Klasy 4 - 6

Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus - Matematyka Plus

Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus - Matematyka Plus

2016-06-21 00:01

9 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus - Matematyka Plus. Nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności. Wśród laureatów konkursu znalazło się 13 uczniów.

Dzień dziecka na sportowo

Dzień dziecka na sportowo

2016-06-09 21:50

Dnia 1 czerwca, w naszej szkole, dla klas 4-6 został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego Dzień Dziecka. Klasy brały udział w takich konkurencjach jak zagadki i rebusy, słowne wykreślanki, zjazd na nartach na konsoli, w kalamburach oraz w grze w darta. Uczniowie chętnie uczestniczyli we wszystkich konkurencjach. Na koniec programu wszystkie klasy zgromadziły się na boisku szkolnym, gdzie odbyła się zabawa sportowo-rekreacyjna z użyciem ręczników i balonów z wodą. Było bardzo wesoło!

II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym z Elementami Orientacji Sportowej "Szybki mózg"

II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym z Elementami Orientacji Sportowej "Szybki mózg"

2016-06-08 08:28

Miło nam poinformować, że uczennice klasy 6a, Małgorzata Adamczyk i Manuela Kaźmierczak, zajęły II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym z Elementami Orientacji Sportowej „Szybki mózg”, dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego.

Z VI c nuda się nie uda!

Z VI c nuda się nie uda!

2016-06-07 14:34

W dniach 30 maja do 1 czerwca klasa 6 c wraz z wychowawczynią – p. Aliną Spande l- Skupiń oraz p. Gabrielą Kluger – Lenert przebywała na wycieczce szkolnej w ośrodku „Banderoza” w Głuchołazach. Trzy dni spędzone w fantastycznej atmosferze wypełnione były niezwykłymi atrakcjami – uczestnicy mieli okazję uczestniczyć miedzy innymi w terenowej grze strategicznej, turnieju łuczniczym, mini kursie tańców integracyjnych z całego świata, płukaniu złota, nocnym marszu z pochodniami.

 Dzień dziecka w 4d

Dzień dziecka w 4d

2016-06-05 22:42

Pierwszy czerwca był wyjątkowym dniem w klasie 4d. Uczniowie wzięli aktywny udział w warsztatach z okazji Dnia Dziecka. Na powitanie wszyscy uczestniczyli w zabawie integracyjnej "Uściśnij dłoń". Następnie przy rytmach muzyki dzieci śpiewały piosenki Majki Jeżowskiej. Atrakcyjną okazała się zabawa w "Sałatkę owocową". Na koniec zajęć uczniowie uzupełniali wycięte z kolorowego papieru kwiaty wypisując na płatkach między innymi swoje zainteresowania. Podsumowaniem warsztatów było stworzenie plakatu z kwiatów, który zdobi naszą salę. Nie zabrakło też poczęstunku i dobrego humoru.

Warsztaty artystyczne w Dźwirzynie

Warsztaty artystyczne w Dźwirzynie

2016-05-22 23:32

Tutaj Wilki Morskie stacjonujące w Dźwirzynie na warsztatach artystyczno-dziennikarskich „Kto pisze, nie błądzi” (6b) i artystycznych „Podróże małe i duże”(3d). Piszemy dopiero teraz bo tutaj czas płynie szybko i przygoda goni przygodę. Pogoda nam dopisuje, a sam Neptun jest dla Nas bardzo łaskawy. Nasze buzie opalone, nogi zmęczone, ale humory dopisują. Codziennie staramy się spacerować brzegiem morza w poszukiwaniu skarbów, podziwiając jednocześnie piękno nadmorskiego krajobrazu.

Sukces w konkursie gwarowym

Sukces w konkursie gwarowym

2016-05-20 10:42

Aleksandra Salwiczek - uczennica kl. 4a - zdobyła wyróżnienie w XVIII Regionalnym Konkursie Gawędziarzy ,,W NIEWIADOMIU PO ŚLĄSKU”. Konkurs odbył się 18 maja w Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku - Niewiadomiu. Ola podczas przesłuchań wygłosiła gawędę w gwarze śląskiej. Trzeba jednak zaznaczyć, że sama była autorem tego tekstu, co zostało docenione przez jury. Konkurencja była duża, ponieważ konkurs miał zasięg regionalny, a w jury zasiadali znawcy gwary i tradycji śląskiej.

"Ziemia to nasz wspólny dom" - warsztaty w 4d

"Ziemia to nasz wspólny dom" - warsztaty w 4d

2016-05-05 22:09

Z okazji Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi w klasie 4 d odbyły się warsztaty pt." Ziemia to nasz wspólny dom", organizowane przez panią Żanetę Chwedczuk i Katarzynę Gilner. Celem zajęć było zrozumienie konieczności ochrony środowiska naturalnego oraz aktywizowanie uczniów do konkretnych działań na rzecz środowiska.

Nasz uczeń laureatem konkursu literackiego!

Nasz uczeń laureatem konkursu literackiego!

2016-04-27 13:06

Adam Sojka - uczeń kl.4a - zajął I miejsce w XV Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży ,,Złoty Wawrzyn” 2016. Nagrody literackie zostały przyznane w dwóch kategoriach (proza i poezja) na wszystkich etapach edukacyjnych. Młodzi poeci i prozaicy nadesłali ponad 140 utworów. Komisje wyłoniły laureatów, którzy spotkali się na gali rozdania nagród 25 kwietnia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie.

Sukces młodych konstruktorów

Sukces młodych konstruktorów

2016-04-11 23:20

Zjednoczone siły naszego projektu SWD GP odniosły w minioną sobotę znamienny sukces zajmując 3 miejsce w VIII edycji Rybnickiego Międzynarodowego Turnieju „Robotictournament”, pokonując w dogrywce konkurencji LEGO Constructor, bytomskie technikum. Nasi uczniowie przygotowali cztery roboty i startowali na równi ze studentami uczelni wyższych oraz szkół technicznych m. in. Białegostoku, Poznania, Wrocławia, ale także Czech, Słowacji, Niemiec oraz Chin – Szanghaju.

"Higiena osobista! Dlaczego musimy jej przestrzegać?” - warsztaty w 4d

"Higiena osobista! Dlaczego musimy jej przestrzegać?” - warsztaty w 4d

2016-04-07 22:24

Pierwszego dnia wiosny w klasie 4d odbyły się warsztaty pt. „Higiena osobista – dlaczego musimy jej przestrzegać?” zorganizowane przez panią Żanetę Chwedczuk i panią Katarzynę Gilner. Zajęcia miały na celu motywowanie uczniów do przestrzegania zasad higieny osobistej. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których rozwiązywali krzyżówki, zagadki oraz układali rymowanki i puzzle, a także tworzyli mapę mentalną i plakat dotyczący zasad higieny osobistej.

Szkolne eliminacje do konkursu języka polskiego

Szkolne eliminacje do konkursu języka polskiego

2016-04-07 21:21

22 marca odbyły się szkolne eliminacje do konkursu języka polskiego dla szkół podstawowych. Ich celem było wyłonienie 2 najlepszych uczestników z klas 4-6, którzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie powiatowym. Najlepsze okazały się uczennice klasy 6d: Andżelika Jania oraz Natalia Szypuła. Gratulujemy i życzymy sukcesu w konkursie na szczeblu powiatu, który odbędzie się 29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach.

Sprawdzian klas szóstych

Sprawdzian klas szóstych

2016-04-06 22:14

Piątego kwietnia w całej Polsce szóstoklasiści przystąpili do sprawdzianu. W tej licznej grupie piszących test byli również uczniowie ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Sprawdzian szóstoklasisty to próbny test z wiedzy ogólnej. Jest to egzamin obowiązkowy, czyli muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie 6 klas . Przystąpienie do testu jest jednym z warunków ukończenia szkoły.

Z kulturą w roli głównej

Z kulturą w roli głównej

2016-02-28 19:40

W piątek 12.02.2016 r. uczniowie klasy 4a, 4c i 4d wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Bielska-Białej. W ramach wyjazdu odwiedzili Studio Filmów Rysunkowych, w którym zapoznali się z tworzywem filmu rysunkowego oraz mieli okazję zobaczyć krótkie seanse filmowe z udziałem swoich ulubionych bohaterów: Bolka i Lolka oraz Reksia. Kolejnym punktem programu był Teatr Lalek ,,Banialuka”, gdzie czwartoklasiści obejrzeli sztukę pt. ,,Księga dżungli" na motywach R. Kiplinga w reż. Ewy Piotrowskiej. Spektakl zachwycił młodych widzów porywającą muzyką i ruchem scenicznym. A scenografia i pomysły reżyserskie przeniosły uczniów wprost w świat dalekiej dżungli.

Konkurs ortograficzny dla klas 4

Konkurs ortograficzny dla klas 4

2016-01-19 16:20

Tegoroczna edycja konkursu ortograficznego w klasach czwartych dostarczyła nam wielu emocji! Konkurs miał formę dyktanda.

Strony: | 1 | 2 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale