"Bezpieczeństwo w sieci" - klasa 5a realizuje się w "Cyfrowej szkole"

        Od kwietnia do maja 2013r. klasa 5a wraz z wychowawcą podjęła się realizacji zagadnienia „Bezpieczeństwo w sieci” w ramach działań związanych z wykorzystaniem technologii TIK. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom, jak bezpiecznie posługiwać się komputerem i jego oprogramowaniem w sieci.
       Realizując zamierzenia projektu „Cyfrowej szkoły”, dzieci zmierzyły się z bardzo trudnym tematem ograniczeń i zagrożeń, jakie czyhają na nie w sieci. Ponadto podjęły ciężką  próbę stworzenia listy najlepszych programów antywirusowych, zaprojektowały logo projektu, przy pomocy makiety zademonstrowały działanie wirusa komputerowego oraz utworzyły ilustrowany poradnik bezpiecznego poruszania się po Internecie. 
      Powstałe prace okazały się w pełni profesjonalne. Uczniowie zastosowali w prezentacji wszystkie poznane elementy animacji niestandardowej, hiperłącza, zaś posługując się materiałem wizualnym, starali się nie łamać praw autorskich, tworząc własne oryginalne ilustracje i znaki graficzne. Wykazali się również doskonałą precyzją w pracy z programami graficznymi. 
       Poniżej można zobaczyć w wersji elektronicznej efekty działań całej grupy. Gratulujemy pomysłów i życzymy bezpiecznego serfowania w sieci.

My i nasze osiągnięcia

Ola i Agata

Ola i Bartek

Karolina i Mateusz

Jakub

Paweł, Natalia i Wojtek

Logo wykonane przez Bartka Ciućkę

Logo wykonane również przez Bartka

Logo wykonane przez Pawła Groborza

Plakat Zuzi Faron

Plakat Wojtka Janickiego

Plakat Jakuba Zwireckiego

Bartek Ciucka - prezentacja.pps

Cyprian Moczydlowski - prezentacja.pps

Karolina Otworowska i Mateusz Wawrzyniak - prezentacja.pps

Jakub Zwirecki i Tomek Swiecak- prezentacja.pps

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale