Wyprawa do lasu

 18 maja uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami udali się do PARKU LEŚNEGO na Obszarach, aby w ramach szkolnego projektu „JESTEŚMY PRZYJACIÓŁMI LASU” wykonać przygotowane dla uczniów zadania.
W lesie czekała na uczniów miła niespodzianka. Myśliwi z Koła Łowieckiego „LIS” przygotowali dla uczniów niezwykłą lekcję żywej przyrody. W ciekawych opowieściach na temat lasu i jego znaczenia dla świata przyrody przybliżyli tajniki leśnej zwierzyny. Opowieściom o leśnej zwierzynie towarzyszyła gra na rogu myśliwskim, począwszy od powitania poprzez grę odpowiednią do kolejnych opowieści: inną dla lisa, inną dla jelenia, sarny, czy innego zwierza, aż po pożegnanie. Była też okazja do zagrania na rogu, ale nie było to wcale takie proste.
Idąc ścieżkami dydaktycznymi uczniowie zapoznali się z regulaminem zachowania w lesie, poznawali informacje o leśnej zwierzynie i roślinności. Następnie wzięli udział w biegu terenowym po lesie. Kolorowo oznakowana trasa prowadziła do kolejnych zadań, które należało wykonać w zgodnej pracy zespołowej. Po prawidłowym wykonaniu zadań opiekunowie klas: kl. 3a mgr J. Janicka, kl. 3b mgr K. Baluch, kl. 3c mgr M. Konsek, kl. 3d mgr J. Cymerman przyznali swoim podopiecznym tytuł „PRZYJACIELA LASU” .

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PRZYJACIOŁOM Z KOŁA ŁOWIECKIEGO „LIS” ZA NIEZWYKŁE I CIEKAWE SPOTKANIE!

DZIECIOM GRATULUJEMY ZDOBYCIA TYTUŁU „PRZYJACIEL LASU”!

WSZYSTKIM MIŁOŚNIKOM LASU ŻYCZYMY WIELU CIEKAWYCH I NIEZAPOMNIANYCH SPOTKAŃ Z PRZYRODĄ!

 

Organizatorzy projektu

 

 
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale