Klasy 4 - 6

Szlakiem zabytków techniki

Szlakiem zabytków techniki

2017-06-21 12:47

19 czerwca klasy 5d i 6c wybrały się na wycieczkę szlakiem zabytków techniki i dotarli do Zabytkowej Kopalni "Ignacy". Dzisiaj Kopalnia Ignacy to Industrialne Centrum Kultury, które umiejętnie łączy funkcje muzealne i atrakcyjne wydarzenia artystyczne i kulturalne. Gruntowną rewitalizację przeszła stolarnia zaadaptowana na cele muzealne i maszynownia szybu „Głowacki”, gdzie zwiedzający podziwiać mogli unikatową parową maszynę wyciągową z 1900 roku. Zabytkowa kopalnia nie jest jedynie obiektem muzealnym. To też nietypowy skansen górniczy.

Zwycięzcy II edycji szkolnego konkursu "Mam talent" w redakcji gazety "Dziennik Zachodni"

Zwycięzcy II edycji szkolnego konkursu "Mam talent" w redakcji gazety "Dziennik Zachodni"

2017-06-12 18:45

8.06.2017 r. zwycięzcy II edycji szkolnego konkursu "Mam talent" odwiedzili redakcję gazety "Dziennik Zachodni". Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę dziennikarzy. Dowiedzieli się jakich narzędzi używają na co dzień, a także przez chwilę sami mogli wczuć się w rolę reporterów i nagrać wywiady przed kamerą.

Klasowe ognisko 5d

Klasowe ognisko 5d

2017-06-06 22:30

W dniu 6 czerwca klasa 5d udała się na ognisko klasowe. Uczniowie upiekli pyszne kiełbaski, grali w piłkę, dużo rozmawiali i świetnie się bawili. Nie zabrakło zawodów sportowych, które sprawiają dzieciom wiele radości i przyjemności. To był wspaniały dzień. Pogoda nam dopisała. Dziękujemy rodzicom naszej koleżanki za serdeczne przyjęcie i pyszne ciasto, które specjalnie dla nas przygotowali.

Dzień Dziecka w klasie 4d

Dzień Dziecka w klasie 4d

2017-06-05 22:21

1 czerwca czyli w Dzień Dziecka klasa 4 d imprezowała na ognisku klasowym u państwa Adamczyków. Były kiełbaski, pieczony chleb, huśtawka, trampolina, paletki, piłka.... i mnóstwo dobrego humoru. Na koniec rodzice zafundowali nam desery lodowe....... dziękujemy.

Na klasowej scenie

Na klasowej scenie

2017-05-29 21:29

Klasy 6b, 6c oraz 6e zainspirowane twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego kreatywnie podeszły do realizacji projektu rozwijającego kompetencje aktorskie. Uczniowie pod czujnym okiem polonistki - pani Aliny Spandel-Skupiń - wcielili się w role bohaterów Teatrzyku Zielona Gęś. Zajęcia dramowe stały się nie tylko okazją do sprawdzenia się na klasowej scenie, ale przede wszystkim okazały się fantastyczną zabawą dydaktyczną

Tomek Sawyer przed klasowym sądem

Tomek Sawyer przed klasowym sądem

2017-04-19 09:08

Klasa 5a podczas lekcji języka polskiego przygotowała rozprawę sądową nad bohaterem omawianej właśnie lektury. Przed sądem stanął Tomasz Sawyer, a jako świadkowie zostali wezwani Huck, Becky, ciotka Polly i inni bohaterowie książki. Klasa wybrała również swoich przedstawicieli do roli oskarżycieli i obrońców, którzy spisali się tak dobrze, że Tomek został uznany jednocześnie bohaterem i chuliganem.

Tomek Sawyer przed klasowym sądem

Tomek Sawyer przed klasowym sądem

2017-04-06 21:52

Klasa 5c na lekcji języka polskiego przeprowadziła rozprawę sądową nad bohaterem omawianej lektury. Uczniowie sami wybrali sobie role, w których mogli wykazać się swoimi umiejętnościami aktorskimi. Zadaniem uczniów było również przygotowanie obrony Tomka oraz argumentów oskarżających młodego bohatera. Wszyscy świetnie sobie poradzili, a przy okazji bawiliśmy się doskonale.

Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 4-6 rozstrzygnięty!

Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 4-6 rozstrzygnięty!

2017-03-08 20:59

7 marca w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas 4-6. Recytatorzy byli świetnie przygotowani, więc praca w jury była wielką przyjemnością. Wśród 9 uczennic reprezentujących radlińskie szkoły podstawowe znalazły się 3 laureatki konkursu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym do konkursu, a szczególne słowa uznania kierujemy w stronę tych uczennic, które okazały się najlepsze i życzymy powodzenia podczas XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 22 marca w Rydułtowach.

5d z wizytą w biurze podróży

5d z wizytą w biurze podróży

2017-02-13 10:08

Marzenia o dalekich podróżach towarzyszą nam od najmłodszych lat. Wszyscy wiedzą, że aby zrealizować te marzenia trzeba spełnić wiele kryteriów. Najważniejsze to wybrać kierunek i odpowiednio zorganizować i przygotować naszą podroż. W piątek uczniowie kl. V d wraz z nauczycielkami odwiedzili biuro podróży „Infra Travel”.

Lapbooki w wykonaniu klasy 4a

Lapbooki w wykonaniu klasy 4a

2017-02-12 20:50

Uczniowie kl. 4a w ramach lekcji języka polskiego wykonują swoje pierwsze lapbooki na temat omawianej aktualnie lektury ,,Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”. Uczniowie podjęli wyzwanie z wielką ciekawością. Tworząc swoje interaktywne, ale papierowe książki, dobrze się bawili, co widać na zdjęciach. Przede wszystkim jednak uporządkowali wiedzę o lekturze w sposób kreatywny, a to było naszym nadrzędnym celem. Efekty naszej pracy będzie można zobaczyć w sali 208. Zapraszamy!

Bezpieczne ferie - spotkanie z policjantem

Bezpieczne ferie - spotkanie z policjantem

2017-01-12 22:04

W dniu 12.01.2017 r. w klasach 5d i 6c odbyło się spotkanie z policjantem mł. asp. Wojciechem Lachem, który przypomniał uczniom o podstawowych zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas zbliżających się ferii zimowych. Zachęcał do skorzystania z aktywnych form rekreacji i bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie wraz z wychowawcami dziękują za cenne rady i wskazówki oraz życzą wszystkim wspaniałych ferii zimowych.

Wybory Miss i Mistera szkoły

Wybory Miss i Mistera szkoły

2016-12-12 19:18

28 listopada w naszej szkole odbyły się Wybory Miss i Mistera Szkoły Podstawowej. Do zabawy zgłosiło się dziesięć kandydatek i dziesięciu kandydatów ze wszystkich klas 4-6. Uczestnicy ubiegający się o tytuł Miss i Mistera szkoły rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach. Po każdej konkurencji jury w składzie: pani dyrektor Beata Klima – przewodnicząca komisji sędziowskiej, pani Agata Maciończyk oraz pan Bartosz Frątczak przyznawała punkty od 1 – 10. Na podstawie sumy punktów zostali wyłonieni Miss i Mister szkoły spośród wszystkich uczestników.

,,Pinokio” w klasowej rywalizacji

,,Pinokio” w klasowej rywalizacji

2016-12-11 19:44

Klasy czwarte (4a i 4d) 6 grudnia na lekcjach języka polskiego, w ramach mikołajkowej zabawy, rywalizowały w Konkursie Znajomości Lektury ,,Pinokio”. Klasy zostały podzielone na drużyny: Dżepetta, Świerszcza i Wróżki. Każda z drużyn odpowiadała na losowo wybrane pytania z treści książki. Okazało się, że walka była bardzo wyrównana, ale najważniejsza była dobra zabawa i współpraca z grupą, a to nam się udało.

Mikołajki w Gliwicach

Mikołajki w Gliwicach

2016-12-11 19:21

Uczniowie klas 4a i 4b wraz z opiekunami uczestniczyli w ciekawym wydarzeniu zorganizowanym przez Teatr Miejski w Gliwicach. Zostali zaproszeni na warsztaty filmowo- teatralne. Najpierw zobaczyli film Gdzie jesteś Święty Mikołaju?, a następnie spotkali się z reżyserem filmu - panem Igorem Mołodeckim. Podczas spotkania nasi uczniowie zadali mnóstwo ciekawych pytań, bo też gość był wyjątkowy. Następnie uczniowie brali udział w ćwiczeniach interpretacyjnych oraz zabawach teatralnych z wykorzystaniem kamery filmowej. Niektórzy czuli się przed nią całkiem swobodnie! Efektem współpracy jest krótki film, w którym dzieci życzyły wszystkim ,,Wesołych Świąt”.

Sukces Aleksandry Salwiczek w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Literackim "Czytam, bo jestem ciekawy"

2016-11-09 09:31

Uczennica klasy 5a- Aleksandra Salwiczek-zdobyła wyróżnienie w XVIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNO – LITERACKIM:pt. „CZYTAM, BO JESTEM CIEKAWY”.

Strony: | 1 | 2 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale