Ogólnopolski projekt "Zdrowo jem, więcej wiem"

Jesienią 2013 roku uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą przystąpili do ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Konkurs przebiegał w trzech etapach: jesiennym, zimowym i wiosennym. W każdym etapie przeprowadzona była lekcja, konkursy i forum zdrowia dla rodziców oraz wysłane były raporty z przeprowadzonych zajęć. Sprawozdania oceniane były według podanych kryteriów. Zespół 3c przyjął nazwę „Witaminki dla Balbinki” i przystąpił do realizacji zadań.

 
Dorota Walach

Etap wiosenny projektu "Zdrowo jem, więcej wiem"

Etap wiosenny projektu "Zdrowo jem, więcej wiem"

Etap wiosenny dla zespołu „Witaminki dla Balbinki” przebiegł niesamowicie szybko. To zajęcia lekcyjne, podczas których dzieci zdobywały dyplom sportowego asa, a także uczyły się dobrych zwyczajów żywieniowych. Chętnie projektowały restauracje, w których jada się tylko zdrowe potrawy. Etap wiosenny to czas, w którym zespół założył i prowadził uprawy ziół w klasowym ogródku ziołowym. Praca przyniosła dzieciom wiele radości, a przygotowany ogródek stanął na oknie w klasie, dzieci rozpoczęły obserwacje.

Zimowo - konkursowo....

Zimowo - konkursowo....

Etap zimowy projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” przewidywał 4 konkursy. Zespół „Witaminki dla Balbinki” wziął udział w konkursie na wykonanie maskotki zachęcającej do picia wody. Były portrety, wyszywanki, kukiełki z papieru, a także lalki z butelek po wodzie. Zwycięski Wodoludek promował wodę jako zdrowy napój do picia. Odwiedził koleżanki i kolegów z kl. 1d, został zamieszczony w gablocie w holu szkoły, zachęcając do picia wody wszystkich uczniów klas młodszych przebywających tu podczas przerwy międzylekcyjnej.

Etap zimowy projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”

Etap zimowy projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”

Etap zimowy dla zespołu "Witaminki dla Balbinki” był niezwykle pracowity. Podczas zajęć „Woda na zdrowie” dzieci wykonały wiele ciekawych doświadczeń. Dowiedziały się, że oprócz napojów głównym dostawcą wody są również owoce i warzywa. Natomiast celem lekcji „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie” było zastanowienie się, co dzieci chciałyby zmienić w swoim sposobie odżywiania.

Etap jesienny projektu "Zdrowo jem, więcej wiem"

Etap jesienny projektu "Zdrowo jem, więcej wiem"

Dzieci z zespołu „Witaminki dla Balbinki” tworzyły księgę owocowo – warzywną, założyły i prowadziły uprawę ziół w klasowym ogródku ziołowym, a za najlepszy zestaw śniadaniowy zdobywały odznakę Super Kucharza. Podczas realizacji zadań dzieci uczyły się dobrych zwyczajów żywieniowych.

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale