Gimnazjum

Przygoda i ciężka praca

Przygoda i ciężka praca

2016-06-19 19:40

W dniach od 8 do 28 czerwca 2016 r. Przemek Kotulski, uczeń klasy IIIA, przebywa w Stanach Zjednoczonych. Wyjechał tam po raz drugi, tym razem zaproszony na dłużej. Najpierw na kilka wyścigów kolarskich oraz na specjalny obóz treningowy Talent ID Camp w Athens. Został zaproszony przez drużynę kolarską Team Novo Nordisk - zawodową drużynę kolarską ze Stanów Zjednoczonych, złożoną ze sportowców chorych na cukrzycę z całego świata. Przemek został zaproszony jako jedyny Polak. Obóz i wyścigi to ciężka praca, zwykle kilka godzin jazdy dziennie.

Grupa GRA!MY! na XVII Miniaturach Teatralnych w Buczkowicach

Grupa GRA!MY! na XVII Miniaturach Teatralnych w Buczkowicach

2016-05-22 23:39

W dniu 20 maja szkolna grupa teatralna Gra!My! z instruktorką p. Aliną Spandel–Skupiń oraz opiekunką p. Gabrielą Kluger-Lenert pojechała na XVII Wojewódzki Przegląd Krótkich Przedstawień i Monodramów do Buczkowic. Młodzi adepci sztuki teatralnej wystawili etiudę „Tolerancja” Artystyczny nastrój spotkania udzielał się wszystkim uczestnikom, nawet poza salą widowiskową … Nastoletni aktorzy uczestniczyli także w warsztatach z emisji głosu i scenicznej świadomości ciała.

Gimnazjaliści na XIV Powiatowych Targach Edukacyjnych

Gimnazjaliści na XIV Powiatowych Targach Edukacyjnych

2016-04-22 20:19

21 kwietnia uczniowie klas III wyruszyli poznać szkoły powiatu wodzisławskiego. Skorzystaliśmy z zaproszenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śl. i wzięliśmy udział w Targach Edukacyjnych, zorganizowanych w tym roku na terenie ZST. Poznaliśmy ofertę wszystkich szkół, zebraliśmy informacje o możliwościach dalszej nauki, oferowanych zawodach i profilach. Odwiedziliśmy również dwie szkoły: ZST i LO nr 1. Wzbogaceni o liczne ulotki i reklamy szkół, wróciliśmy do domu, aby trafnie wybrać swoją przyszłość.

Warsztaty dziennikarskie w Dźwirzynie

Warsztaty dziennikarskie w Dźwirzynie

2016-04-21 15:31

Witamy serdecznie z warsztatów dziennikarskich w Dźwirzynie, realizowanych w ramach projektu edukacyjnego "W dziennikarskim świecie". Tym razem uczestnikami wyjazdu do nadmorskiej miejscowości są uczniowie klasy II A gimnazjum. Oczywiście priorytetem są dla nas zajęcia dziennikarskie - tworzymy nasze czasopismo - jednak znajdujemy też czas na rozrywki i odpoczynek.

"Bezpieczni w sieci" - zajęcia profilaktyczno–edukacyjne

"Bezpieczni w sieci" - zajęcia profilaktyczno–edukacyjne

2016-04-05 19:25

W poniedziałek 4 kwietnia młodzież klas I i II gimnazjum więzła udział w zajęciach profilaktyczno–edukacyjnych „Bezpieczni w sieci”. Dwugodzinne spotkanie poprowadzili edukatorzy grupy PROSENS. W czasie rozmowy, wykładu i prezentacji multimedialnej przekazano młodzieży informacje o bezpiecznym korzystaniu z zasobów Internetu, mediów społecznościowych i dbaniu o prywatność własną i swoich znajomych.

O Dniu Otwartym w gimnazjum

O Dniu Otwartym w gimnazjum

2016-03-23 13:19

Dnia 17.03.2016r. w Sportowym Gimnazjum nr 2 w Radlinie zorganizowaliśmy Dzień Otwarty. Miał on na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom. Spotkanie rozpoczęliśmy w sali gimnastycznej Domu Sportu, gdzie wszystkich obecnych nasi uczniowie powitali w językach: angielskim, niemieckim i polskim, oczywiście. Prowadzący opowiedzieli, dlaczego warto uczyć się w naszym gimnazjum oraz jakimi zajęciami pozalekcyjnymi i osiągnięciami naukowo - sportowymi możemy się pochwalić.

Bartek Sawicki laureatem z matematyki!

Bartek Sawicki laureatem z matematyki!

2016-03-17 11:31

Bardzo cieszymy się z sukcesu Bartka Sawickiego, który został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki w roku szkolnym 2015/16. Bartek jest uczniem klasy III A Sportowego Gimnazjum nr 2 w Radlinie. Podziwiamy go za sukcesy sportowe. To wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski w pływaniu. Bartek pokazał, że jest nie tylko MISTRZEM SPORTU, ale i MISTRZEM MATEMATYKI !

I znów głośno o naszym gimnazjum!

I znów głośno o naszym gimnazjum!

2016-03-07 19:45

Przemysław Kotulski z IIIA zwyciężył w etapie regionalnym V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Jego praca "Kundek niezłomny", zajęła I miejsce wśród wszystkich prac w kategorii gimnazjów z województw: śląskiego, opolskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Najlepsze 3 prace z 4 regionów, czyli razem 12 prac z kilkuset nadesłanych z całej Polski, zostało nominowanych do finału. W tym właśnie praca literacka naszego gimnazjalisty, Przemysława Kotulskiego, jako najlepsza z regionu południowego. Finał w Lublinie z początkiem kwietnia.

"Smaki Życia - debata o dopalaczach"

"Smaki Życia - debata o dopalaczach"

2016-02-03 22:56

We wtorek 2 lutego 2016 roku młodzież klas IIA i IIB Sportowego Gimnazjum w Radlinie brała udział w spotkaniu edukacyjno–profilaktycznym „Smaki Życia - debata o dopalaczach”.

Konkurs ortograficzny gimnazjum

Konkurs ortograficzny gimnazjum

2016-01-19 16:25

Do zmagań konkursowych z klas gimnazjalnych zgłosiło się po dwóch przedstawicieli zespołu klasowego. Jak co roku dyktando było.... trudne!

Najwyższe stypendium w Polsce dla Przemka Kotulskiego

2015-12-10 09:25

Pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły Przemysław Kotulski z kl. III A gimnazjum, otrzymał najwyższe stypendium w Polsce, w II edycji ogólnopolskiego programu Drużyna MOJACUKRZYCA.PL. Wśród nagrodzonych są reprezentanci przeróżnych dyscyplin sportowych. O stypendium ubiegali się sportowcy diabetycy z całego kraju. Najwyższe stypendium, wśród 20 osób wyróżnionych stypendiami, otrzymał właśnie Przemek.

Wrażenia z wycieczki do Drezna

Wrażenia z wycieczki do Drezna

2015-12-02 22:31

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania muzeum higieny, gdzie poznawaliśmy istotę egzystencji człowieka. Zarówno uczniowie, jak również nauczyciele (Pani z biologii w szczególności) nie kryli zachwytu. Przy okazji zrodził się nowy pomysł na ewentualny przyszłoroczny wyjazd. Następnie skierowaliśmy nasze kroki na stare miasto oraz do pałacu Zwinger, gdzie podziwialiśmy obrazy w „Galerii starych mistrzów”. Całość wypełniona była cennymi informacjami i uwagami naszej Pani przewodnik. Wisienką na torcie był jarmark świąteczny. Słowa nie są w stanie oddać atmosfery tego miejsca!!! Było wyjątkowo, pachnąco, po prostu świątecznie!

"Narkotykowe dylematy"

"Narkotykowe dylematy"

2015-11-20 18:00

W piątek 20 listopada młodzież klas III naszego gimnazjum brała udział w spotkaniu profilaktycznym o tematyce „Narkotykowe dylematy” przeprowadzonym przez firmę profilaktyczną PROSENS. W trakcie dyskusji, prezentacji multimedialnej i krótkiego wywiadu przekazano i uzupełniono wiedzę uczniów na temat aspektów prawnych, zdrowotnych, społecznych i psychologicznych związanych z używaniem i nadużywaniem środków psychoaktywnych. Przedstawiono również psychologiczne i fizyczne mechanizmy powstawania uzależnienia od różnych substancji.

"Młodzi głosują" - wybory parlamentarne 2015

"Młodzi głosują" - wybory parlamentarne 2015

2015-11-05 20:48

Dnia 19 października odbyły się w naszej szkole wybory parlamentarne pod hasłem "Młodzi głosują". W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich gimnazjum. Całość projektu nadzorowała komisja wyborcza w składzie: Marta Stępień, Julia Strączek, Kamil Kelner, Daniel Gruszkowski wszyscy z klasy III C oraz Janek Nowak z klasy IIIA. Przewodniczącą komisji wyborczej była Julia Strączek. Frekwencja wyborcza wyniosła 81,6%.

Uczniowie Gimnazjum na zajęciach w Pałacu Młodzieży w Katowicach

Uczniowie Gimnazjum na zajęciach w Pałacu Młodzieży w Katowicach

2015-11-01 20:18

Nasi gimnazjaliści z klas I i II, ci szczególnie zainteresowani naukami przyrodniczymi, wybrali się 29 października na zajęcia zorganizowane przez pracownię fizyczną w Katowicach, w ramach "Czwartkowych spotkań z fizyką". Wysłuchaliśmy dwóch wykładów. Po krótkiej przerwie uczestniczyliśmy w pokazach doświadczeń z użyciem suchego lodu oraz ciekłego azotu.

Strony: | 1 | 2 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale