31

18 listopada nasza wesoła klasa 3a zorganizowała sobie dzień związany z Prawem Dziecka. Uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną. Wyjaśnialiśmy sobie, co było celem prezentacji. Następnie klasa wykonała piękne prace, na których umieszczała swoje prawa. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w lekcjach. Każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.

Spotkanie profilaktyczne „Odpowiedzialność karna osób nieletnich”

Spotkanie profilaktyczne „Odpowiedzialność karna osób nieletnich”

2016-11-09 21:23

We wtorek 8 listopada 2016 roku młodzież klas pierwszych naszego gimnazjum wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym „Odpowiedzialność karna osób nieletnich”. Wykład i rozmowę z uczniami poprowadził st. asp. Cezary Koczy - specjalista do spraw nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie młodzieży i było pretekstem do zadawania wielu pytań z dziedziny praw i obowiązków, a także odpowiedzialności karnej osób nieletnich.

Spotkanie ze Strażą Miejską

Spotkanie ze Strażą Miejską

2016-11-03 11:00

Drugiego listopada uczniowie klasy 3b gościli w swojej klasie Strażników Miejskich: pana Klaudiusza Szweda i pana Mieczysława Machnika. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w szkole, w domu, na ulicy. Strażnicy zaprezentowali film, w którym w czytelny i prosty sposób uczniowie przypomnieli sobie zasady i reguły, których należy przestrzegać, aby czuć się bezpiecznym w ruchu drogowym. Przypomnieliśmy sobie również, jak należy zachowywać się podczas zabaw na podwórku, jak traktować nieznajomych, kiedy i kogo informować o niebezpieczeństwie.

Warsztaty z policjantem panem Wojciechem Lachem

Warsztaty z policjantem panem Wojciechem Lachem

2016-10-27 18:26

W ramach projektu CHRONIMY DZIECI, 26 października w naszej szkole odbyły się warsztaty z policjantem panem Wojciechem Lachem. Temat spotkania dotyczył "Bezpieczeństwa w szkole, w domu, na ulicy". Policjant zaprezentował zasady i reguły, których należy przestrzegać, aby czuć się i być bezpiecznym. Zostały przedstawione, także prezentacje multimedialne. Uczniowie z dużym zainteresowanie słuchali i brali udział w warsztatach o bezpieczeństwie.

"Jestem bezpieczny w szkole, w domu, na ulicy”

"Jestem bezpieczny w szkole, w domu, na ulicy”

2016-10-26 23:14

26 października uczniowie klas trzecich SP uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pana policjanta Wojciecha Lacha. Spotkanie było poświęcone bezpieczeństwu w szkole, w domu, na ulicy. Pan policjant prezentował zasady i reguły, których należy przestrzegać, aby czuć się i być bezpiecznym. Przypomniał, jak należy zachowywać się podczas zabaw na podwórku, jak traktować nieznajomych, kiedy informować o niebezpieczeństwie oraz sprawdził naszą znajomość telefonów alarmowych.

"Bezpieczna droga do szkoły" - konkurs dla klas I

"Bezpieczna droga do szkoły" - konkurs dla klas I

2016-10-12 20:04

W dniu 12 października 2016r. w naszej czytelni odbył się konkurs klas I „Bezpieczna droga do szkoły’’. Celem konkursu było promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach. Towarzyszyły temu działania edukacyjne. Uczniowie mieli przygotowane ciekawe zadania, z którymi świetnie sobie poradzili. Dzieci wybierały odpowiednie prace tematyczne, związane z bezpieczeństwem na drodze, kolorowali poprawnie sygnalizatory, łączyli odpowiednio numery alarmowe z właściwymi samochodami. Na zakończenie konkursu wyłoniono trzech zwycięzców.

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale