"Po prostu rodzinnie"


Świąteczny koncert zespołu wokalnego "Piramida"

 

       W lutym miał miejsce w naszej szkole fantastyczny koncert! - KONCERT ZESPOŁU WOKALNEGO „Piramida” pod kierunkiem p. Uli Paniczek. Można by pokusić się o stwierdzenie, iż takiego wydarzenia muzycznego w naszej placówce jeszcze nie było. Spotkanie to miało miejsce w holu głównym szkoły, gdzie p. Alina Badura oraz p. Lucyna Ryszka przygotowały wspaniałą, fantastyczną dekorację, która niewątpliwie przyczyniła się do stworzenia niepowtarzalnego klimatu tego wyjątkowego wieczoru.
     Zamysłem przygotowujących spotkanie było to, aby w sposób muzyczny podziękować wszystkim Rodzicom uczestników zespołu za cierpliwość i wyrozumiałość w czasie realizacji projektu. Grupa przygotowała i wyśpiewała 12 utworów z gatunku muzyki rozrywkowej, turystycznej, ale przede wszystkim tej świątecznej, tradycyjnej. Wypracowane brzmienie tak bogatego repertuaru objęło dwuletni cykl spotkań zespołu "Piramida", które odbywały się w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Lepszy strat na przyszłość”. Teakiego wokalnego poziomu artystycznego młodzież nie osiągnęłaby, gdyby nie wsparcie najbliższych, ich opieka, dobre słowo i ogromna dawka cierpliwości. Wielogodzinne spotkania i próby zaowocowały doskonałym, wokalnym i artystycznym poziomem.
     Bardzo często mówi się wśród artystów, iż najtrudniej śpiewa się dla swoich najbliższych, gdyż to oni są najlepszymi krytykami. Tym razem opinie społeczności radlińskiej okazały się jak najbardziej pozytywne. Zespół stanął na wysokości zadania i muzyka w ich wykonaniu - i tutaj można pokusić się o zacytowanie słów L. Van Beethovena - „zapaliła płomień w męskich sercach i wypełniła łzami wzruszenia oczy kobiece”.
     Ci młodzi ludzie stworzyli fantastyczną, rodzinną atmosferę. Mają swoje ambicje, zainteresowania i marzenia. Śpiewem zapełniają swój wolny czas, mimo iż mają go tak niewiele, a czynią to wszystko z radością. Pojawiły się różne pomysły na zaistnienie w lokalnej społeczności np.: wystawienie musicalu. Z tych wrażeń artystycznych powstało coś więcej, wyrosła z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Dlatego też zrodził się w głowach młodych artystów pomysł nagrania własnej płyty. Może uda się zachować tę muzykę na dłużej. Powodzenia!

 

Do usłyszenia na muzycznych ścieżkach
organizatorzy:
p. Ula Paniczek, p. Alina Badura p. Lucyna Ryszka

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale