Archiwum roku szkolnego 2016/2017

Pożegnania nadszedł czas – dziś żegnamy was!

Pożegnania nadszedł czas – dziś żegnamy was!

2017-06-23 10:11

Dnia 22.06.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki zakupione przez rodziców, a także dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego.

W parku rozrywki

W parku rozrywki

2017-06-21 12:57

Turniej sportowy

Turniej sportowy

2017-06-12 11:02

Turniej Sportowy 6 czerwca o godz. 10.00 na boisku sportowym „Orlik” odbył się Gminny Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy. Drużyny wyróżniały się strojem, nazwą, okrzykiem oraz transparentem. Każda z drużyn została poproszona o prezentację. Jury oceniło drużyny biorąc pod uwagę sprawność jak i właściwe zachowanie zawodników, tj. grę "Fair play". Nasza drużyna zdobyła II miejsce i piękny puchar z logo 20-lecia miasta Radlin.

"Czerwony Kapturek" z wizytą w przedszkolu

"Czerwony Kapturek" z wizytą w przedszkolu

2017-06-12 10:34

W dniu 2 czerwca w naszym przedszkolu gościła klasa 3b, która zaprezentowała nam przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”.

Wizyta w piekarni u pana Salamona

Wizyta w piekarni u pana Salamona

2017-05-31 22:15

Dnia 31 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do piekarni. Podczas wizyty w piekarni poznały produkty, które potrzebne są do wypieku chleba, różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Zobaczyły również piec do wypieku chleba oraz dowiedziały się w jakim czasie pieczony jest chleb.

Dzień rodziny w przedszkolu

Dzień rodziny w przedszkolu

2017-05-31 21:54

Dnia 30 maja 2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się wielkie święto – akademia z okazji „Dnia Rodziny”. Wszystkie przedszkolaki i goście: rodzice z rodzeństwem przedszkolaków, babcie, dziadkowie licznie przybyli do przedszkola na godzinę 16.00. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której to dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a także składały przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły im upominki.

Udział "Smerfów" w wiosennych biegach przełajowych

Udział "Smerfów" w wiosennych biegach przełajowych

2017-05-31 21:42

W dniu 30 maja odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe z udziałem radlińskich przedszkoli i szkół. „Smerfy” z zapałem i zaangażowaniem walczyły o wygraną.

Wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek

Wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek

2017-05-29 21:58

16 maja nasza grupa wybrała się na wycieczkę, której celem był Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Podążając ścieżkami przyrodniczo–dydaktycznymi podziwialiśmy i rozpoznawaliśmy różne gatunki roślin i zwierząt. Zapoznaliśmy się z wieloma tablicami edukacyjnymi umieszczonymi na terenie parku, które były źródłem informacji o trybie życia zwierząt oraz funkcjonowaniu różnych ekosystemów w przyrodzie. Największą atrakcją dla przedszkolaków była stacja ptaków drapieżnych obsługiwana przez wykwalifikowanych sokolników.

III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

2017-05-15 12:42

Dnia 12 maja Smerfy brały udział w projekcie - III OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW „SPRINTEM DO MARATONU” .

Zajęcia otwarte u Smerfów

Zajęcia otwarte u Smerfów

2017-04-23 21:40

Dnia 11 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Zajęcia zostały podzielone na dwie części. Rodzice pomimo wielu obowiązków przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Zajęcia dotyczyły zwyczajów wielkanocnych i rozpoczęły się od zabawy integracyjnej. Następnie dzieci ułożyły pisanki wg wzrastającej liczby wzorów i po odwróceniu odczytały hasło wprowadzające do zajęć.

Spotkanie ze Strażą Miejską

Spotkanie ze Strażą Miejską

2017-04-19 12:23

12 kwietnia naszą grupę odwiedziła Straż Miejska. Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały film dotyczący bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z obcym psem. Została zaprezentowała dzieciom pozycja „żółwia”, która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące zarówno w domu jak i na ulicy.

Bajka o małym zajączku, który nie posłuchał rodziców

Bajka o małym zajączku, który nie posłuchał rodziców

2017-04-19 12:12

10 kwietnia naszą grupę odwiedziła klasa 2a, która przedstawiła nam „Bajkę o małym zajączku, który nie posłuchał rodziców”. Smerfy uważnie oglądały i na koniec przedstawienie wykazały się ogromną wiedzą na temat jak należy się zachować gdy są sami.

"Mała Poleczka" 2017 - Radliński Festiwal Najmłodszych

"Mała Poleczka" 2017 - Radliński Festiwal Najmłodszych

2017-04-09 20:42

5 kwietnia odbył się Radliński Festiwal Najmłodszych "Mała Poleczka" 2017 – inspirowane folklorem. Nasze przedszkolaki wzięły udział w organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury Radlińskim Festiwalu Najmłodszych „ Mała Poleczka”. Na scenie MOK-u zaprezentowało się wiele grup z różnych miejscowości. W kategorii tanecznej naszą grupę reprezentowało 6 dziewczynek.

II Powiatowy Konkurs Recytatorski

II Powiatowy Konkurs Recytatorski

2017-04-09 20:37

Dnia 4 kwietnia reprezentantki naszego przedszkola - Izabela Dzierżęga i Karmena Szaruga brały udział w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 4 w Wodzisławiu. Komisja konkursowa w składzie: Anna Koczy, Katarzyna Kolorz oraz Margot Matusiak oceniała dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 3, 4-latki oraz 5, 6-latki. Wśród kryteriów, które decydowały o zwycięstwie znalazły się: dobór tekstu oraz jego pamięciowe opanowanie; interpretacja tekstu; samodzielność podczas prezentacji oraz ogólny wyraz artystyczny.

"Smerfny" wiosenny ogródek

"Smerfny" wiosenny ogródek

2017-03-24 09:21

U naszych Smerfów zrobiło się bardzo wiosennie! Smerfy stworzyły ogródki kwiatowe z opakowań po jajkach, drewnianych patyczków oraz kolorowych kwiatów, które własnoręcznie pomalowali farbami oraz kredkami. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały to zadanie. A oto efekty zamieszczone na zdjęciach!

Strony: | 1 | 2 | 3 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale