Wizyta lektorki z Belgii w klasach językowych

10 kwietnia 2014 r. gościliśmy w naszej szkole Belgijkę - panią Lucie Erroelen, lektorkę języka francuskiego. Jest ona oddelegowana przez Ambasadę Belgii, a prowadzi zajęcia w szkołach promujących język francuski w województwie śląskim. W murach naszej szkoły we wszystkich klasach językowych przeprowadziła lekcje na temat Belgii francuskojęzycznej.
W czasie zajęć uczniowie poznali historię, geografię i kulturę Belgii. Było wiele emocji, ponieważ nasz gość mówił i wyjaśniał nieznane słowa wyłącznie w języku francuskim. To właśnie jest największą zaletą zajęć z lektorem - spotkanie z żywym językiem i realną sytuacją. Takie zajęcia pokazują, że języków uczymy się nie tylko po to, aby zdobywać dobre stopnie, ale przede wszystkim po to, aby komunikować się z obcokrajowcami i czerpać z tego satysfakcję. Na zakończenie wizyty uczniowie każdej z klas podziękowali lektorce za przeprowadzone zajęcia i wręczyli upominek – własnoręcznie wykonane piękne świąteczne pisanki. Zaprosili też panią Erroelen na następną wizytę.
Obecność lektora na zajęciach, jest dużym atutem klasy językowej. Jest on bowiem nieocenionym pośrednikiem międzykulturowym. Kontakt z żywym językiem pomaga uczniom przełamywać bariery językowe i motywować do pracy.

 

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale