"Jesteśmy przyjaciółmi lasu" - projekt ekologiczny

W szkole od marca do czerwca 2013r. jest realizowany projekt „JESTEŚMY PRZYJACIÓŁMI LASU”.
PRZYJACIELE LASU powinni dbać o Ziemię, swoje najbliższe środowisko i lasy, czyli „zielone płuca Ziemi”.
Uczniowie klas 1 - 3 naszej szkoły wykonywali różnorodne zadania mające na celu zaznajomienie się z zasadami dbania o czystość Ziemi, a w szczególności z nowymi zasadami segregacji odpadów. Założyli też swój warzywniak, dzięki któremu obserwowali wysiane rośliny. Wycieczka do lasu, spotkanie z myśliwymi z Koła Łowieckiego "LIS" dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Po udziale w biegu terenowym po lesie dzieci otrzymały tytuł „PRZYJACIELA LASU”.

 
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM PROJEKTU ZA DUŻE ZAANGAŻOWANIE!

  

Organizatorzy projektu

Dni Ziemi

Dni Ziemi

PRZYJACIELE LASU powinni dbać o Ziemię, swoje najbliższe środowisko i lasy, czyli „zielone płuca Ziemi”. Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wykonywali różnorodne zadania mające na celu zaznajomienie się z zasadami dbania o czystość Ziemi, a w szczególności z nowymi zasadami segregacji odpadów.

Młodzi ekolodzy

Młodzi ekolodzy

26 kwietnia 2013 r. w naszej szkole, po raz kolejny, odbył się szkolny etap konkursu ekologicznego dla uczniów klas drugich i trzecich. W tym roku realizujemy szkolny projekt edukacyjny „JESTEŚMY PRZYJACIÓŁMI LASU” i zadania konkursu również dotyczyły ekologii i lasu. W konkursie wzięły udział 4-osobowe reprezentacje klas. Uczniowie pracowali zespołowo i musieli się wykazać nie tylko dużą wiedzą, ale również umiejętnością zgodnej współpracy i współdziałania.

Nasze małe hodowle

Nasze małe hodowle

Jednym z zadań dodatkowych projektu „JESTEŚMY PRZYJACIÓŁMI LASU” było założenie przez chętnych uczniów hodowli roślin, prowadzenie obserwacji i notowanie zaobserwowanych zmian.

Segregacja odpadów nie jest nam obca

Segregacja odpadów nie jest nam obca

W ramach pierwszych zajęć uczniowie samodzielnie wykonali pojemniki do segregacji śmieci oraz przeszli szybki kurs teoretyczny i praktyczny dotyczący tego zagadnienia. Dzięki temu uświadomili sobie że segregacja odpadów nie jest skomplikowanym procesem - trzeba jednak nabyć wprawy. Odpowiednia segregacja odpadów w najbliższym otoczeniu to przecież podstawowy krok do odzysku, recyklingu no i czystości…

Wyprawa do lasu

Wyprawa do lasu

W lesie czekała na uczniów miła niespodzianka. Myśliwi z Koła Łowieckiego „LIS” przygotowali dla uczniów niezwykłą lekcję żywej przyrody. W ciekawych opowieściach na temat lasu i jego znaczenia dla świata przyrody przybliżyli tajniki leśnej zwierzyny.

Zdobywamy tytuł przyjaciela lasu

Zdobywamy tytuł przyjaciela lasu

Eko przyjaciel lasu już jest. Teraz my musimy zostać przyjaciółmi lasu. A więc trochę o leśnych zwierzętach i roślinach. A wszystko prezentują nasze pociechy. Jak na prawdziwym wykładzie:)

"Jesteśmy przyjaciólmi lasu" - podsumowanie projektu szkolnego

"Jesteśmy przyjaciólmi lasu" - podsumowanie projektu szkolnego

Od marca do czerwca 2013 roku w naszej szkole był realizowany projekt o tematyce ekologicznej skierowany do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. W tym roku był on pod hasłem „Jesteśmy przyjaciółmi lasu”. Głównym celem projektu było poznanie środowiska leśnego, znaczenia lasu dla ludzi, roślin i zwierząt, rozbudzenie szacunku do lasu jako środowiska życia zwierzyny leśnej i roślin oraz miejsca wypoczynku dla ludzi.

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale