Koncert kolęd francuskich w Ustroniu

Concert de Chants de Noël

 

15 stycznia 2015 r. gimnazjaliści klas językowych, od pierwszej do trzeciej, wzięli udział w Wieczorze Kolęd Francuskich. Był to już po raz siódmy zorganizowany koncert, który odbył się w Domu Kultury „Prażakówka” w Ustroniu. Na widowni zasiedli przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy okolicznych szkół, nauczyciele, no i występujący uczniowie. Koncert prowadzili, tym razem, uczniowie II LO w Cieszynie - Paulina i Jakub. Konferansjerka odbyła się oczywiście w dwóch językach: polskim i francuskim. Wystąpiły grupy uczniów uczące się języka francuskiego ze szkół: podstawowej, gimnazjum i liceum z województwa śląskiego, nawet z bardzo odległych jego zakątków. Nasi gimnazjaliści, przy akompaniamencie aż pięciu gitar, zaprezentowali na dwa głosy kolędę „Il faut que tout le monde s’émerveille” czyli „Wszyscy się radujmy”. Wypadli znakomicie. Świetnie zaprezentowali się też pozostali uczniowie, występując w pięknych galowych strojach i śpiewając przy akompaniamencie przeróżnych instrumentów, a dominowały skrzypce. Występy przeplatane były wieloma ciekawostkami i zwyczajami związanymi z obchodami Bożego Narodzenia w różnych regionach Francji. Nie zabrakło też ciekawych przysłów związanych z w/w świętami.
Taka impreza jest znakomitą formą poszerzenia wiadomości o świątecznych zwyczajach i możliwością wysłuchania ich w języku francuskim. Przyczynia się również do integracji uczniów z różnych środowisk szkolnych, uczących się języka francuskiego.

 

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale