Zimowo - konkursowo....

Etap zimowy projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” przewidział 4 konkursy.
Zespół „Witaminki dla Balbinki” wziął udział w konkursie na wykonanie maskotki zachęcającej do picia wody. Były portrety, wyszywanki, kukiełki z papieru, a także lalki z butelek po wodzie. Zwycięski Wodoludek promował wodę jako zdrowy napój do picia. Odwiedził koleżanki i kolegów z kl. 1d, został zamieszczony w gablocie w holu szkoły, zachęcając do picia wody wszystkich uczniów klas młodszych przebywających tu podczas przerwy międzylekcyjnej.
Zespół trzecioklasistów przygotował także teatrzyk warzywno – owocowy. Wystąpiły w nim przygotowane przez dzieci postacie. Bohaterowie przedstawienia, czyli owoce i warzywa, opowiadały o swoich zaletach, wartościach i zachęcały do jedzenia. Podczas przedstawienia uczniowie prezentowali znane wiersze, opowiadania własnego autorstwa. Były także informacje zaczerpnięte z wiadomości internetowych. Prezentacje były różne, co powodowało, że wszyscy chętnie je oglądali i słuchali.
Powstało również klasowe pisemko z hasłem promującym temat zdrowia, racjonalnego odżywiania i aktywności fizycznej. Pomysłem na promowanie pisemka było zamieszczenie jego stron w gablocie, w holu szkoły. W tym miejscu mogli zapoznać się z nim rodzice, którzy oczekiwali na swoje dzieci. Kilka ważnych informacji zamieszczonych zostało także w gazetce szkolnej „Małolat”, przeznaczonej dla dzieci młodszych. Nowym pomysłem na promowanie pisemka było wręczenie kilku egzemplarzy niektórym wychowawcom. Nauczyciele z chęcią przyjęli naszą propozycję zapoznania swoich uczniów z jego treścią.
Promując dziesięć najciekawszych zabaw w szkole wybranych przez zespół z klasy 3 w konkursie „Strefa aktywności” wybrano kilka form. Pierwszym pomysłem były wspólne zabawy z kolegami i koleżankami z klasy pierwszej. Trzecioklasiści zaprosili gości do swojej klasy i prowadzili dla nich gry i zabawy. Pierwszaki chętnie w nich uczestniczyły. Z uwagą słuchały instrukcji, następnie wykonywały polecenia. Bawiły się wesoło, a podczas gier rywalizowały głośno dopingując. Wspólnym zabawom towarzyszyła radość i głośny śmiech. Następną formą promocji zabaw było zamieszczenie ich w gablocie, która znajduje się na holu szkoły, miejscu, w którym przebywają wszyscy uczniowie z klas młodszych. Spędzając tam przerwę międzylekcyjną maluchy mogły zapoznać się z ciekawymi propozycjami. Kolejnym pomysłem na promocję wybranych zabaw było umieszczenie ich w gazetce szkolnej „Małolat” przeznaczonej dla czytelników z klas I – III. Gazetka redagowana jest raz w miesiącu i chętnie kupowana przez małych czytelników. Mamy nadzieję, że wykorzystają oni interesujące ich zabawy w szkole, szczególnie podczas długich przerw międzylekcyjnych.

  
Dorota Walach

 

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale