Wydarzenia szkolne

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, jutro wakacje, lekcje skończone!

2014-06-27 11:55

27 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Nadeszły wreszcie długo oczekiwane wakacje. Uczniowie wyposażeni w nowy, olbrzymi bagaż wiedzy, zdobywanej w wielkim trudzie przez dziesięć miesięcy, mogą udać się na zasłużony wypoczynek.

Stypendysta Przemek Kotulski

Stypendysta Przemek Kotulski

2014-06-12 15:31

Pragniemy poinformować, że uczeń naszego Gimnazjum Przemysław Kotulski z kl. IA, jako jedna z siedmiu osób w Polsce, otrzymał stypendium akcji Drużyna MOJACUKRZYCA.PL. Wśród nagrodzonych są reprezentanci przeróżnych dyscyplin sportowych. O stypendium ubiegało się ponad 50 osób z całego kraju. Tylko troje z nich otrzymało najwyższe stypendium za osiągnięcia sportowe.

Patriotyzm w naszej szkole

Patriotyzm w naszej szkole

2014-06-04 13:28

W związku z wyborami do Europarlamentu oraz z okazji 25 rocznicy Wolnych Wyborów, w naszej szkole odbyły się pogadanki z uczniami, których celem było rozbudzanie świadomości narodowej i kształtowanie odpowiedzialności politycznej młodego człowieka. Uczniowie poznali długą i trudną drogę do wolnej Polski i zrozumieli dlaczego warto tych wartości bronić.

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady

2014-05-19 09:44

Wspaniały występ zanotowali uczniowie naszego gimnazjum w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty w pływaniu drużynowym. Zawody odbyły się 14.05.2014 na pływalni COSiR w Bytomiu. Startowało w nich 15 najlepszych gimnazjów województwa wyłonionych w eliminacjach rejonowych.

"Dziesięć przykazań wyrył Bóg w sercu człowieka" - rekolekcje szkolne

"Dziesięć przykazań wyrył Bóg w sercu człowieka" - rekolekcje szkolne

2014-03-25 12:27

W dniach 24.03 – 28.03 nasza szkoła przeżywa rekolekcje wielkopostne. Księdzem rekolekcjonistą, w tym roku, jest ks. Jerzy Wilk - misjonarz pracujący w Paryżu i na Madagaskarze. W trzech pierwszych dniach na naukach rekolekcyjnych zgromadzili się uczniowie szkoły podstawowej, zaś od środy swoje rekolekcje przeżywać będą gimnazjaliści.

Mamy kolejnych laureatów konkursów przedmiotowych

Mamy kolejnych laureatów konkursów przedmiotowych

2014-03-19 17:21

W tym roku szkolnym troje gimnazjalistów zakwalifikowało się do ścisłego finału w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. W tej finałowej trójce znaleźli się: Marcin Marek (język niemiecki), Arkadiusz Mydło (historia), Bartosz Sawicki (geografia). Dwoje z nich sięgnęło po upragniony tytuł laureata: Bartosz Sawicki z klasy IA, Marcin Marek z klasy IIIA. Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

Finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

2014-02-12 22:35

Przed uczniami naszej szkoły ostatni etap wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Batalię o cenny tytuł laureata toczyć będą uczniowie, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału, czyli w etapie rejonowym uzyskali tytuł finalisty. Prezentujemy nazwiska finalistów, których ciężka praca została nagrodzona i będą reprezentować ZSS na najwyższym szczeblu.

Obóz sportowo-rekreacyjny

Obóz sportowo-rekreacyjny

2014-02-07 10:43

W drugim tygodniu ferii zimowych, w dniach 25 stycznia - 1 lutego, grupa składająca się z uczniów pływackich klas sportowych wyjechała na obóz zimowy do znajdującego się niedaleko Krynicy Zdroju - Tylicza. Nasi pływacy po raz kolejny wyjechali w góry, by doskonalić swoje umiejętności w jeździe na nartach i snowboardzie.

WOŚP zagrała również w Radlinie

WOŚP zagrała również w Radlinie

2014-01-16 12:19

Dzięki wspólnemu wysiłkowi zebraliśmy ponad 30 tysięcy złotych!

Szkolne kolędowanie

Szkolne kolędowanie

2013-12-20 13:14

Coroczne kolędowanie to już tradycja naszej szkoły. Dziewiętnastego grudnia uczniowie, dyrekcja oraz grono pedagogiczne spotkali się na jasełkach. Zespół wokalny „Piramida” wprowadził widzów w świąteczny i uroczysty nastrój śpiewając piękne kolędy. Pani dyrektor Beata Klima złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. A potem? Uczniowie przygotowali małe formy teatralne związane z tradycjami bożonarodzeniowymi.

Christmas singing!

Christmas singing!

2013-12-19 09:31

Dnia 18.12.2013 uczniowie klas 4-6 oraz 1-3 gimnazjum wzięli udział w konkursie piosenki anglojęzycznej zorganizowanym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku zadaniem uczestników był wybór oraz interpretacja kolędy bądź piosenki świątecznej.

Mikołajki 2013

Mikołajki 2013

2013-12-06 19:10

Szóstego grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Razem ze swoimi pomocnikami przemierzał szkolne korytarze, odwiedzając we wszystkich klasach uczniów i rozdając im prezenty.

Uczniowie zakwalifikowani do drugiego etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych

Uczniowie zakwalifikowani do drugiego etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych

2013-12-02 08:22

Przedstawiamy uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych

Złoty medal za długoletnią służbę w zawodzie nauczyciela

Złoty medal za długoletnią służbę w zawodzie nauczyciela

2013-11-30 19:42

21 listopada 2013 r. w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych przyznanych za długoletnią służbę w zawodzie nauczyciela.W czasie tej uroczystości Złoty Medal za długoletnią służbę w zawodzie nauczyciela otrzymała mgr Teresa Wowra - nauczyciel języka polskiego w naszej szkole. Życzymy jej dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Święto KEN w naszej szkole

Święto KEN w naszej szkole

2013-11-22 21:19

14 października, w Dniu Komisji Edukacji Narodowej – patrona naszej szkoły, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy ZSS spotkali się na uroczystej akademii by wspólnie świętować ten szczególny dzień. Zostało wypowiedzianych wiele pięknych, ciepłych słów i życzeń. Nauczyciele, którzy szczególnie wyróżnili się w poprzednim roku szkolnym otrzymali Nagrody Burmistrza i Dyrektora. Podziękowania otrzymali również nauczyciele jubilaci za swój wieloletni trud włożony w wychowywanie młodych pokoleń.

Strony: | 1 | 2 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale