Nauczanie zintegrowane

Uczniowie z 1f gościli u strażaków

Uczniowie z 1f gościli u strażaków

2016-06-23 00:20

W dniu 22 czerwca klasa 1f wybrała się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Radlinie. Pan Jacek opowiedział nam jak ratuje ludzi nie tylko podczas pożaru, ale też powodzi czy wypadku. Mogliśmy przymierzyć strażackie stroje oraz zobaczyć jak wygląda w środku wóz strażacki. Uzyskaliśmy bardzo dużo nowych informacji, a także przypomnieliśmy numery alarmowe. Po zwiedzaniu straży wybraliśmy się na integracyjny grill.

Wizyta pana policjanta w 1f

Wizyta pana policjanta w 1f

2016-06-23 00:07

W dniu 21.06.2016 r. do naszej klasy przybył pan policjant. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w szkole, ale również w ruchu drogowym. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Jak zwykle, szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Dzień Mamy i Dzień Taty w 2c

Dzień Mamy i Dzień Taty w 2c

2016-06-22 23:57

Dzień Mamy i Dzień Taty to wyjątkowe święto! Każdy z nas zna i szanuje swoich rodziców. Uczniowie klasy 2c integracyjnej przygotowali przedstawienie „Wszystkie zawody świata – to moja mama, a to mój tata” . Dzieci recytowały, śpiewały i tańczyły, a wszystko to dla swoich ukochanych rodziców. Po zakończonych występach wręczyły własnoręcznie wykonane upominki – ramki ze zdjęciem pociechy.

Wycieczka klasy 2g do Palmiarni w Gliwicach

Wycieczka klasy 2g do Palmiarni w Gliwicach

2016-06-15 22:05

Uczniowie klasy 2g wybrali się na wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach. W pawilonie roślin z ciekawością oglądali gatunki znane im dotąd jedynie z ilustracji. Spacerowali po pawilonie tropikalnym oraz pawilonie akwarystycznym. Podziwiali przyrodę przy odgłosach egzotycznych ptaków. Mogli odpocząć w altance i na ciekawie wkomponowanych w zieleń ławeczkach. W oczkach wodnych oglądali papirusy i pandany, a cichy szum kaskady pozwolił im na chwilę refleksji. Celem wycieczki była zmiana spojrzenia na otaczającą nas przyrodę i podniesienie poziomu świadomości potrzeby dbania o środowisko naturalne, w którym żyjemy.

Uczymy się jak ratować ludzkie życie

Uczymy się jak ratować ludzkie życie

2016-06-14 15:18

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się realizacja Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”, prowadzonego przez Fundację WOŚP. Zajęcia były podzielone na część teoretyczną i praktyczną, która jak co roku okazała się dla naszych uczestników zdecydowanie atrakcyjniejsza. Na koniec zajęć uczestnicy „przeszli” test oraz otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Program realizowany był w klasie 1a, 2g oraz 2d i spotkał się wielkim zainteresowaniem dzieci.

"Bezpieczne wakacje" – konkurs dla klas pierwszych

"Bezpieczne wakacje" – konkurs dla klas pierwszych

2016-06-13 21:09

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, 13 czerwca w czytelni miał miejsce konkurs dla uczniów klas pierwszych. Konkurs dotyczył bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Reprezentanci klas wykazali się dużą wiedzą na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego: wiedzą, gdzie można się bawić, wiedzą, czym można się bawić, a czym bawić się nie wolno. Wiedzą, że ważne jest by większość czasu wolnego spędzać na świeżym powietrzu, wiedzą również jak zachować się, gdy zaczepiają je obce osoby dorosłe, wiedzą, gdzie można bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Dzień Rodziny w 2b

Dzień Rodziny w 2b

2016-06-13 20:36

9 czerwca uczniowie klasy 2b gościli w szkole swoich rodziców. Przygotowali dla nich przedstawienia "Baśniowy ambaras" i "Królewna Śnieżka na wesoło". Oba przedstawienia miały charakter wesoły i żartobliwy. Uczniowie, z pomocą rodziców, przygotowali dekoracje. Wystąpili w pięknych strojach, pokazali wspaniałą grę aktorską. Na koniec zaśpiewali wakacyjną piosenkę i wręczyli upominki. Rodzice nagrodzili cały występ gromkimi brawami.

Święto mamy w 2g

Święto mamy w 2g

2016-06-12 20:32

Uczniowie z klasy 2g zaprosili swoje Mamy na uroczystość z okazji Ich święta. Na wstępie zaprezentowali fragment książki J. Papuzińskiej pt. „Nasza mama czarodziejka”. Nietrudno było zauważyć, że wszystkie Mamy to czarodziejki. Potem wzruszali serca gości recytując wiersze. Podczas uroczystości odbywały się także wspólne zabawy. Mamy miały odszukać swój portret na podstawie opisów swoich dzieci. Wzięły również udział w pantomimicznej zabawie, podczas której dowiedziały się, co należy do ich ulubionych robótek.

"Żyj zdrowo, kolorowo" - warsztaty truskawkowe

"Żyj zdrowo, kolorowo" - warsztaty truskawkowe

2016-06-08 22:18

W czerwcu - 6,7 i 8 - w naszej szkole odbyły się truskawkowe warsztaty dla wszystkich klas drugich pt. „Żyj zdrowo, kolorowo”. Zastanawiacie się czy warto o tym mówić? Warto, warto i jeszcze raz warto! Każde kolejne pokolenie odżywia się coraz gorzej. Jemy coraz więcej a na dodatek produkty mocno przetworzone. Nasza dieta to napakowane konserwantami produkty, bez wartości odżywczych, witamin i minerałów.

Dzień czytelniczki i czytelnika w 2a

Dzień czytelniczki i czytelnika w 2a

2016-06-05 23:01

3 czerwiec był dniem wyjątkowym w klasie 2a. Nazwaliśmy go Dniem Czytelniczki i Czytelnika, ponieważ wszystko co się tego dnia działo, było związane z książkami. Każdy mógł przynieść do szkoły swoją ulubioną książkę i zareklamować ją innym. Wymyśliliśmy też hasła o czytaniu: "Czytam, bo lubię", "Lepiej czytać niż grać", "Czytanie to wiedza", "Czytanie to zabawa", "Włącz czytanie", "Czytanie odpręża" itp. Potem wykonaliśmy zakładki naszych marzeń. Wszystkim udzieliła się przyjazna atmosfera.

Prezenty dla naszych Mam

Prezenty dla naszych Mam

2016-06-05 22:34

Uczniowie klasy 2a przygotowywali prezenty dla swoich ukochanych Mam.

Nasze mamy ukochane!

Nasze mamy ukochane!

2016-05-31 17:25

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki, uczniowie klasy 2b gościli swoje mamy na jednej lekcji, której temat brzmiał: "Nasze mamy ukochane". Dzieci powitały mamy piosenką i tańcem. Mamy miały okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak pracują ich dzieci, ale także pracowały ze swoimi dziećmi w grupach i wspólnie rozwiązywały zadania. Na zakończenie dzieci wręczyły drobne upominki i zaśpiewały piosenkę. Dziękujemy mamom za udział w lekcji.

Uczniowie z 1f napisali listy do swoich mam!

Uczniowie z 1f napisali listy do swoich mam!

2016-05-21 21:11

Uczniowie z klasy 1f listy piszą i do swoich mam z okazji Dnia Mamy wysyłają. Każdy list napisany był samodzielnie i mamy nadzieję, że dzięki nim sprawimy, aby każda mama w dniu swojego święta czuła się szczęśliwa. Po napisaniu, samodzielnie przykleiliśmy znaczki i wysłaliśmy listy.

Wyróżnienie dla Gustawa Pawełka w XVIII Regionalnym Konkursie Gawędziarzy

Wyróżnienie dla Gustawa Pawełka w XVIII Regionalnym Konkursie Gawędziarzy

2016-05-21 20:07

W dniu 12 maja Natalka Kluba i Gustaw Pawełek uczestniczyli w Festiwalu Twórczości Dziecięcej, którego organizatorem było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie. Natalka i Gustaw zaprezentowali wiersze pisane gwarą pt.: " Samochwała" i "Uwe a Wili". Zarówno Natalka jak i Gucio za swój występ zostali nagrodzeni dyplomem i karnetem na wejście do "Wrotki". Przygotowane wiersze zaprezentowali też 18 maja podczas XVIII Regionalnego Konkursu Gawędziarzy w Niewiadomiu, gdzie Gustaw Pawełek otrzymał wyróżnienie.

I miejsce w konkursie ekologicznym

I miejsce w konkursie ekologicznym

2016-05-12 09:37

Nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie ekologicznym była wycieczka zasponsorowana przez Radę Rodziców. Zdobyła ją klasa 2b, która została zaproszona na wyjazd do rybnickich lasów. Był to piękny słoneczny dzień. Podróż odbyliśmy autokarem. Na miejscu czekała na nas p. Asia - leśnik, z którą odbyliśmy spacer przez las ścieżkami dydaktycznymi.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale