Gimnazjum

Uczniowie klas III gimnazjum pożegnali szkołę

Uczniowie klas III gimnazjum pożegnali szkołę

2014-06-26 23:05

25 czerwca bieżącego roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie miała miejsce akademia, która dla uczniów klas trzecich gimnazjum była uroczystym pożegnaniem się ze szkołą. Na uroczystość przybyły władze naszego miasta, dyrekcja, nauczyciele oraz rodzice i zaproszeni goście. W części oficjalnej uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia gimnazjum, stając się w ten sposób absolwentami Zespołu Szkół Sportowych.

Klasa IIB gimnazjum poszukuje symetrii... nad morzem

Klasa IIB gimnazjum poszukuje symetrii... nad morzem

2014-05-28 09:10

Uczniowie klasy IIb gimnazjum pod wodzą swojego guru matematycznego – pani Żanety Chwedczuk wyruszają nad polskie morze, aby realizować kolejne zadania projektu „Dostrzec symetrię”. Będą szukali symetrii w elementach dzikiej i oswojonej przyrody a także we własnych…. twarzach.

Konkurs "Reklamowa szkoła"

Konkurs "Reklamowa szkoła"

2014-05-07 15:50

10 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu graficzno-multimedialnego "Reklamowa Szkoła", którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. Konkurs skierowany był do gimnazjalistów regionu. Wzięło w nim udział kilkunastu uczniów, w tym uczeń naszej szkoły Maciej Ogrocki z klasy IIC. Maciek zwyciężył w kategorii film reklamowy.

Egzamin gimnazjalny 2014

Egzamin gimnazjalny 2014

2014-04-23 10:23

W dniu dzisiejszym uczniowie III klas gimnazjum rozpoczęli trzydniowy egzaminacyjny maraton! Sprawdzą oni swoją wiedzę i umiejętności zdobyte podczas trzech lat nauki w gimnazjum. Muszą udowodnić, że wysiłek włożony w naukę nie poszedł na marne i będzie w przyszłości procentować.

Samoobrona w gimnazjum

Samoobrona w gimnazjum

2014-04-15 23:14

W dniu 10 kwietnia bieżącego roku, już po raz trzeci, odbyły się zajęcia dla klas 1 oraz 3 gimnazjum, poświęcone zagadnieniom z zakresu bezpieczeństwa oraz samoobrony. Prowadzącym był po raz kolejny zaprzyjaźniony z naszą szkołą sierż. szt. Marcin Marszałek, który jest wieloletnim pracownikiem policji, a obecnie pełni rolę instruktora strzelectwa w Szkole Policji w Katowicach. W sposób bardzo profesjonalny przybliżył on rodzaje zagrożeń jakie mogą nas spotkać w życiu codziennym oraz sposoby ich eliminacji.

Olimpiada z wiedzy o Janie Pawle II

Olimpiada z wiedzy o Janie Pawle II

2014-04-14 23:14

W ramach przygotowania młodzieży do dobrego przeżycia obchodów związanych z kanonizacją Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z postacią papieża i uczestniczenia w Olimpiadzie z wiedzy o Janie Pawle II. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie tej inicjatywy. Uczestnikom gratulujemy!

Dzień otwartych drzwi w Sportowym Gimnazjum nr 2

Dzień otwartych drzwi w Sportowym Gimnazjum nr 2

2014-04-14 15:31

Nauczyciele wraz z młodzieżą Sportowego Gimnazjum nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Radlinie zaprosili w dniu 20 marca 2014r. na Dzień Otwartych Drzwi uczniów klas VI szkół podstawowych ubiegających się o przyjęcie w roku szkolnym 2014/2015 do klas pierwszych naszego gimnazjum.

I Maraton Testowy

I Maraton Testowy

2014-04-07 08:16

Gdy uczniowie klas szóstych rozwiązywali test kompetencji, uczniowie klas III gimnazjum zjawili się na I Maratonie testowym, na którym zmagali się z zadaniami testowymi z przedmiotów przyrodniczych, zwłaszcza z fizyki. 1 kwietnia, w godzinach od 9.00 do 13.00, przy herbatce i domowych ciastkach, 27 uczniów (45%) rozwiązało 7 testów. Najwytrwalsi uczniowie: Oliwia, Kasia i Jakub z IIIC, całe cztery godziny spędzili z fizyką. Serdecznie zapraszamy za rok... uczniów klas II.

"Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?"

"Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?"

2014-03-26 18:57

26 marca 2014 r., o godzinie 12.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Radlina odbyła się debata na temat "Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?" Organizatorami spotkania byli uczniowie klasy IIIA gimnazjum – Nikola Żybała i Piotr Goniewicz, którzy zgłosili swój udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 Szkolny Konkurs Recytatorski dla gimnazjalistów

Szkolny Konkurs Recytatorski dla gimnazjalistów

2014-02-27 20:33

27 lutego 2014r. w świetlicy szkolnej w Domu Sportu odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów. Poziom recytacji był bardzo wysoki i komisja oceniająca występy miała trudne zadanie do wykonania - wybrać trzy osoby, które będą reprezentowały nasze gimnazjum w konkursie powiatowym. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Ania Rduch z klasy IIC, drugie - Krysia Strączek z klasy IC, a trzecie - Paulina Czuchowska, również z klasy IC.

I ty bądź ratownikiem w nagłej potrzebie!

I ty bądź ratownikiem w nagłej potrzebie!

2014-02-23 20:32

W czwartek 20.02.2014r. w klasach IIIA i IIIB, w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa, gościliśmy pana Marka Blanika, ratownika medycznego. W dwugodzinnym panelu odbył się pokaz pierwszej pomocy. Pierwsza część pokazu – teoretyczna – polegała na przedstawieniu prawidłowych schematów i procedur obowiązujących w ratownictwie medycznym. W części drugiej – praktycznej – uczniowie mieli okazję nabyć umiejętności zastosowania tychże procedur ratunkowych w praktyce przez ćwiczenia na fantomach osoby dorosłej, dziecka oraz niemowlęcia.

Szkolna Grupa Teatralna „GRA-MY” wystąpiła podczas Betlejek

Szkolna Grupa Teatralna „GRA-MY” wystąpiła podczas Betlejek

2014-01-13 22:12

Uczniowie Szkolnej Grupy Teatralnej „GRA-MY” przedstawili podczas XVI Radlińskich Betlejek intrygujące widowisko, utrzymane w konwencji minimalizmu, pt. „Trzy stoły”. Odwołując się do tekstów ks. Mieczysława Malińskiego, odsłaniało inną stronę Świąt Bożego Narodzenia – tęsknotę, ból, cierpienie… Sugestywna gra młodych aktorów, ich świadomość sceniczna – to niewątpliwe atuty występu uczniów naszej szkoły.

Szkolny Mistrz Ortografii

Szkolny Mistrz Ortografii

2014-01-08 15:04

3 stycznia 2014 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Szkolny Mistrz Ortografii” dla klas gimnazjalnych. W zmaganiach wzięło udział 16 uczniów. Pozornie prosty tekst miał w sobie kilka pułapek i nie wszystkim udało się ich uniknąć. Jako jedyna bezbłędnie napisała uczennica klasy IIIC – Magdalena Przeliorz i tym samym zdobyła pierwsze miejsce; na drugim miejscu znalazła się uczennica klasy IB – Sabina Dygdoń, a na trzecim ponownie uczennica klasy IIIC – Weronika Holona.

"Uzależnienia – złodziej młodości”

"Uzależnienia – złodziej młodości”

2013-12-05 22:16

W ramach kampanii „Uzależnienia – złodziej młodości”, realizowanego przez Powiatową Komendę Policji w Wodzisławiu, młodzież klas III gimnazjum wzięła udział w spotkaniach z policjantem. Spotkania odbyły się na terenie Powiatowej Komendy Policji w Wodzisławiu. Ich celem było przedstawienie uczniom zagadnień z zakresu odpowiedzialności karnej nieletnich. Młodzież wysłuchała interesującej prelekcji, brała udział w dyskusji z prowadzącym, a także obejrzała film na temat wpływu dopalaczy na życie i zdrowie.

La Dolce Vita - spektakl profilaktyczny

La Dolce Vita - spektakl profilaktyczny

2013-11-27 11:48

W dniu 30 października 2013r. młodzież klas gimnazjalnych brała udział w spektaklu La Dolce Vita Krakowskiego Teatru Profilaktycznego. Przedstawienie zostało zaprezentowane uczniom w sali gimnastycznej Domu Sport. Celem programu było dostarczenie młodzieży wiedzy na temat uzależnień oraz ich wpływu na życie szkolne i rodzinne młodego człowieka. Po spektaklu uczniowie mieli okazję do rozmowy z aktorami na temat podejmowania racjonalnych decyzji i kształtowania pozytywnego wizerunku siebie.

Strony: | 1 | 2 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale