Wydarzenia szkolne

Uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2016/2017

2017-06-23 10:36

23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Nadeszły wreszcie długo oczekiwane wakacje. Wyposażeni w nowy, olbrzymi bagaż wiedzy, zdobywanej w wielkim trudzie przez dziesięć miesięcy możemy udać się na zasłużony wypoczynek.

I miejsce Adama Sojki w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

I miejsce Adama Sojki w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

2017-05-23 20:44

Adam Sojka - uczeń kl. 5a zdobył I miejsce w VII EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO LITERATURY SAKRALNEJ POD HASŁEM ,,OTO MATKA TWOJA”. Nasz uczeń przygotował dwa utwory poetyckie, z którymi wystąpił podczas finału konkursu w Zespole Szkół Społecznych im. Wspólnej Europy w Żorach. Adam otrzymał dyplom i nagrodę, ale również zaproszenie wraz z rodzicami na Koncert Laureatów 28 maja 2017 r. w Kościele pw. Św. Brata Alberta w Żorach.

XIX Regionalny Konkurs Gawędziarzy

XIX Regionalny Konkurs Gawędziarzy

2017-05-23 20:24

W dniu 17.05. 2017 r. w Niewiadomiu miał miejsce XIX Regionalny Konkurs Gawędziarzy. Brały w nim również udział uczennice naszej szkoły – Anna Zwirecka (4a) oraz Nikola Adamczyk (4d), pod opieką pani Lucyny Ryszki. Dziewczyny w regionalnych strojach przedstawiły własne napisane teksty po śląsku. Konkurencja była olbrzymia, poziom bardzo wysoki. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Wprawdzie nie udało się w tym roku zająć żadnego miejsca, ale i tak jesteśmy dumni, że dziewczyny dzielnie reprezentowały naszą szkołę. Do zobaczenia za rok, może więcej będzie chętnych i uda nam się zdobyć dobre miejsce.

Dawid Baluch - uczeń Sportowego Gimnazjum nr 2 w Radlinie stypendystą programu

Dawid Baluch - uczeń Sportowego Gimnazjum nr 2 w Radlinie stypendystą programu

2017-05-19 15:56

Miło nam poinformować, że uczeń naszego gimnazjum Dawid Baluch uzyskał status finalisty Future Leaders Exchange Program. Program ten został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992 r. Jest on całorocznym w pełni sfinansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych, a mieszkańcami określonych krajów. Program realizowany jest w Polsce przy współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych.

Zwycięzcy IV edycji Powiatowego Konkursu Historycznego dla szkół podstawowych

Zwycięzcy IV edycji Powiatowego Konkursu Historycznego dla szkół podstawowych

2017-05-12 09:38

27.04.2017 r. w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Historycznego dla szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego pod patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy i świadomości historycznej. Komisja wyłoniła 5 laureatów. Najlepsi zostali nagrodzeni otrzymując dyplomy i upominki z rąk pani burmistrz Radlina Barbary Magiery oraz pani dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim Iwony Miler.

Uroczysta msza polowa przy pomniku Ofiar Szybu Reden

Uroczysta msza polowa przy pomniku Ofiar Szybu Reden

2017-05-05 09:08

Trzeciego maja - w Święto Konstytucji - delegacja szkoły (poczet sztandarowy, dyrekcja i uczniowie ZSS) brała udział w uroczystej mszy polowej przy pomniku Ofiar Szybu Reden. Zarówno w nabożeństwie jak i w uroczystości uczestniczyły liczne delegacje z całego miasta, poczty sztandarowe i mnóstwo zaproszonych gości. Honorową wartę przed pomnikiem pełnili reprezentanci ochotniczych straży pożarnych oraz młodzi radlińscy harcerze z naszej placówki. Podczas uroczystości wspominano dramatyczne wydarzenia jakie miały miejsce na terenie dawnej kopalni “Reden” w czasie II wojny światowej.

Wielki sukces Jacka Nawrata

Wielki sukces Jacka Nawrata

2017-04-26 09:46

Wielki sukces naszego ucznia Jacka Nawrata z klasy 3c w powiatowym konkursie ortograficznym. Jacek pokonał 12-stu uczestników i zdobył tytuł w-ce mistrza ortografii w powiecie wodzisławskim. Będzie reprezentował naszą szkołę na wojewódzkim konkursie ortograficznym w Żorach. Trzymamy kciuki i życzymy zwycięstwa!

Złoty Wawrzyn dla Adama

Złoty Wawrzyn dla Adama

2017-04-25 09:14

Uczeń klasy 5a - Adam Sojka - po raz kolejny został laureatem Powiatowego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży ,,Złoty Wawrzyn” 2017. W tegorocznej edycji Adam zajął III miejsce w kategorii prozy literackiej szkół podstawowych. 24 kwietnia uczestniczył w uroczystym finale konkursu w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie. Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu.

Ortograficzne zmagania - etap międzyszkolny

Ortograficzne zmagania - etap międzyszkolny

2017-04-19 11:21

12 kwietnia odbył się międzyszkolny etap konkursu ortograficznego dla uczniów klas trzecich. Do naszej szkoły zawitali goście z SP 3 i SP 4 w Radlinie. Uczestnicy konkursu dzielnie zmagali się ortografią. Świetnie poradzili sobie z dyktandem.

Ogromny sukces Martynki

Ogromny sukces Martynki

2017-04-05 15:30

We wtorek, 4 kwietnia, uczennica klasy trzeciej Martynka Irczyk wzięła udział w X Wojewódzkim Konkursie Matematycznym w Czerwionce-Leszczynach "Z Matematyką za Pan Brat". W konkursie uczestniczyło 24 uczniów z całego województwa, których wyłoniono w konkursach powiatowych. Martynka nie miała sobie równych, pokonała w zmaganiach matematycznych wszystkich uczestników i zdobyła pierwsze miejsce.

I Rejonowy Konkurs Mitologiczny

I Rejonowy Konkurs Mitologiczny

2017-04-03 09:18

W dniu 29 marca 2017 w Szkole Podstawowej w Skrzyszowie odbył się I Rejonowy Konkurs Mitologiczny. Brało w nim udział 25 szkół z naszej okolicy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 5 - Maciej Mniszko i Jaromir Marković. Konkurs składał się z dwóch etapów - test wiedzy mitologicznej i prezentacja.

Udział naszych uczennic w konkursach powiatowych

Udział naszych uczennic w konkursach powiatowych

2017-03-31 09:02

W marcu uczennice klas szóstych reprezentowały naszą szkołę w Konkursach Powiatowych. Uczennica klasy VI e - Natalia Przybyłek w dniu 8.03.2017 r. wzięła udział w III Powiatowym Konkursie Ortograficznym pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Rydułtowy o tytuł "Mistrza Ortografii". 22.03.2017 r. w RCK w Rydułtowach odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Sznapka, uczennica klasy VI c, która pięknie wyrecytowała wiersz J. Brzechwy "Dwie krawcowe" oraz fragment "Ani z Zielonego Wzgórza".

Martynka zwyciężyła w Powiatowym Konkursie Matematycznym

Martynka zwyciężyła w Powiatowym Konkursie Matematycznym

2017-03-23 16:20

23 marca odbył się w szkole w Marklowicach powiatowy konkurs matematyczny uczniów klas trzecich. Dwóch uczniów Mikołaj Serzysko i Martyna Irczyk reprezentowali naszą szkołę, zmierzyli się z zadaniami i świetnie sobie z nimi poradzili. Po zaciętej walce, nie obyło się bez dogrywki, wyłoniono zwycięzców. Martynka Irczyk zdobyła pierwsze miejsce i będzie reprezentować nas na wojewódzkim konkursie matematycznym, który odbędzie się w Czerwionce-Leszczynach.

Lalka UNICEF "Wszystkie kolory świata"

Lalka UNICEF "Wszystkie kolory świata"

2017-03-22 08:19

Znamy już wyniki konkursu.

Uroczysta gala podsumowująca projekty realizowane w naszej szkole

Uroczysta gala podsumowująca projekty realizowane w naszej szkole

2017-02-28 15:05

23 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, odbyła się uroczysta gala będąca podsumowaniem projektów realizowanych w naszej szkole. Podjęte inicjatywy dotyczyły projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młody Obywatel", projektu UNICEF "Wszystkie Kolory Świata" oraz II edycji projektu "Tydzień Tolerancji".

Strony: | 1 | 2 | 3 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale