Wydarzenia szkolne

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek ...

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek ...

2012-06-29 10:03

Miniony rok szkolny był bardzo owocny dla uczniów ZSS. Mogą oni pochwalić się wysokimi osiągnięciami dydaktycznymi i sportowymi. Jesteśmy najlepszą szkołą w mieście i jedną z najlepszych w powiecie wodzisławskim.

Żegnaj szkoło, na wesoło!!!

Żegnaj szkoło, na wesoło!!!

2012-06-28 22:45

28 czerwca 2012 r. uczniowie drugich klas gimnazjum przygotowali program artystyczny na pożegnanie starszych kolegów i koleżanek, kończących naukę w naszym gimnazjum. Program rozpoczął występ Jacka Piechy, który zaprezentował swoje umiejętności gry na gitarze elektrycznej, po czym nastąpiła dalsza część akademii. Uczniom klas trzecich przyznano tytuły i odznaczenia nawiązujące do gali Oskarów, z tym że w naszej szkole były to statuetki Super-KENÓW i Super-KENEK.

Uczniowie klas III SG nr 2 żegnają się ze szkołą

Uczniowie klas III SG nr 2 żegnają się ze szkołą

2012-06-27 20:43

27 czerwca bieżącego roku w Domu Kultury w Radlinie odbyło się uroczyste pożegnanie gimnazjalistów, którzy w tym roku szkolnym zakończyli naukę w naszej szkole. Na uroczystość przybyły władze naszego miasta, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice i zaproszeni goście. Uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia gimnazjum, stając się w ten sposób absolwentami Zespolu Szkół Sportowych. Na specjalne nagrody i podziękowania zasłużyli uczniowie szczególnie wyróżniający się i godnie reprezentujący naszą szkołę w licznych zawodach i konkursach.

Szóstoklasiści żegnają się ze szkołą

Szóstoklasiści żegnają się ze szkołą

2012-06-27 20:18

27 czerwca w sali widowiskowej MOK-u w Radlinie odbyła się uroczysta akademia z okazji ukończenia przez szóstoklasistów szkoły podstawowej. Zgromadziło się wielu uczniów, rodziców, zaproszonych gości i sympatyków szkoły. Pożegnaliśmy uczniów, którzy spędzili w szkolnych murach ZSS aż sześć lat. W tym okresie osiągali wysokie lokaty w sporcie i w nauce. Część oficjalna dostarczyła wielu wzruszeń uczniom, rodzicom i nauczycielom. Po oficjalnych wystąpieniach była część artystyczna.

Międzynarodowe sukcesy sportowe

Międzynarodowe sukcesy sportowe

2012-06-21 22:33

Nie tylko uczniowie naszej szkoły osiągają wspaniałe wyniki w sporcie. Bycie nauczycielem Sportowego Gimnazjum nr 2 zobowiązuje! Dwóch naszych przedstawicieli wzięło udział w Ósmej Międzynarodowej Spartakiadzie Nauczycieli - Warna 2012. Łukasz Mika okazał się królem lekkiej atletyki deklasując rywali na dystansie 1000 metrów. Łukasz Mika zdobył 2 złote medale - indywidualny i drużynowy. Karina Jońca w biegu na 600 metrów była szósta, a w klasyfikacji drużynowej zdobyła brązowy medal. Wysiłek naszych nauczycieli w dużej mierze przyczynił się do zdobycia przez polską reprezentację drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej.

"Bezpieczne wakacje 2012"

"Bezpieczne wakacje 2012"

2012-06-11 20:01

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne Wakacje 2012". Akcja trwa od 1 czerwca do 30 września 2012 roku. Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka

Festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka

2012-06-05 20:52

W piątek 1 czerwca 2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbył się festyn szkolny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie naszej szkoły, wraz z rodzicami oraz wychowawcami, przygotowali różnorodne stoiska. Można było m.in. spróbować domowych wypieków przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. Nie zabrakło również kawiarenki. Na scenie swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentowali zarówno uczniowie naszej szkoły, jak i zespoły Miejskiego Ośrodka Kultury – Tep i Wenus.

"Muzyczny most"

"Muzyczny most"

2012-05-29 20:52

Już po raz kolejny w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie dnia 25.05.2012r. odbył się integracyjny koncert "Muzyczny Most" - Śląska Biesiada. Na zaproszenie organizatorów Stowarzyszenia "Radlińska Przystań" oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie odpowiedzieli podopieczni WTZ, WOLO, ZOL, ZAZ oraz młodzież ZSS w Radlinie.

Laureaci konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2011/2012

Laureaci konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2011/2012

2012-05-16 21:44

Za nami doroczna edycja konkursów przedmiotowych. W tym roku szkolnym do ścisłego finału zakwalifikowało się 11 uczniów. Spośród tej licznej grupy finalistów aż siedmioro gimnazjalistów sięgnęło po tytuł laureata. Jest to rekordowa liczba. Imponujący ubiegłoroczny wynik, sześciu laureatów, został pobity.

Kiermasz wielkanocny

Kiermasz wielkanocny

2012-03-27 12:15

27 marca rozpoczął się w naszej szkole świąteczny kiermasz. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia stoisk w holu głównym. Można kupić wiele ciekawych świątecznych dekoracji. Serdecznie zapraszamy.

Obóz Sportowo-Rekreacyjny Wisła 2012

Obóz Sportowo-Rekreacyjny Wisła 2012

2012-02-21 17:25

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, w dniach od 28 stycznia do 3 lutego w 2012r., uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie uczestniczyli w Obozie Zimowym w Wiśle. Dwadzieścia cztery osoby z naszej szkoły, z uśmiechem na twarzy, razem z wychowawcami, wyjechały autokarem rano w sobotę sprzed Domu Sportu w Radlinie. Byli to głównie pływacy z klas czwartych, piątych i szóstych oraz pierwszych i drugich klas gimnazjum.

Mamy kolejnych stypendystów

Mamy kolejnych stypendystów

2012-02-10 21:50

Uczniom naszego gimnazjum - Zuzannie Machnik z klasy III C i Jonaszowi Salamonowi z III A zostało przyznane stypendium w ramach III edycji projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku". Powyższy projekt skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych.

WOŚP zagrała również w Radlinie

2012-01-10 22:33

Jak oni to robią? - aż chce się zapytać, kiedy mowa o zaangażowaniu uczniów Sportowego Gimnazjum nr 2 w działalność naszego Sztabu. Jubileuszowa XX zbiórka pieniędzy okazała się absolutnie rekordowa. Na ulicach kwestowało 230 Wolontariuszy, sala Miejskiego Ośrodka Kultury była wypełniona do późnych godzin wieczornych, skarbony postawione w MOSiR aż pękały w szwach! Dzięki wspólnemu wysiłkowi uczniów, nauczycieli i mieszkańców Radlina zebraliśmy 39 tysięcy złotych!

Jasełka szkolne

2011-12-21 19:21

W środowy poranek, 21 grudnia uczniowie ZSS, dyrekcja oraz grono pedagogiczne spotkali się na jasełkach. Zespół wokalny „Piramida” wprowadził wszystkich widzów w świąteczny i uroczysty nastrój śpiewając piękne kolędy. Natomiast uczniowie z klasy 3c przygotowali dla swoich młodszych i starszych kolegów i koleżanek przedstawienie jasełkowe. Nie zabrakło świątecznych życzeń, które złożyła pani dyrektor Beata Klima. Ksiądz katecheta udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa kolędowego.

"Śniadanie mistrzów" w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

2011-12-20 19:18

Marcin Marek, uczeń naszej szkoły, tegoroczny stypendysta, uczestniczył w grudniowym spotkaniu władz województwa śląskiego z najzdolniejszą młodzieżą. Uczestnikami „Śniadania mistrzów” byli stypendyści ministra edukacji narodowej i laureaci olimpiad przedmiotowych, którzy zostali wraz z nauczycielami zaproszeni na uroczystość do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Z młodzieżą spotkali się: minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas, wicewojewoda Stanisław Dąbrowa i śląski kurator oświaty Stanisław Faber.

Strony: | 1 | 2 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale