Klasy 4 - 6

Uczniowie klas VI pożegnali się ze szkołą

Uczniowie klas VI pożegnali się ze szkołą

2014-06-26 23:04

25 czerwca w sali widowiskowej MOK-u w Radlinie odbyła się uroczysta akademia z okazji ukończenia przez szóstoklasistów szkoły podstawowej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością rodzice absolwentów, nauczyciele oraz przyjaciele naszej szkoły. Pożegnaliśmy uczniów, którzy spędzili w szkolnych murach ZSS aż sześć lat. W tym okresie osiągali wysokie lokaty w sporcie i w nauce.

Klasa IVc świętowała Dni Rybnika

Klasa IVc świętowała Dni Rybnika

2014-06-19 22:17

Dnia 13 czerwca 2014 roku uczniowie klasy IV c wraz z wychowawcą p. Aliną Spandel -Skupiń oraz opiekunami p. Weroniką Starnes i p. Gabrielą Kluger–Lenert pojechali na wycieczkę do Rybnika. W ramach obchodów Dni Rybnika, wzięli udział w konkursie na "Nojlepszo rybnicko żymła", uczestniczyli także w mistrzostwach szkół cukierniczych i pokazach karmelarstwa. Mieli również okazję zaprzyjaźnić się z psami wykorzystywanymi w dogoterapii.

Wycieczka do Wadowic

Wycieczka do Wadowic

2014-04-23 18:28

W dniu 14 kwietnia 2014 r. uczniowie szkół podstawowych nr 2 i 4 z Radlina, wraz z opiekunami, udali się do Wadowic - miasta rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II. Zwiedzanie rozpoczęły od pomnika Jana Pawła II, przedstawiającego postać Papieża wyruszającego z miejsca, gdzie „wszystko się zaczęło” w stronę Rzymu. Na początku Przewodnik zapoznał dzieci z historią miasta oraz wydarzeniami związanymi z życiem Karola Wojtyły, który spędził w tym mieście 18 lat.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 za nami!

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 za nami!

2014-04-01 19:06

Pierwszego kwietnia szóstoklasiści ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, podobnie jak w całej Polsce, przystąpili do Sprawdzianu. Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9:00 i trwał 60 minut. Jest to egzamin obowiązkowy, czyli muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie 6 klas. Przystąpienie do sprawdzianu to jeden z warunków ukończenia szkoły. Pierwszy poważny egzamin szóstoklasiści mają już za sobą, a teraz muszą cierpliwie czekać na wyniki, aby sprawdzić w jakim stopniu potrafili wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w praktyce.

Miejski konkurs recytatorski klas IV-VI

Miejski konkurs recytatorski klas IV-VI

2014-03-10 20:23

10 marca 2014 r. po raz kolejny byliśmy gospodarzami Miejskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 4-6. Rywalizowało ze sobą 11 osób - finalistów konkursów szkolnych. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysokie umiejętności. Wyłoniono troje zwycięzców, którzy reprezentować będą miasto Radlin w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Są nimi: Klaudia Kieś z SP 3 – I miejsce, Kacper Komarek z SP 4 – II miejsce i Jan Strączek z ZSS– III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali książki i drobne upominki, a finaliści dodatkowo dyplomy. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców i przez GWO.

Szkolny konkurs recytatorski dla klas IV-VI

Szkolny konkurs recytatorski dla klas IV-VI

2014-03-05 22:08

W dniu 04.03.2014 r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla klas IV – VI. Rywalizowało ze sobą 16 osób. Poziom recytacji był bardzo wysoki i jury miało trudności z wyłonieniem najlepszych. Ostatecznie I miejsce zajął Jan Strączek uczeń klasy V a, miejsce II zdobyły Natalia Muczyń z klasy VI c i Natalia Bluszcz z klasy V b, miejsce III zaś Anna Karczmarzyk z klasy V a. Osoby te będą reprezentowały szkołę w konkursie miejskim, który odbędzie się 10 marca w naszej placówce.

XIX Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych

XIX Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych

2013-11-27 12:09

21 listopada 2013r. odbył się w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie rejonowy etap XIX Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych. W zmaganiach etapu rejonowego wzięło udział 69 uczniów reprezentujących 26 szkół podstawowych.

Moc atrakcji w ... Rydułtowach

Moc atrakcji w ... Rydułtowach

2013-11-23 17:01

Z okazji Dnia Chłopca klasa 4 c wraz z wychowawczynią p. Alina Spandel – Skupiń oraz opiekunkami p. Gabrielą Kluger – Lenert oraz p. Weroniką Starnes pojechała do Parku Sensorycznego „Rosa” w Rydułtowach. Dzięki słonecznej tego dnia pogodzie uczniowie mogli skorzystać z oferowanych atrakcji, pobudzając zmysły poprzez angażowanie dotyku, smaku, wzroku, słuchu i węchu.

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale