Gimnazjum

Pożegnanie szkoły przez uczniów klas trzecich gimnazjum

Pożegnanie szkoły przez uczniów klas trzecich gimnazjum

2013-06-27 15:01

26 czerwca br. w MOK miała miejsce akademia, która dla uczniów klas trzecich gimnazjum była uroczystym pożegnaniem się ze szkołą. Uroczystość obecnością swą uświetnili: burmistrz naszego miasta pani Barbara Magiera, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych pani Halina Mizia oraz radna – pani Anna Muszer. Obecni byli również: dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice. W części oficjalnej uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia gimnazjum, a pani burmistrz osobiście każdemu wręczała grę, którą zasponsorowały władze miasta

Pozdrowienia z Londynu od Madzi Płaczek

Pozdrowienia z Londynu od Madzi Płaczek

2013-06-10 22:15

Uczennica klasy IIIC, Magdalena Płaczek, została laureatką Powiatowego Konkursu Geograficznego "Ścieżkami Europy". Konkurs ten od wielu lat organizowany jest przez Harcerski Klub Podróżnika "Róża wiatrów" i składa się z dwóch części pisemnych (test i mapa) oraz części ustnej, finałowej. Nagrodą w konkursie był dziesięciodniowy wyjazd na obóz językowy do Londynu w terminie od 24 maja do 3 czerwca bieżącego roku.

Fajnie jest pojechać na wycieczkę…

Fajnie jest pojechać na wycieczkę…

2013-06-05 22:18

Karpacz i jego piękne okolice mieli okazję podziwiać uczniowie klasy IB i IIB gimnazjum, którzy w dniach 22.05. - 24.05. pojechali na trzydniową wycieczkę. Podróżowanie rozpoczęliśmy w strugach deszczu, ale już Wałbrzych powitał nas słonecznie. Piękna aura towarzyszyła zwiedzaniu zamku w Książu, w którym obejrzeliśmy ciekawe wnętrza, mroczne podziemia i wspaniałe tarasy ogrodowe.

Konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas III gimnazjum

Konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas III gimnazjum

2013-06-04 22:23

W dniu 29.05.2013r. odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas III gimnazjum. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. Uczniowie zmagali się z różnego typu pytaniami z zakresu historii, geografii, kultury wyżej wymienionych krajów. W konkursie wzięło udział 12 uczniów.

Słońce, woda, kajaki, ryby … i gimnazjaliści z IIA

Słońce, woda, kajaki, ryby … i gimnazjaliści z IIA

2013-06-03 21:20

Słońce, woda, kajaki, ryby …. Oto wakacyjna wizja, którą udało się zrealizować uczniom klasy IIA gimnazjum. Już 27 maja wyruszyli do Szczercowa, aby przemierzyć rwącą rzekę – Widawkę - na kajakach. Pogoda była zmienna, ale humory dopisywały. Nie zabrakło również czasu na duchowe przyjemności i przed wyjazdem odwiedzili Muzeum Regionalne w Bełchatowie, by poznać choć w części historię odwiedzanego terenu.

"Międzyszkolna Liga Języka Angielskiego"

"Międzyszkolna Liga Języka Angielskiego"

2013-05-04 16:54

Dnia 26 kwietnia w Rybniku odbył się ostatni etap międzypowiatowego konkursu „Międzyszkolna Liga Języka Angielskiego”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III gimnazjum. Jednym z tegorocznych finalistów został uczeń naszej szkoły - Jacek Piecha.

Egzamin gimnazjalny 2013 przeszedł do historii

Egzamin gimnazjalny 2013 przeszedł do historii

2013-04-25 19:46

Gimnazjaliści mają już za sobą trzy dni ciężkiej harówki jaką był egzamin gimnazjalny. Zdania były podzielone co do stopnia trudności testów, ale jak zawsze najwięcej problemów sprawiała matematyka. Trzeba było niestety wytężyć umysł. A teraz pozostało już tylko czekać na wyniki egzaminu, które otworzą drogę do wymarzonych szkół.

Głosuj na nasz film!

Głosuj na nasz film!

2013-04-25 18:17

Uczniowie klasy IIA gimnazjum postanowili wziąć udział w konkursie edukacyjnym „PEWNEGO RAZU NA DZIKIM ZACHODZIE“. Nakręcili film „Okiem Indiańskiego Boga“ (myślimy, że całkiem dobry) i zgłosili go do konkursu. Teraz wszystko zależy od WAS! Musicie głosować, aby film przeszedł do drugiego etapu. Bardzo liczymy na Wasze głosy, Waszych Rodziców oraz Waszych Przyjaciół, Koleżanek i Kolegów!

Gimnazjaliści z wizytą w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

Gimnazjaliści z wizytą w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

2013-03-14 15:06

Jak co roku, w ramach realizacji podstawy programowej z zajęć artystycznych, jak również realizacji programu autorskiego „Muzyczne i plastyczne ogrody”, grupa gimnazjalistów naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w musicalu wystawianym przez Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu w kooperacji z Teatrem Muzycznym w Gliwicach.

XII Powiatowy Przegląd Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży

XII Powiatowy Przegląd Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży

2013-03-12 19:26

11 marca 2013r w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród uczennicom i uczniom, którzy zostali laureatami powiatowego konkursu literackiego "Złotu Wawrzyn".

Szkolny Konkurs Recytatorski - Gimnazjum

Szkolny Konkurs Recytatorski - Gimnazjum

2013-03-03 15:49

Dwudziestego siódmego lutego 2013r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów gimnazjum. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IIIC - Daniela Jagieła. Drugie miejsce przypadło Ani Rduch z klasy IC, a trzecie wywalczyła Oliwia Juzek, reprezentantka klasy IIC. Gratulujemy! Laureatki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego wezmą udział w powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się 14 marca 2013r. w Zespole Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śl.

I miejsce Daniela Marcola

2013-01-22 15:58

W dniu 18.01.2013r. w Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla gimnazjów. Naszą szkołę w zmaganiach z zasadami ortograficznymi i interpunkcyjnymi reprezentowali: Małgorzata Kubica – zwyciężczyni Szkolnego Konkursu Ortograficznego, Agata Lenard i Daniel Marcol.

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla gimnazjalistów

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla gimnazjalistów

2012-11-14 20:02

Dwunastego listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych. Z testem zmierzyło się w naszej szkole czternaścioro uczniów. Aby przejść do drugiego etapu konkursu, należało zdobyć 48 punktów z 60 punktów możliwych do otrzymania. Udało się to uczennicy klasy IIIC – Martynie Skibie.

Wyjazd do Muzeum Narodowego w Krakowie

Wyjazd do Muzeum Narodowego w Krakowie

2012-10-23 21:34

17 października 2012r. odbył się wyjazd klas gimnazjalnych do Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość spotkania z prawdziwą sztuką „na żywo“. Uczniowie klasy IC w ramach realizacji innowacji pedagogicznej wzięli udział w „Ćwiczeniach z patrzenia. Wstępie do historii sztuki – analizie dzieła sztuki współczesnej.“ Natomiast uczniowie klasy IIA w ramach zajęć z języka polskiego zmierzyli się z tematem – „Tak to widzę. Analiza dzieła sztuki w kontekście literackim.“ Zajęcia zostały poprzedzone rysowaniem jesieni w Parku Jordana, co niewątpliwie inspirowało do odkrywania swoich talentów.

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale