"Robaczki i świetliki, czyli świętojańskiej nocy czar"

Muzyczne atelier po raz szósty!

 

     21 czerwca 2012r. odbyło się w naszej szkole szóste już spotkanie z cyklu „Muzycznego atelier”. Tym razem tematem przewodnim stała się nadchodząca noc świętojańska i towarzyszące jej pieśni, wierzenia, zwyczaje i obyczaje. Owo spotkanie było wyjątkowe, gdyż toczyło się w atmosferze „przesłonecznej” aury – po bardzo burzowym, deszczowym poranku, a i w miejscu szczególnym i wyjątkowym, gdzie do tej pory w naszej szkole panowało „beztroskie lenistwo”. W zakątku naszego przepięknego boiska, w otoczeniu krzewów i drzew stworzono namiastkę sceny. Były wianki, wianuszki, wianeczki, ławeczki i zielona soczysta trawa, po której stąpały boso dumnie i dostojnie w rytmie poloneza dziewczyny z zespołu wokalnego „Piramida”. Lekki powiew popołudniowego wiatru rozwiewał włosy ubranych na biało dziewcząt, świetliste smugi kładły się refleksami na ich głowach ozdobionych przepięknymi wiankami. Dodajmy jeszcze muzykę w klimatach utworów z rep. Z. Wodeckiego, U. Sipińskiej, G. Tournaua czy R. Rynkowskiego, a mamy pełny obraz tego, co stało się dla zebranych widzów ucztą dla oczu i duszy. Niezwykle kunsztowne wykonanie utworów muzycznych doskonale wprowadziło słuchaczy w klimat tego wieczoru. Wokalne umiejętności solowe Dominiki Popowskiej, Kasi Chwedczuk, Pauliny Firut, Sary Kozub, Pauliny Podolak, Krysi Strączek oraz Michała Grzywy zostały nagrodzone gromkimi brawami.
     Tym razem „Muzyczne atelier” było realizowane w ramach projektu „Lepszy start na przyszłość” i miało za zadanie pokazać efekty warsztatów wokalnych, jakimi zostało objętych 30 uczennic i uczniów naszej szkoły. Spotkanie to stanowiło podsumowanie rocznej pracy uczestników projektu. Na występy gościnne organizatorki imprezy środowiskowej, p. Ula Paniczek oraz p. Alina Badura, zaprosiły również „orkiestrę dzwoneczkową” z klasy 3a przygotowaną przez p. Lucynę Stiel oraz grupę folklorystyczną z klasy 3c przygotowaną przez p. Bernadetę Włodarczyk. Perełki tego koncertu to niewątpliwie występ Michała Grzywy, który wykonał utwór F. Chopina na fortepianie oraz Agaty Przeliorz z przepięknym utworem na flecie poprzecznym. Spotkanie uatrakcyjniły dwa sympatyczne „owady” – pszczółka Maja odegrana przez Zuzię Faron oraz świerszczyk, w którego postać wcielił się Paweł Groborz. Oboje są uczniami klasy 4a. Fantastyczną konferansjerkę poprowadziła niezastąpiona Ania Gembalczyk.
     Na pamiątkę spotkania wszyscy otrzymali maleńkie wianki oraz ciasteczka z przysłowiami o nocy świętojańskiej.

 
Niechaj brzmią słowa piosenki:

„Ej, sobótka, sobótka, dzień jest długi, noc krótka,

czas ucieka jak rzeka, jak wiatr.

Niechaj płoną ogniska, harfy grają, na wodę wianki puszczają,

na wróżbę dla miłego, na miłość dla każdego.

Tak to odwiecznym ojców prawem połączmy miłość i zabawę.”

  
Do zobaczenia za rok.

 Organizatorki:
p. Ula Paniczek oraz p. Alina Badura

 

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale