Gimnazjum

"Jem zdrowo i świadomie" - podsumowanie

"Jem zdrowo i świadomie" - podsumowanie

2015-06-05 12:29

Dzień Dziecka w klasach gimnazjalnych upłynął bardzo sportowo. Był to czas podsumowania projektu edukacyjnego "Jem zdrowo i świadomie" w ramach programu "Szkoła promująca zdrowie".

Bezpieczeństwo własne i otoczenia to nasz priorytet

Bezpieczeństwo własne i otoczenia to nasz priorytet

2015-05-12 22:18

W dniu 6 maja 2015 r. tradycyjnie odbyły się zajęcia o tematyce bezpieczeństwa, samoobrony oraz innych zachowań zagrażających życiu. Prowadzącymi spotkanie byli instruktorzy Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Szkoły Policji w Katowicach asp. Tomasz Bujoczek oraz zaprzyjaźniony z naszą szkołą mł. asp. Marcin Marszałek. Na zajęciach, które w tym roku skierowane były do klas I gimnazjum, odbył się pokaz umiejętności wyszkolonego psa. Drugą część spotkania stanowiły zajęcia praktyczne z zakresu samoobrony.

Bardzo zdrowo - na sportowo!

Bardzo zdrowo - na sportowo!

2015-01-08 18:40

5 stycznia w naszej szkole był dniem obchodzonym bardzo sportowo. Samorząd Uczniowski, w ramach projektu „Szkoła promująca zdrowie”, zorganizował wyjątkowe zawody sportowe. Podczas dwóch godzin lekcyjnych dziewczyny z gimnazjum miały możliwość uczestniczenia w aerobicu, który prowadziła mama jednej z uczennic klasy IB. Chętnych nie brakowało! Dziewczyny dzielnie, mimo zmęczenia, i z uśmiechem na twarzy powtarzały ćwiczenia za prowadzącą. W tym samym czasie chłopcy odegrali długo wyczekiwany, międzyklasowy turniej piłki nożnej.

Suplementy diety - prelekcja

Suplementy diety - prelekcja

2014-12-12 23:01

W ramach programu „Szkoła promująca zdrowie” uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w prelekcji dotyczącej suplementów i odżywek wygłoszonej przez p. Hannę Małozięć – mgr farmacji. Najważniejsze informacje jakie wynieśli uczniowie z tej prelekcji dotyczyły definicji suplementów, roli suplementów w odżywianiu młodych ludzi, a zwłaszcza sportowców oraz norm dopuszczenia suplementów na rynek.

Warsztaty fitness w ZSS

Warsztaty fitness w ZSS

2014-12-11 18:41

W ramach projektu „Szkoła promująca zdrowie” zorganizowane zostały warsztaty fitness skierowane do naszych uczniów, rodziców oraz pracowników. Wśród zaproponowanych przez nas zajęć były: spalanie + brzuch, zumba i tabata. Imprezie towarzyszyły także prelekcje dotyczące zdrowego odżywiania, pomiar składu ciała, sprzedaż dietetycznych przekąsek. Dodatkową atrakcją było losowanie nagród w postaci karnetów do okolicznych klubów fitness, wrotkarni i na lodowisko oraz zabiegi pielęgnacyjne – w sumie 20 karnetów.

"RESTART A HEART"

"RESTART A HEART"

2014-10-20 13:00

Po raz pierwszy młodzież z Radlina włączyła się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej przez jak największą liczbę osób. Gospodarzami akcji byli uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie, którzy zaprosili do współpracy kolegów i koleżanki z SP nr 3, SP nr 4 i Gimnazjum nr 1. Akcja prowadzona była pod czujnym okiem strażaków z OSP Radlin. Na 14 fantomach resuscytację prowadziło 90 osób, czym przyczyniliśmy się do kolejnego pobitego rekordu (ponad dziewięćdziesiąt tysięcy osób w całej Polsce!).

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale