Belgijska lektorka języka francuskiego w naszym gimnazjum

     Tradycją stało się zapraszanie do naszej szkoły lektora języka francuskiego. W tym roku jest nią Belgijka pani Odile Bayot, którą do śląskich szkół z rozszerzonym językiem francuskim deleguje Konsulat Belgii.
     28 października prowadziła ona zajęcia we wszystkich klasach europejskich. Klasa pierwsza uczy się francuskiego niespełna dwa miesiące i stanęła przed nie lada wyzwaniem: musiała radzić sobie ze zrozumieniem Belgijki, która nie mówi po polsku. Na zajęciach pierwszoklasiści prezentowali siebie nawzajem, potem bawili się w gry mające na celu utrwalenie liczebników oraz nazw przedmiotów szkolnych. Pani Bayot była zachwycona ich entuzjazmem, motywacją do nauki francuskiego i piękną wymową.
     Ponieważ było to pierwsze spotkanie pani Bayot z naszymi gimnazjalistami, więc i w klasach drugiej i trzeciej uczniowie mieli za zadanie przedstawić swojego kolegę lub koleżankę podając o nim jak najwięcej informacji, używając oczywiście bardziej zaawansowanego słownictwa. Tu też były gry i zabawy językowe np. uczniowie mieli za zadanie wymyśleć reklamę wybranego miasta Polski, zachęcając w ten sposób naszego gościa do zwiedzenia go. Wszystko oczywiście w języku francuskim.
     Po każdej lekcji uczniowie dziękowali pani Bayot za ciekawe zajęcia i zapraszali ją na ponowną wizytę. Uczennice klasy trzeciej wręczyły gościowi drobny, wykonany przez siebie upominek. Pani Odile była bardzo zadowolona z pobytu w naszej szkole i chętnie zgodziła się na następne zajęcia już w styczniu. Nasi gimnazjaliści będą więc znowu mieli okazję posłuchać rodzimego użytkownika języka francuskiego i starać się przełamywać barierę językową w rozmowie z cudzoziemcem. To niezwykle istotny element w nauce języka obcego.

klasa IC

klasa IIC

klasa IIIC

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale