Tydzień Bezpiecznego Internetu

CO TO JEST DBI?


Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) lub Tydzień Bezpiecznego Internetu (TBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
Podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów) oraz zgłaszania ich za pośrednictwem umieszczonego na stronie formularza. Organizatorzy najlepszych inicjatyw mają szanse wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów DBI w Polsce.
W roku 2015 DBI obchodzić będziemy 10 lutego. Tak jak w zeszłym roku, wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

"Młodzi pisarze" zostali nagrodzeni

"Młodzi pisarze" zostali nagrodzeni

2017-03-05 20:17

Drugiego marca zostały wręczone nagrody wszystkim uczestnikom konkursu „Młody pisarz. Lepszy Internet zależy od Ciebie”, który został zorganizowany w ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2017. Uczniowe otrzymali dyplomy i „komputerowe” nagrody. Gratulujemy!

Wyniki szkolnego konkursu "Młody pisarz"

Wyniki szkolnego konkursu "Młody pisarz"

2017-02-20 19:53

Bardzo dziękujemy za liczny udział w konkursie, wszystkie prace były wyjątkowe i zasługują na pochwałę. Z zebranych prac komisja postanowiła nagrodzić następujące osoby:

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

2017-02-07 16:04

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

Tydzień bezpiecznego Internetu w ZSS - podsumowanie akcji

Tydzień bezpiecznego Internetu w ZSS - podsumowanie akcji

2015-03-06 11:43

Nasza szkoła w dniach 23 - 27.02.2015 r. włączyła się w ogólnopolską akcję „Tydzień Bezpiecznego Internetu”, która organizowana jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Wszystkie działania podejmowane w ramach TBI zrealizowane zostały pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas obchodów TBI podkreślaliśmy, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Tydzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Tydzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

2015-01-30 20:38

„Razem tworzymy lepszy Internet” pod tym hasłem w roku 2015 DBI obchodzić będziemy 10 lutego. Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić, że każdy internauta może przyczynić się do tego, żeby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym, i że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale