Nauczanie zintegrowane

"Bezpieczne wakacje" – konkurs dla klas pierwszych

"Bezpieczne wakacje" – konkurs dla klas pierwszych

2017-06-22 13:30

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, 19 czerwca odbył się konkurs dla uczniów klas pierwszych. Konkurs dotyczył bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Reprezentanci klas wykazali się dużą wiedzą na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego, zasad zachowania się nad wodą oraz znajomością numerów alarmowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali na zakończenie dyplomy i słodki upominek. Organizatorzy życzą wszystkim uczniom bezpiecznych wakacji.

 Europa na widelcu

Europa na widelcu

2017-06-13 22:15

13 czerwca zostały zorganizowane dla wybranych klas 1-3 warsztaty pt. "Europa na widelcu". Została powołana 3 osobowa drużyna, która reprezentowała swoją klasę. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać kolorowe sałatki owocowe dla całej swojej klasy. Oczywiście nastąpiło omówienie zasad BHP podczas wykonywania przekąsek. Mali kucharze z dużym zaangażowaniem wzięli się do robienia sałatek. Na stołach pojawiło się wiele zdrowych produktów. Królowały pomarańcze, banany, gruszki i inne zdrowe owoce. Uczniowie sami dobierali składniki.

Uczniowie z 3b na warsztatach teatralnych

Uczniowie z 3b na warsztatach teatralnych

2017-06-13 22:09

Uczniowie klasy 3b, ósmego czerwca, wybrali się do Biblioteki Miejskiej i wzięli udział w warsztatach teatralnych. Najpierw zobaczyli krótkie, ale bardzo ciekawe przedstawienie teatralne o tematyce historycznej - II wojna światowa, a potem samodzielnie, ale pod okiem specjalistów, przygotowali postacie do teatrzyku i odegrali w grupach krótkie scenki o tematyce dowolnej.

Smerfna wycieczka uczniów z 3c

2017-06-08 21:11

W listopadzie nasza klasa 3c zdobyła I-sze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym, zdobyliśmy nagrodę finansową a dzisiaj przyszedł czas na spełnienie klasowych marzeń. Wybraliśmy się do Rybnika na film "Smerfy...". Seans w multikinie, jak zawsze, dostarczył wiele wrażeń. Dodatkowo zadbaliśmy o nasze podniebienia i uczciliśmy nasz sukces w lodziarni, mniam, pycha!!! Jak zawsze świeciło nam słonko, które pozwoliło pobawić się na świeżym powietrzu.

Klasy 1b, 1c i 2b w Dream Parku w Ochabach

Klasy 1b, 1c i 2b w Dream Parku w Ochabach

2017-06-07 08:22

Dnia 6 czerwca klasy 1b, 1c i 2b wraz z nauczycielkami odwiedziły Park Rozrywki i Edukacji w Ochabach. Mieliśmy okazję skorzystać z wielu atrakcji - miniatury światowych budowli, np. piramid, Partenonu czy Łuku Triumfalnego, dinozaury oraz Oceanarium Prehistoryczne z ogromnymi wodnymi dinozaurami. Dzieci bawiły się również na dużych placach zabaw, ze zjeżdżalniami, tunelami i huśtawkami, korzystały z atrakcji parku linowego czy kina 6D. Oczywiście była także możliwość zakupu pamiątek oraz zjedzenia czegoś pysznego. Spędziliśmy miło czas!!!

Klasy 1a i 2d w Planetarium

Klasy 1a i 2d w Planetarium

2017-06-06 11:51

9 maja klasa 1a i 2d odwiedziły Planetarium w Chorzowie. Obie klasy wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach i miały okazję dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o naszej galaktyce. Udała się nawet obserwacja słońca, które specjalnie dla nas wyszło na chwilę zza chmur. Pomimo zimna i śniegu nastroje dopisały i wycieczka była bardzo udana.

Jak powstaje chleb nie jest już tajemnicą dla uczniów z 1b

Jak powstaje chleb nie jest już tajemnicą dla uczniów z 1b

2017-06-06 08:30

„Jak powstaje chleb?” – na to pytanie nasi uczniowie już doskonale znają odpowiedź. Pierwszego czerwca klasa 1c wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do piekarni Pana Salamona, gdzie zostaliśmy w ciekawy i praktyczny sposób zapoznani z procesem wypieku pieczywa. Nasze dzieci obejrzały piekarnię, poznały różne urządzenia w niej wykorzystywane, a także miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy piekarza. Na zakończenie pobytu, otrzymaliśmy świeżutką bułeczkę oraz kołaczyk.

Majowa wycieczka 3a i 3b

Majowa wycieczka 3a i 3b

2017-06-05 22:29

29 maja klasa 3a i 3b udały się na długo wyczekiwaną wycieczkę klasową do Ogrodzieńca i okolic. Na miejscu, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Najpierw nastąpiło zwiedzanie, wraz z przewodnikiem, HUTY SZKŁA KRYSZTAŁOWEGO. Zapoznaliśmy się z procesem produkcji szkła od mieszania i dozowania surowców, przez formowanie wyrobów po zdobienie, grawerowanie i pakowanie. Oczywiście nie mogło zabraknąć Muzeum Szklarstwa. Następnie mieliśmy warsztaty z wytwarzania słodyczy. Uczniowie własnoręcznie formowali swojego lizaka oraz tworzyli własną pizzę.

Echo trzech lat - spotkanie rodzinne w 3b

Echo trzech lat - spotkanie rodzinne w 3b

2017-06-01 21:00

W środę 31 maja uczniowie klasy 3b przygotowali dla swoich rodziców przedstawienie "Echo trzech lat nauki", w którym wspominaliśmy jak to było w klasie pierwszej, drugiej i trzeciej. Przygotowaliśmy również bajkę pt. "Czerwony Kapturek". Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, grały na dzwoneczkach, dziękowały swoim rodzicom, składały życzenia i wręczały drobne upominki.

Warsztaty florystyczne w 3b

Warsztaty florystyczne w 3b

2017-06-01 20:53

W czwartek 25 maja w naszej klasie miały miejsce warsztaty florystyczne. Gościliśmy panią Zuzię i panią Tatianę, które nauczyły nas jak zrobić wisiorek z filcu, oraz jak zrobić własną dekorację kwiatową - prezent dla mamy z okazji jej święta.

Mamo, mamo, coś ci dam...

Mamo, mamo, coś ci dam...

2017-05-27 20:25

26 maja nasza klasa 3a szykowała prezenty dla Mam. Uczniowie wykazali się wspaniałą kreatywnością. Zrobili słodkie naszyjniki. I właśnie dziś w podzięce za troskę i opiekę nastąpi osobiste wręczenie prezentów.

Dzień matki w 1c

Dzień matki w 1c

2017-05-26 08:59

Z okazji Dnia Matki 25 maja 2017 roku uczniowie klasy 1c wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym zaprosili wszystkie Mamy do swojej klasy. W tym szczególnym dniu wszyscy uczniowie przybyli do szkoły odświętnie ubrani. Nasi najmłodsi przygotowali dla swoich Mam krótki występ słowno-muzyczny oraz wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty w podzięce za trud wychowania, miłość, dar życia, troskę i cierpliwość.

I like English!

I like English!

2017-05-23 20:30

22 maja przedstawiciele klas 3 SP, po raz kolejny, wzięli udział w konkursie z języka angielskiego pt. "I like English!" Uczniowie zmierzyli się z testem pisemnym. Zakres obejmował materiał realizowany na lekcjach angielskiego w klasach 1-3 SP. Zwyciężyła Martyna Irczyk z klasy 3b. Uzyskała ona maksymalną liczbę punktów. Na 2 miejscu uplasował się Sammy Jackson (3b), na trzecim natomiast Lena Strzała (3d). Gratulujemy wszystkim!!!

Konkurs wiedzy o regionie

Konkurs wiedzy o regionie

2017-05-18 15:09

W szkolnym konkursie wiedzy o regionie zwyciężyła klasa 3c. Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uczniom: Jackowi Nawratowi i Robertowi Klinkiewiczowi, którzy reprezentowali nasz zespół klasowy!

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale