Wydarzenia szkolne

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

2016-06-24 10:21

24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Wreszcie nadeszły długo wyczekiwane wakacje. Wyposażeni w nowy, olbrzymi bagaż wiedzy zdobywanej w wielkim trudzie przez dziesięć miesięcy, uczniowie udają się na zasłużony wypoczynek.

Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

2016-04-15 11:27

W poniedziałek 11 kwietnia 2016 r. w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Wśród nich był także uczeń Sportowego Gimnazjum nr 2 w Radlinie, podwójny Laureat (z matematyki i WOS) Bartosz Sawicki. Jesteśmy bardzo dumni z naszego ucznia. Tym bardziej, że Bartek jest również wybitnym sportowcem, mającym na swoim koncie tytuły Mistrza Polski w pływaniu. Jest On przykładem tego, że można znakomicie połączyć sport z nauką.

Zespół Szkół Sportowych otrzymał „certyfikat szkoły promującej zdrowie”

Zespół Szkół Sportowych otrzymał „certyfikat szkoły promującej zdrowie”

2016-03-18 21:23

W dniu 9 marca 2016 roku miała miejsce uroczystość wręczenia Zespołowi Szkół Sportowych w Radlinie certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. W naszej uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz. W trakcie ceremonii przedstawione zostały, w formie prezentacji, działania, które podjęto w placówce w pierwszym roku trwania programu. W szkole podstawowej działania te dotyczyły odżywiania, aktywności fizycznej, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. W gimnazjum skupiono się na odżywianiu i aktywności fizycznej.

My też pomagamy! - akcje charytatywne w naszej szkole

My też pomagamy! - akcje charytatywne w naszej szkole

2016-01-04 19:26

Od października do grudnia 2015 r. w naszej szkole trwała akcja „Pomaganie nakręca”, której celem było zebranie jak największej liczby nakrętek. Nakrętki zostały przekazane Stowarzyszeniu „Oligos” z Rybnika, działającemu na rzecz osób niepełnosprawnych. Równocześnie odbyła się akcja „Dla zwierzaków”, dzięki której zwierzęta ze schroniska zostały zaopatrzone w karmę, zabawki, kocyki i inne rzeczy potrzebne naszym milusińskim. Obie akcje zostały zorganizowane przez ucznia klasy Vd Andrzeja Szczotoka i jego rodziców, a do prac organizacyjnych włączyli się również uczniowie klasy Vd i nauczyciele.

"Dzień książki dla Afryki” w naszej szkole

"Dzień książki dla Afryki” w naszej szkole

2015-12-16 22:55

Nasza szkoła, już po raz kolejny, wzięła udział w projekcie edukacyjno-pomocowym realizowanym przez UNICEF na rzecz potrzebujących dzieci. Tym razem nasi uczniowie i ich rodzice starali się pomóc dzieciom z Mali – pozwolić im pójść do szkoły. Uczniowie i nauczyciele ZSS włączyli się w realizację projektu „MALI uczniowie idą do szkoły”. Celem projektu było zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego i na koniec zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali.

"Godziny kodowania"

"Godziny kodowania"

2015-12-16 17:57

W ramach projektu „MISTRZOWIE KODOWANIA”, tym razem w dniach 7.12 - 13.12, nasza szkoła dołączyła do akcji „GODZINY KODOWANIA”. Na lekcji, pod okiem pana Arkadiusza Gajdy i pani Katarzyny Kozłowskiej, uczniowie mogli poczuć się na chwilę programistami i porozwiązywać łamigłówki programistyczne na różnych poziomach, tak w szkole podstawowej jak i w gimnazjum.

"Książki naszych marzeń" - nasza szkoła uczestniczy w programie

"Książki naszych marzeń" - nasza szkoła uczestniczy w programie

2015-12-03 23:22

Nasza szkoła uczestniczy w rządowym programie „Książki naszych marzeń”, który umożliwi zakup nowości do biblioteki w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży stała się priorytetem w naszej szkole. Dokładamy wszelkich starań, aby zainteresować młodych ludzi czytaniem, żeby doświadczali przyjemności z czytania, odkrywali w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań a także spędzania wolnego czasu.

Jarmark Bożonarodzeniowy pod hasłem „Dzień Książki dla Afryki” w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie

Jarmark Bożonarodzeniowy pod hasłem „Dzień Książki dla Afryki” w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie

2015-12-02 14:40

Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy wpisał się już na stałe w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. W tym roku odbędzie się on 15 grudnia 2015 r. w godzinach od 16:30 do 18:30. Motywem przewodnim będzie udział w projekcie UNICEF „MALI uczniowie idą do szkoły”. Jest to projekt edukacyjno-pomocowy, z którego uczniowie dowiedzą się jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie. W ramach akcji uczniowie będą mogli pomóc dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę.

Uczniowie zakwalifikowani do drugiego etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Uczniowie zakwalifikowani do drugiego etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

2015-11-25 21:10

W listopadzie uczniowie rozpoczęli batalię o cenny tytuł najpierw finalisty, a potem laureata w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. W tym roku szkolnym trzy osoby zakwalifikowały się do rejonowego etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Są to: Sabina Dygdoń (IIIB), Wiktoria Urbańczyk (IIIC) i Piotr Mosoń (IIA).

Święto Niepodległości w naszym mieście i w naszej szkole

Święto Niepodległości w naszym mieście i w naszej szkole

2015-11-13 13:19

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto - obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku. Jedenastego listopada w naszym mieście jak co roku - przed naszą szkołą - odbyły się uroczystości upamiętniające tę rocznicę. Wzięła w nich udział również delegacja Zespołu Szkół Sportowych.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

2015-10-26 19:52

W piątek 16 października 2015 r. obchodzony był „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Po raz drugi akcja została zorganizowana w Radlinie. Tym razem w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zgromadziła się młodzież z Zespołu Szkół Sportowych, Szkoły podstawowej nr 3 z Głożyn i Szkoły Podstawowej nr4 z Obszar. Na 17 fantomach, w ciągu 30 minut tzn. od 12.00 do 12.30, resuscytację krążeniowo-oddechową prowadziło 269 osób.

Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania

2015-10-21 14:44

W dniach 12-16.10.2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania. W naszej szkole na wszystkich lekcjach informatyki, w tym tygodniu, był prowadzony pokaz SCRATCHA przez Panią Katarzynę Kozłowska, oraz w gimnazjum pod czujnym okiem Pana Arkadiusza Gajdy prowadzone były dodatkowe zajęcia z ROBOTYKI. Uczniowie mogli zapoznać się z tworzeniem aplikacji na Androida za pomocą APP INVENTOR.

Nagrody z okazji Święta Edukacji Narodowej

Nagrody z okazji Święta Edukacji Narodowej

2015-10-16 13:18

14 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości obecni byli m.in.: Burmistrz Radlina Barbara Magiera, przewodnicząca Rady Miejskiej Gabriela Chromik, ks. Proboszcz Zbigniew Folcik – proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przedstawiciele zakładów pracy i związków zawodowych, radni Rady Miejskiej w Radlinie.

Święto KEN w naszej szkole

Święto KEN w naszej szkole

2015-10-16 13:15

14 października obchodzimy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników związanych z oświatą. Z tej okazji nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie spotkali się na uroczystej akademii, by wspólnie świętować ten szczególny dzień.

Stypendyści roku 2014/2015 z ZSS

Stypendyści roku 2014/2015 z ZSS

2015-09-30 10:03

W dniu 29 września br. na sesji Rady Miejskiej w Radlinie, poświęconej m.in. sprawom oświaty wręczono stypendia Burmistrza Radlina uczniom m.in. naszej placówki, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Wnioski o przyznanie stypendiów rozpatrywane są na podstawie Regulaminu przyznawania stypendiów Burmistrza Radlina za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia uczniom szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Radlin.

Strony: | 1 | 2 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale