"Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi"

Projekt ekologiczny
Główne cele projektu:
  • Rozwijanie zainteresowań i świadomości ekologicznej uczniów klas I-III.
  • Propagowanie wiedzy przyrodniczej - uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody i potrzebę jej ochrony.
  • Kształtowanie postaw proekologicznych - wykształcenie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne.
  • Zaangażowanie społeczności szkolnej do działań na rzecz ochrony środowiska.
  • Budowanie emocjonalnego stosunku do każdej istoty żywej i rośliny na naszej planecie.
  • Stworzenie uczniom możliwości wykazania się umiejętnością współpracy i współdziałania, fantazją, wiedzą ekologiczną i zdolnościami plastycznymi, literackimi (poprzez udział w konkursach).

Realizatorzy projektu:

uczniowie klas I-III, nauczyciele nauczania zintegrowanego

Koordynator:

mgr Joanna Janicka

Czas realizacji:

kwiecień - czerwiec 2015

"Ziemia to nasz wspólny dom" – uczniowie z 3a

"Ziemia to nasz wspólny dom" – uczniowie z 3a

2016-04-25 19:51

W tak ważnym dniu, przyszliśmy ubrani na zielono, oglądaliśmy film edukacyjny o tematyce ekologicznej, podczas której dowiedzieliśmy się, w jaki sposób należy dbać o środowisko w codziennym życiu i dlaczego ma to takie ogromne znaczenie dla naszej planety. Następnie stworzyliśmy "KODEKS MŁODEGO EKOLOGA" oraz plakat "ZIEMIA TO NASZ WSPÓLNY DOM".

2a segreguje śmieci

2a segreguje śmieci

2016-04-25 19:39

25 kwietnia klasa 2a uczyła się segregować śmieci. Uczniowie najpierw zobaczyli prezentację multimedialną o segregowaniu śmieci, a potem wspólnie omówiliśmy slajdy. Po czym każdy uczeń otrzymał zadanie do wykonania. Zadanie polegało na tym, iż trzeba było wyrzucić śmieci do odpowiednich pojemników. Nastąpiła nauka przez zabawę. Następnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę oraz układaliśmy zdania z rozsypanych wyrazów.

Dzień Ziemi w 2a

Dzień Ziemi w 2a

2016-04-22 20:27

22 kwietnia klasa 2a obchodziła Dzień Ziemi. Uczniowie odgadywali zagadki, oczywiście dotyczące przyrody. Następnie zgłębiali wiedzę o ciekawostkach przyrodniczych. Zaśpiewali i zatańczyli do piosenki "Zielona wyspa". Na koniec dnia dzieci wykonały plakat pt. "Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi". Uczniowie klasy 2a obiecali Ziemi, iż będą o nią dbać!

Wyprawa do lasu

Wyprawa do lasu

2015-06-29 11:38

24 czerwca 2015r. uczniowie klas 2a i 2b wraz z wychowawczyniami udali się do Parku Leśnego na Obszarach, aby podsumować działania w szkolnym projekcie ekologicznym „Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi”.

Podsumowanie szkolnego projektu "Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi"

Podsumowanie szkolnego projektu "Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi"

2015-06-22 15:01

Od kwietnia do czerwca 2015 r. w naszej szkole był realizowany projekt „Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi”. W działania projektu zaangażowało się wiele klas. Informacje o działaniach w projekcie były zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły przez wychowawców klas.

Uczniowie 2a zakładają klasowy ogródek na parapecie

Uczniowie 2a zakładają klasowy ogródek na parapecie

2015-06-08 14:16

Uczniowie klasy 2a postanowili założyć na parapecie klasowego okna ogródek i w ten sposób, opiekując się roślinami pokazać, że są prawdziwymi przyjaciółmi Ziemi. Zaczęli od przygotowania doniczek, które własnoręcznie ozdabiali. Następnie zakładali w grupach hodowle w ziemi i w wodzie. Do hodowli wybrali: nasturcję, rzeżuchę, fasolę, groch. Przez kolejne tygodnie dbali o swoje hodowle, prowadzili obserwacje, notowali wyniki tych obserwacji i podziwiali swoje roślinki.

Uczniowie 1a wymyślają hasła związane z ochroną przyrody

Uczniowie 1a wymyślają hasła związane z ochroną przyrody

2015-05-21 13:08

20 maja nasza klasa podzieliła się na zespoły. Każdy zespół musiał wymyślić hasła związane z ochroną przyrody. Następnie wszyscy liderzy przedstawiali swoje prace. Kolejnym zadaniem w tym dniu, było odszyfrowanie przez uczniów informacji. Nauczyciel zapisał tajemniczy szyfr na tablicy. Klasa musiała odgadnąć hasła. Przy tym zadaniu towarzyszyła nam świetna zabawa.

Uczniowie 1a poznają rośliny i zwierzęta, które w Polsce są pod ochroną

Uczniowie 1a poznają rośliny i zwierzęta, które w Polsce są pod ochroną

2015-05-21 12:48

19 maja klasa 1a poznała rośliny i zwierzęta, które są w Polsce pod ochroną. Uczniowie dowiedzieli się, iż rozwijający się przemysł powoduje wiele zniszczeń na Ziemi. A zatem wielu roślinom i zwierzętom grozi wymarcie. Chcąc uchronić je przed wyginięciem, znajdują się one pod ochroną. Nasza klasa podsumowując lekcję, podzieliła się w pary i wykonała piękne plakaty.

Gazetka klasowa w wykonaniu 1a

Gazetka klasowa w wykonaniu 1a

2015-05-06 19:17

Uczniowie klasy 1a zrobili gazetkę w związku z projektem "Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi". Wszyscy z dużym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie klasowej gazetki. Będziemy mile wspominać ten czas.

 Wiosna w ogrodzie i sadzie

Wiosna w ogrodzie i sadzie

2015-05-02 23:17

Wiosna zachęca nas do spacerów i wycieczek. Uczniowie klasy 1d udali się na pieszą wycieczkę do ogrodów działkowych w naszym mieście. Celem wycieczki było rozpoznawanie i nazywanie roślin zielnych, drzew i krzewów kwitnących o tej porze roku.

Uczniowie z klasy 2a są przyjaciółmi Ziemi!

Uczniowie z klasy 2a są przyjaciółmi Ziemi!

2015-04-30 21:50

Uczniowie z klasy 2a w ramach szkolnego projektu „Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi” przygotowywali się do konkursu ekologicznego. Jednym z konkursowych zadań było wykonanie plakatu o tematyce ekologicznej. Postanowiliśmy wykonać ekologiczny plakat z ekologicznych materiałów, czyli z niepotrzebnych gazet na szarym papierze. Wszyscy pracowali z dużym zapałem. Drużyna z naszej klasy zaprezentowała plakat na konkursie, odpowiadała na pytania i zagadki. Trud się opłacił. Nasza klasa zajęła I miejsce na konkursie dla klas drugich!

Plakat ekologiczny klasy 1a

Plakat ekologiczny klasy 1a

2015-04-27 09:47

Klasa 1a wybrała trzyosobowy zespół, aby reprezentował naszą klasę w lekcji ekologicznej. Skład tego zespołu to: Amelia Hodzińska, Natalia Martyna oraz Alicja Pukowiec. W ramach tego szkolnego projektu dziewczyny wykonały plakat ekologiczny pt. "Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi".

Uczniowie z 1a są przyjaciółmi Ziemi

Uczniowie z 1a są przyjaciółmi Ziemi

2015-04-27 09:31

20 kwietnia klasa 1a realizowała projekt o tematyce ekologicznej. Zapoznała się z takimi pojęciami jak: przyroda, ekologia, ochrona środowiska, recykling. Uczniowie w pracach zespołowych udowodnili, że są Przyjaciółmi Ziemi. Klasa 1a teraz wie, że trzeba zwracać szczególną uwagę na ochronę świata, w którym żyjemy.

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale