Gimnazjum

Nasi uczniowie w Anglii

Nasi uczniowie w Anglii

2012-06-27 20:17

W dniach 20-26 maja 2012r. uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce do Londynu. Podczas wycieczki uczestnicy poznawali historię, kulturę oraz tradycje panujące na terenach Wielkiej Brytanii. Zwiedzili m. in. Brukselę, Brugię, oraz zamek w Windsorze. Wśród innych atrakcji znalazło się również zwiedzanie Gabinetu Figur Woskowych Madame Tussaud’s , Muzeum Historii Naturalnej, a także przejażdżka na London Eye. W drodze powrotnej uczniowie spędzili wspaniałe chwile na terenie Tropical Islands Resort w Berlinie.

Angelika kontra Anatolij Karpow

Angelika kontra Anatolij Karpow

2012-05-27 22:31

Angelika Dziodzio jest uczennicą trzeciej klasy Sportowego Gimnazjum nr 2 w Radlinie. Przygodę z szachami rozpoczęła w listopadzie 2002r. mając 6 lat, ucząc się w domu „pod okiem” taty. W klubie szachowym kontynuowała naukę gry w szachy. Obecnie jest zawodnikiem Miejskiego Klubu Szachowego Rybnik (MKSz).

Gimnazjaliści w Operze Śląskiej w Bytomiu

Gimnazjaliści w Operze Śląskiej w Bytomiu

2012-05-09 23:23

08 maja młodzież gimnazjalna naszej szkoły odbyła muzyczną podróż do Opery Śląskiej w Bytomiu. Miała możliwość wysłuchania przepięknego dzieła Stanisława Moniuszki – opery „Straszny dwór”. Tych, których ta muzyka wzruszyła, pobudziła całą gamę emocji należy nazwać szczęśliwcami. Uczniowie mieli bowiem okazję wysłuchać przepięknych arii, doświadczyć klimatów prawdziwej sztuki, doskonałej gry aktorskiej, w pełni profesjonalnego warsztatu muzycznego.

Egzamin gimnazjalny 2012

Egzamin gimnazjalny 2012

2012-04-25 14:37

Gimnazjaliści, wielkimi krokami, zbliżają się do końca kolejnego etapu edukacyjnego. Przed nimi jeszcze seria egzaminów, które sprawdzą wiedzę i umiejętności zdobyte podczas trzech lat nauki w gimnazjum. 24 kwietnia trzecioklasiści z naszego gimnazjum, podobnie jak ich rówieśnicy z całej Polski, przystąpili do obowiązkowego Egzaminu Gimnazjalnego. Przez kolejne trzy dni będą zmagać się z zadaniami, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, które otworzą im drogę do wymarzonych szkół średnich.

Szkolenie z samoobrony w klasie II C

Szkolenie z samoobrony w klasie II C

2012-04-24 20:18

W dniu 16.04.2012 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji, w którym wzięli udział uczniowie klasy II C gimnazjum. Spotkanie, które trwało 90 minut, miało na celu przedstawienie młodzieży podstawowych zasad samoobrony.

Laureaci konkursów przedmiotowych

Laureaci konkursów przedmiotowych

2012-03-15 22:20

Za nami doroczna edycja konkursów przedmiotowych. W tym roku szkolnym do ścisłego finału zakwalifikowało się 11 uczniów. Spośród tej licznej grupy finalistów aż siedmioro gimnazjalistów sięgnęło po tytuł laureata. Jest to rekordowa liczba. Imponujący ubiegłoroczny wynik, sześciu laureatów, został pobity.

Szkolny Konkurs Recytatorski - gimnazjum

Szkolny Konkurs Recytatorski - gimnazjum

2012-02-29 20:29

29 lutego odbył się w naszej szkole kolejny konkurs recytatorski dla uczniów gimnazjum. W finale wzięło udział sześć osób. Wszyscy świetnie się zaprezentowali, naprawdę trudno było wybrać laureatów. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Sara Kozub, drugie – Kinga Bartosik, a trzecie – Daniela Jagieła. Wszystkie uczennice uczęszczają do klasy IIc i będą reprezentowały nasze gimnazjum w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 15 marca. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz przez GWO.

Finał konkursów przedmiotowych przed nami

Finał konkursów przedmiotowych przed nami

2012-02-10 21:35

Przed uczniami naszego gimnazjum ostatni etap wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Do ścisłego finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy w etapie rejonowym uzyskali co najmniej 82% punktów możliwych do zdobycia. Prezentujemy naszych kandydatów.

Konkursy przedmiotowe

2012-01-16 17:27

Rozpoczął się drugi etap wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uczniowie naszego gimnazjum będą podejmować trud zdobycia tytułu finalisty z wybranego przez siebie przedmiotu. Spośród chętnych uczniów, którzy przystąpili do pierwszej części konkursu, 33% rozwiązało test, uzyskując co najmniej 80% z możliwych punktów, umożliwiających im kwalifikację do kolejnego etapu.

Gimnazjaliści z IA rozpoczęli przygodę z filmem

Gimnazjaliści z IA rozpoczęli przygodę z filmem

2011-11-08 18:43

Nocą (04.11.-05.11.2011r.), w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty filmowe „Noc z Hobbitem“. Uczniowie, będąc w trakcie omawiania lektury J.R.R. Tolkiena „Hobbit“, zaprezentowali charakterystyki poszczególnych grup (hobbici, krasnoludy, elfy,gobliny itd.) oraz postaci (np. Gandalf). Następnie skonfrontowali swoją wiedzę i wyobrażenia z wizją P. Jacksona w filmie „Władca pierścieni. Drużyna pierścienia“.

Marcin Marek - stypendysta MEN

Marcin Marek - stypendysta MEN

2011-11-03 19:18

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej przyznawane jest od 1994r. uczniom, którzy w danym roku szkolnym odnosili sukcesy w olimpiadach ogólnopolskich i międzynarodowych, zwyciężali w konkursach i turniejach sportowych. Kandydatem Sportowej Szkoły Podstawowej im. KEN w Radlinie został uczeń klasy szóstej (pływackiej) - Marcin Marek. Osiągał on celujące wyniki w nauce oraz zbierał laury w zawodach sportowych.

Konkurs o patronie szkoły - KEN

Konkurs o patronie szkoły - KEN

2011-10-14 08:39

Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych gimnazjum wzięli udział w konkursie "Historia naszej szkoły i jej patrona Komisji Edukacji Narodowej". Uczestnicy poznali bogate dzieje szkoły i jej patrona, a następnie wykazali się swoją wiedzą.

Gimnazjaliści nad Widawką

Gimnazjaliści nad Widawką

2011-10-03 14:56

26 września 2011r. żądni przygód uczniowie klasy IA gimnazjum, pod wodzą trenera – Jacka Kulińskiego oraz w asyście wychowawczyni Lucyny Weber i pana Petro Herasyma, wyruszyli ujarzmiać rzekę Widawkę.

"Jak czynić dobro - bajki obywatelskie" - projekt edukacyjny

"Jak czynić dobro - bajki obywatelskie" - projekt edukacyjny

2011-09-28 10:01

26 września 2011r. uczestnicy projektu „Jak czynić dobro – bajki obywatelskie”, realizowanego przez CRIS w Rybniku, spotkali się na uroczystym podsumowaniu. Z naszej szkoły, Gimnazjum Sportowego nr 2, w projekcie wzięły udział cztery osoby: Ania Gembalczyk, Radek Czekański, Sara Kozub i Joasia Pawełoszek (wszyscy są uczniami klasy IIc). Ich opiekunem z ramienia naszej szkoły była pani Teresa Wowra.

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale