Klasy 4-6

Pożegnanie klas 6

Pożegnanie klas 6

2015-06-30 13:30

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Pojechali ze ...  Śnieżką!

Pojechali ze ... Śnieżką!

2015-05-27 09:37

W dniu 22 maja szkolna grupa teatralna Gra!My! z instruktorką p. Aliną Spandel–Skupiń oraz opiekunką p. Lucyną Stiel pojechała na XVI Wojewódzki Przegląd Krótkich Przedstawień i Monodramów do Buczkowic. Młodzi adepci sztuki teatralnej wystawili w gwarze śląskiej zmodernizowaną nieco wersję znanej baśni - „Historyję o Śniyżce”.

Dźwirzyno

Dźwirzyno

2015-04-20 12:24

W dniach 12-19 kwietnia 2015 klasa 6a uczestniczyła w warsztatach filmowo-plastycznych "Komiksowo-jedna historia w kilku odsłonach” w Dźwirzynie w Ośrodku Wypoczynkowym „Joanna”. Atrakcji było co niemiara!!! Oprócz zajęć dydaktycznych, w czasie których uczniowie tworzyli dwa komiksy, a także zapoznawali się tajnikami tworzywa filmowego, każdego dnia czekały inne niespodzianki.

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 za nami

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 za nami

2015-04-02 00:18

Pierwszego kwietnia w całej Polsce szóstoklasiści przystąpili do sprawdzianu. W tej licznej grupie piszących test byli również uczniowie ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. W roku szkolnym 2014/2015 zasady egzaminu szóstoklasisty uległy zmianie. Sprawdzian został podzielony na dwie części: pierwszą, która sprawdzała wiedzę i umiejętności z języka polskiego i matematyki oraz drugą - z języka obcego.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

2015-03-26 10:05

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach. Uczniowie szkoły podstawowej rozwiązywali zadania w kategorii Maluch i Beniamin.

Rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej

Rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej

2015-03-09 12:01

W dniach od 9 do 11 marca odbywają się rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej.

Miejski Etap Konkursu Recytatorskiego

Miejski Etap Konkursu Recytatorskiego

2015-03-08 18:35

W dniu 6 marca 2015 roku w naszej placówce odbył się Miejski Etap Konkursu Recytatorskiego. Nasze miasto w Konkursie Powiatowym reprezentować będą laureaci: Kinga Komarek ze Szkoły Podstawowej nr 4, Zuzanna Radecka ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 i Marta Kuś ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Szkolny Etap Konkursu Recytatorskiego

Szkolny Etap Konkursu Recytatorskiego

2015-03-08 18:28

W czwartek – 05 marca 2015 roku - w naszej szkole odbył się Szkolny Etap Konkursu Recytatorskiego. Dwudziestu uczestników przedstawiło wybrany utwór liryczny oraz fragment prozy. Poziom zmagań był niezwykle wyrównany. Jury oceniało dobór repertuaru, emisję głosu, intonację i akcentowanie, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Laureatami, którzy reprezentować będą szkołę na Konkursie Miejskim zostali: Jan Strączek, Zuzanna Radecka i Liliana Rduch.

"Szkolny mistrz ortografii" w szkole podstawowej

"Szkolny mistrz ortografii" w szkole podstawowej

2014-12-18 15:21

15 grudnia 2014 roku uczniowie klas 4 - 6 szkoły podstawowej wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym. Każda klasa „wystawiła“ swoich mistrzów, którzy "walczyli z bykami". Spośród nich zostali wyłonieni najlepsi z najlepszych.

Młodzi sportowcy o wielkim sercu

Młodzi sportowcy o wielkim sercu

2014-12-14 19:15

Sportowa klasa pływacka 5a uczestniczyła w tym roku w Ogólnopolskiej Akcji ”Szlachetna paczka”. Młodzi sportowcy i ich rodzice w pełni zaangażowali się w przygotowanie prezentów dla wybranej rodziny z Rydułtów. Paczki były ogromne: żywność, środki czystości, kosmetyki, meble, artykuły szkolne, zabawki - to tylko część z rzeczy, które udało się zebrać młodym pływakom.

Nawet święty lubi prezenty!

Nawet święty lubi prezenty!

2014-12-04 22:40

W dniu 4 grudnia św. Mikołaj odwiedził wszystkie grzeczne dzieci z 5c (te niegrzeczne przy okazji też – udzielając im wychowawczego napomnienia).

"WF z klasą" - debata uczniowska

"WF z klasą" - debata uczniowska

2014-11-19 11:15

Dnia 13.11.2014 r. przedstawiciele klas 4-6 szkoły podstawowej wzięli udział w debacie na temat lekcji wychowania fizycznego. Została ona przeprowadzona w ramach programu „WF z klasą”, do którego nasza szkoła przystąpiła we wrześniu. Program przyczynia się do wypracowania pomysłów na nowoczesne, ciekawe lekcje wf w szkole i obejmuje klasy 4-6 szkoły podstawowej.

Wycieczka do Wadowic

Wycieczka do Wadowic

2014-11-18 12:15

13 listopada, już po raz drugi w tym roku, uczniowie naszej szkoły pojechali do Wadowic. Zaraz po przyjeździe odwiedziliśmy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie m.in. zobaczyliśmy chrzcielnicę, przy której został ochrzczony Jan Paweł II. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II. Po obiedzie dzieci udały się do Muzeum Miejskiego, gdzie zwiedziły najpierw ekspozycję "Wadowice - miasto, w którym wszystko się zaczęło", a potem uczestniczyły w warsztatach „Wspomnienie niebieskiego mundurka”.

"Podróż do przeszłości" uczniów z 5c i 5d

"Podróż do przeszłości" uczniów z 5c i 5d

2014-11-12 09:55

W ubiegły piątek uczniowie klas V c i V d wyruszyli w podróż do przeszłości. Wielu z nich nigdy wcześniej nie miało okazji podróżować pociągiem, więc wizja wycieczki tym środkiem lokomocji od początku wywoływała wiele emocji. Uczniowie byli zaskoczeni, kiedy na stacji zamiast ciuchci z ubiegłego wieku pojawił się kolorowy, nowoczesny pociąg. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie raciborskiego muzeum. Dzieci miały okazję obejrzeć ekspozycję poświęconą starożytnemu Egiptowi; niemałe emocje wzbudziła autentyczna mumia młodej kobiety oraz akcesoria związane z pogrzebowym obrządkiem w dawnym Egipcie. Uczniowie wzięli udział w lekcji historii, obejrzeli także film opowiadający o trudnej sztuce mumifikacji. Po zakupieniu pamiątek i spacerze wszyscy szczęśliwie wrócili do Radlina.

Strony: | 1 | 2 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale