Nauczanie zintegrowane

Ognisko klasowe 1a

Ognisko klasowe 1a

2015-06-29 11:25

25 czerwca klasa 1a zorganizowała ognisko klasowe w OSP w Biertułtowach. Najpierw odbyły się pokazy Straży Pożarnej. Potem dzieci zadawały mnóstwo pytań, a strażacy dzielnie i cierpliwie na nie odpowiadali. Następnie odbyło się długo wyczekiwane ognisko.

Wycieczka klasy 3c i 3d do Kotliny Kłodzkiej

Wycieczka klasy 3c i 3d do Kotliny Kłodzkiej

2015-06-29 11:06

W dniach 15-16 czerwca klasy integracyjne 3c i 3d były na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej.

Święto rodziny w klasie 3c

Święto rodziny w klasie 3c

2015-06-29 10:53

Dnia 28 V klasa 3c obchodziła święto rodziny. Na imprezę zostali zaproszeni rodzice uczniów oraz rodzeństwo. Rozpoczęliśmy od krótkiego występu. Poprzez śpiew i taniec chcieliśmy podziękować rodzicom za wszystko, co dla nas robią. Po części artystycznej przeszliśmy na boisko szkolne, gdzie czekały na nas pyszne kiełbaski. Przygotowaliśmy również rozgrywki sportowe dla naszych rodziców. W jednej drużynie byli nasi tatusiowie, a w drugiej mamusie. Na sam koniec tatusiowie zagrali z nami w piłkę nożną.

Ognisko klasowe 1b

Ognisko klasowe 1b

2015-06-29 10:47

W poniedziałek, 22 czerwca, uczniowie z klasy 1b miło spędzili czas na zabawie w ogrodzie jednego z uczniów. Było ognisko, kiełbaski i pieczone ziemniaki. Dzieci wzięły udział w kilku konkurencjach sportowych, mogły pograć w piłkę, a jeśli ktoś się zmęczył mógł odpocząć w hamaku. Pogoda nam dopisała więc zadowoleni i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.

"Bezpieczne wakacje" w klasie 1a

"Bezpieczne wakacje" w klasie 1a

2015-06-29 10:42

23 czerwca do klasy 1a przyszedł pan policjant. Tematem jego pogadanki były "Bezpieczne wakacje". Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały cennych porad. Następnie pan policjant chętnie odpowiadał na pytania uczniów. Teraz już wszyscy wiemy jak bezpiecznie się zachowywać w czasie wakacji, by móc szczęśliwie wrócić we wrześniu do szkoły.

Spotkanie z policjantem w klasie 3d

Spotkanie z policjantem w klasie 3d

2015-06-29 10:38

23 czerwca odbyło się w naszej klasie bardzo ważne spotkanie. Odwiedził nas pan policjant! Nasz gość opowiadał o bezpieczeństwie podczas wakacji. Wielu z nas spędza wakacje w różnych miejscach: nad wodą, w górach, na wsi. Wiemy, że wakacje mogą być wspaniałe pod warunkiem, że będziemy przestrzegać bezpieczeństwa.

Konkurs "Bezpieczne wakacje"

Konkurs "Bezpieczne wakacje"

2015-06-29 10:32

Zbliżają się upragnione wakacje, aby je bezpiecznie i w zdrowiu spędzić uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w konkursie „Bezpieczne Wakacje”. Dzieci powtórzyły i przypomniały sobie wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznych zabaw na podwórku, w ogrodzie, w lesie, na placu zabaw, w pobliżu akwenów wodnych. Dzieci wykonały plakaty, które potem zabrały do swoich sal lekcyjnych. Każda klasa otrzymała dyplom i słodki poczęstunek.

Wycieczka klas 1a i 1g do Bielska-Białej

Wycieczka klas 1a i 1g do Bielska-Białej

2015-06-26 12:28

16 czerwca klasa 1a i 1g udała się na wycieczkę klasową do Bielska - Białej. Wszyscy spacerowaliśmy po Starówce w towarzystwie pilota wycieczki. Pilot opowiadał nam ciekawostki dotyczące tego miasta. Potem zwiedziliśmy wytwórnię filmów rysunkowych. Zobaczyliśmy pomnik Bolka i Lolka oraz Reksia. Klasy były bardzo zadowolone z wycieczki.

Dzień Rodzin w klasie 2a

Dzień Rodzin w klasie 2a

2015-06-22 14:35

17 czerwca 2015 r. w klasie 2a odbył się Dzień Rodzin. Dla swoich Kochanych Rodziców uczniowie przygotowali wiele niespodzianek. Były upominki wyśpiewane, wytańczone i zagrane na dzwonkach, scenki tematyczne, które wszystkim były bliskie i wywołały uśmiech na twarzy. Nie zabrakło też oczywiście własnoręcznie wykonanych na tę okazję prezentów, a każdy rodzic został odznaczony medalem „Super Mama” i „Super Tata”.

Spotkanie ze sztuką

Spotkanie ze sztuką

2015-06-19 12:14

W środę, 17 czerwca, w klasie 1f i 3d odbyło się spotkanie z fotografką panią Justyną Faber. Pani fotograf zdradziła nam sekrety powstania fotografii tradycyjnej. Dzieci miały okazję zobaczyć jakimi aparatami fotografowano 50 lat temu oraz jaka była technika wywoływania zdjęć metodą tradycyjną. Poznały pojęcia takie jak: ciemnia, film fotograficzny, negatyw, migawka. Dodatkowo podczas zajęć towarzyszyła nam wystawa fotograficzna, której autorem był dziadek Pani Justyny, Antoni Faber.

Dzień Mamy i Taty w klasie 1b

Dzień Mamy i Taty w klasie 1b

2015-06-17 13:51

15 czerwca dzieci z klasy 1b zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wierszyki, składali życzenia i wręczali upominki. Wszyscy częstowali się pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców specjalnie na tę okazję, a po przedstawieniu, dzięki gościnności rodziców jednego z uczniów, był grill i zabawy na świeżym powietrzu w pięknym ogrodzie Pani Małgosi.

Wycieczka klas 1b i 1e do teatru

Wycieczka klas 1b i 1e do teatru

2015-06-17 13:44

W Dzień Dziecka dzieci z klasy 1b i 1e pojechały na wycieczkę do Gliwickiego Teatru Muzycznego na musical "Pinokio". Ta musicalowa wersja klasycznej bajki opowiadała o przygodach Pinokia, wystruganego przez starego Dżepetta, który bardzo chciał zostać prawdziwym chłopcem.

Dzień Mamy i Taty w klasie 3d

Dzień Mamy i Taty w klasie 3d

2015-06-14 21:12

W środę, 10 czerwca, w klasie 3 d odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na wspólną zabawę zostali zaproszeni Kochani Rodzice. Dzieci przygotowały występ artystyczny, podczas którego zostały zaprezentowane różne style taneczne.Uczniowie w pięknych strojach zatańczyli jak zawodowi tancerze.

Klasa 1c w Teatrze Banialuka

Klasa 1c w Teatrze Banialuka

2015-06-11 08:36

Klasa Ic wyjechała do Bielska, do teatru Banialuka na spektakl „Mała Syrenka”. Uczniowie mieli okazję obserwować grę kilku aktorów na scenie. Przedstawienie było bardzo ciekawe, a towarzyszące efekty specjalne wywarły na uczniach ogromne wrażenie. Aktorzy mieli wspaniałe stroje, maski, fryzury i niespotykane rekwizyty. Najciekawsza była aktorka, która grała Syrenę i poruszała się na scenie bez nóg! Muzyka, gra świateł, dymy i tryskająca woda na długo zostaną w pamięci małych widzów.

Dzień Dziecka w klasach 1a i 2a

Dzień Dziecka w klasach 1a i 2a

2015-06-09 11:23

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasy 1a i 2a postanowiły zorganizować wspólne zabawy. Na początku obie klasy z zaciekawieniem patrzyły na bajki. Następnie uczniowie wymyślali układy taneczne w rytm najlepszych hitów z list przebojów. Wszystkim towarzyszyły świetne humory.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale