Szkoła podstawowa

Wizyta strażnika Straży Miejskiej w klasie 3c

Wizyta strażnika Straży Miejskiej w klasie 3c

2015-04-14 15:33

Dnia 12 marca 2015r. klasę III c (integracyjną) odwiedził przedstawiciel straży miejskiej, który zapoznał całą klasę z zasadami poruszania się po drodze oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przypomniał również numery alarmowe. Po krótkiej pogadance, strażnik zademonstrował czynności ratunkowe, które należy wykonywać do czasu przyjazdu pogotowia. Następnie uczniowie mogli samodzielnie, przy pomocy fantomu, wykonać czynności zaprezentowane przez strażnika straży miejskiej. W ćwiczeniach wzięły również udział nauczycielki.

"Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” - konkurs

"Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” - konkurs

2014-11-24 16:00

W listopadzie, jak co roku w naszej szkole, odbył się konkurs pod hasłem „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas pierwszych. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą wiedzą w zakresie racjonalnego odżywiania. Dzieci posiadają ogromną świadomość, jak ważne jest dla zdrowia spożywanie owoców i warzyw. Wszystkie dzieci reprezentujące swoje klasy otrzymały dyplomy.

Zawsze bezpiecznie

Zawsze bezpiecznie

2014-11-21 13:27

Uczniowie klasy 1d chcą być pieszymi, którzy zawsze bezpiecznie poruszają się w ruchu drogowym. W tym celu udali się na skrzyżowanie, aby praktycznie wyćwiczyć przechodzenie na drugą stronę jezdni. Podczas zajęć uczyli się rozpoznawać podstawowe znaki drogowe, a także wykonali lizaki sygnalizacyjne. Każdy uczeń na pewno będzie już pamiętać o bezpieczeństwie na drodze.

"Bezpieczna droga do szkoły" - konkurs dla uczniów klas pierwszych

"Bezpieczna droga do szkoły" - konkurs dla uczniów klas pierwszych

2014-11-05 14:39

Na przełomie października i listopada przedstawiciele klas pierwszych wzięli udział w corocznym konkursie "Bezpieczna droga do szkoły". Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego: znać zasady przechodzenia przez ulicę, wiedzieć co zrobić by być widocznym na drodze po zmroku, rozpoznawać niektóre znaki drogowe. Konkurs miał formę pracy grupowej, więc mali uczniowie musieli wykazać się także umiejętnością współpracy w grupie.

1e na spacerze ... po zdrowie!

1e na spacerze ... po zdrowie!

2014-11-03 21:23

Uczniowie z klasy 1e wyszli na jesienny spacer.

Uczniowie z 1b dbają o zdrowie!

Uczniowie z 1b dbają o zdrowie!

2014-11-03 16:35

Na lekcji robili i zajadali sałatki owocowe.

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

2014-10-29 10:58

Uczniowie klasy 1f mieli okazję uczestniczyć w prelekcji poświęconej właściwemu zachowaniu się na wypadek ataku psa. Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej z Radlina. Panowie omówili i zaprezentowali , co należy zrobić w wypadku, kiedy zaatakuje pies. Zajęcia były ciekawe. Za zaangażowanie w wykonanie ćwiczeń, uczniowie zostali nagrodzeni zakładkami do książek oraz grą edukacyjną.

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!

2014-10-27 15:11

Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki - tak twierdzą uczniowie z 1b.

Klasa 1e podczas przygotowania sałatek owocowych

Klasa 1e podczas przygotowania sałatek owocowych

2014-10-22 20:09

Na zdrówko - dobra to rada - dużo owoców zajadaj! W owocach są witaminki - są to zdrowia okruszynki.

Owocowe sałatki w 2d

Owocowe sałatki w 2d

2014-10-20 11:17

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. Wszyscy mamy dziarskie minki bo zjadamy witaminki.

Pierwszaki z B-klasy w radlińskiej tężni

Pierwszaki z B-klasy w radlińskiej tężni

2014-10-16 19:10

15 października uczniowie z klasy 1b byli na jesiennym spacerze w pobliskiej tężni. Cieszyliśmy się rześkim powietrzem, które jest dla nas namiastką morskiego klimatu. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy byli w tym miejscu, dlatego z wielką z ciekawością przyglądali się nowemu obiektowi w Radlinie. Dzieci miały też okazję obserwować przyrodę w jesiennej szacie, mogły również pobiegać i pobawić się w pobliskim lesie.

Spacer do tężni

Spacer do tężni

2014-10-09 12:19

W piękny październikowy dzień klasa 1f wybrała się na spacer do tężni. Niedawno oddany obiekt stanowi nie lada atrakcję dla mieszkańców. Uczniowie byli zainteresowani jego działaniem. Mieli okazję pooddychać powietrzem przesyconym jodem i ozonem, co korzystnie wpływa na górne drogi oddechowe. A oto krótka fotorelacja.

Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

2014-10-08 08:21

W dniu 2 października 2014 roku uczniowie nauczania zintegrowanego wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Najmłodsi przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych i uczestnictwa w ruchu drogowym. Mieli także możliwość zapoznania się ze standardowym uzbrojeniem policjanta.

Wycieczka na skrzyżowanie!!!

Wycieczka na skrzyżowanie!!!

2014-09-29 21:57

Dzieci z klasy 1d i 1e udały się na pobliskie skrzyżowanie w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Zwróciły one szczególną uwagę na wybrane znaki drogowe, sposób oznakowania przejścia dla pieszych, obserwowały zachowanie pieszych i pojazdów oraz przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa.

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale