Klasy IV - VI

Warsztaty filmowo-plastyczne w Dźwirzynie

Warsztaty filmowo-plastyczne w Dźwirzynie

2012-05-14 22:32

15 kwietnia uczniowie klasy 6a wraz z opiekunami (paniami Lucyną Weber, Aliną Badurą oraz panem Tomkiem Patasem) wyruszyli na niezwykle twórcze warsztaty filmowo – plastyczne do Dźwirzyna. Uczestnicy wyprawy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu edukacji filmowej i sztuki. W wolnych chwilach pływali po pełnym morzu, przeżywali piracką przygodę i budowali zamki z piasku. Zdobywali również Dziki Zachód w Zieleniewie oraz mierzyli głębokość kołobrzeskiego basenu.

Zajęcia z ratownikiem medycznym

Zajęcia z ratownikiem medycznym

2012-05-14 20:15

14 maja 2012 roku uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowejmieli okazję uczestniczyć w zajęciach przygotowujących do udzielenia pierwszej pomocy. Prowadzący, pan Michał Potępa, w ciekawy i przystępny sposób przedstawił słuchaczom sposoby reagowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Praca Natalii wyróżniona w konkursie „Świat bez barier”

Praca Natalii wyróżniona w konkursie „Świat bez barier”

2012-05-08 19:13

Uczennica klasy 4c integracyjnej - Natalia Muczyń zdobyła wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie „ŚWIAT BEZ BARIER”. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Więc chodź, pomaluj mój świat” i składał się z dwóch części: literackiej i plastycznej. Wyróżnienie naszej koleżanki obejmuje część literacką.

I Międzyregionalny Konkurs Języka Angielskiego

I Międzyregionalny Konkurs Języka Angielskiego

2012-05-07 21:49

4 kwietnia 2012r. nasi uczniowie w składzie: Mateusz Wawrzyniak z klasy 4a, Sabina Dygdoń z klasy 5c i Bartosz Brzoza z klasy 6a perfekcyjnie zaprezentowali się podczas VII POWIATOWEGO i zarazem I MIĘDZYREGIONALNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Należy podkreślić, że w tym roku konkurentów było sporo… bowiem do napisania testu przystąpili też uczniowie spoza naszego powiatu.

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

2012-04-16 20:33

16 kwietnia młodzi ekolodzy z 5d pokazali innym uczniom jak można dbać o przyrodę. W kwietniu, na całym świecie, obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi – robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich.

"Noc z Psychologią Sportu Pozytywnego"

"Noc z Psychologią Sportu Pozytywnego"

2012-03-21 19:31

Szkolne weekendy nie zawsze trzeba spędzać na domowej nudzie. W naszej szkole urządzamy sobie spotkania piątkowo-sobotnie, podczas których poruszamy wiele najróżniejszych zagadnień związanych z kształtowaniem naszej osobowości. Poniższy film przedstawia spotkanie o nazwie „Noc z Psychologią Sportu Pozytywnego„.

Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 4-6

Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 4-6

2012-03-14 17:58

14 marca 2012 r. po raz kolejny byliśmy gospodarzami Miejskiego Konkurs u Recytatorskiego dla uczniów klas 4-6. Rywalizowało ze sobą 12 osób – finalistów konkursów szkolnych. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysokie umiejętności.

Konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VI

Konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VI

2012-03-11 21:29

08 marca 2012 r. po raz kolejny odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas 4-6. Rywalizowało ze sobą 21 osób. Wszystkie zaprezentowały wysokie umiejętności. Wyłoniono czworo finalistów, którzy reprezentować będą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim. Są nimi Mateusz Serzysko, Wiktoria Przeliorz, Anna Rduch i Wiktoria Radecka.

Konkurs języka angielskiego - etap szkolny

Konkurs języka angielskiego - etap szkolny

2012-03-01 21:17

21 lutego uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie języka angielskiego. Ich zadaniem było rozwiązanie testu sprawdzającego poszczególne kompetencje językowe, m.in.: rozumienie ze słuchu, stopień opanowania słownictwa czy umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnej. W kategorii klas IV zwyciężył Mateusz Wawrzyniak, Sabina Dygdoń okazała się najlepsza w kategorii klas V, natomiast Bartosz Brzoza zajął I miejsce wśród uczniów klas VI.

Klasy piąte w teatrze

Klasy piąte w teatrze

2012-01-27 22:38

Spektakl opowiadał o Robinsonie Crusoe – żeglarzu, który wypłynął na morze ze swoim dawnym przyjacielem. Niestety parę godzin po wypłynięciu napadł na nich okręt piracki i porwał na wyspę, na której Robinson miał być służącym. Jednak dzięki sprytowi uciekł z tego miejsca, jednocześnie wpadając na nieznane lądy. Przeżył tam wiele ciekawych przygód i poznał wielu inspirujących ludzi.

Powiatowy Artystyczny Konkurs Ortograficzny

2012-01-04 22:24

Uczniowie klas piątych i szóstych brali udział w Powiatowym Artystycznym Konkursie Ortograficznym, gdzie mogli wykazać się nie tylko znajomością zasad ortograficznych, ale przede wszystkim zaprezentować swój pomysł na zobrazowanie tych zasad. Na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, które odbyło się 4 stycznia 2012r. w Szkole Podstawowej w Rogowie w ramach „Wieczoru kolędowego“, zostały zaproszone Anna Adamczyk i Sharon Jamin (z klasy 6c) – zdobywczynie III miejsca oraz Ewa Stebel (z klasy 5b) – zdobywczyni wyróżnienia wraz z nauczycielką Lucyną Weber.

"Christmas singing" - konkurs

2011-12-07 19:31

6 grudnia 2011 reprezentanci klas 4-6 szkoły podstawowej oraz I gimnazjum uczestniczyli w konkursie pt. „Christmas singing”. Uczniowie śpiewali solo, w duetach lub w grupach, wybrane przez siebie piosenki świąteczne. W repertuarze znalazł się między innymi przebój grupy Wham! – „Last Christmas”.

"Pada, prószy, sypie..." - czyli zmagania ortograficzne

2011-12-06 19:21

5 grudnia 2011r. uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej kolejny raz próbowali zdobyć tytuł SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII. W rywalizacji wzięło udział 34 uczniów. Tekst dyktanda komponował się z obecną porą roku i opowiadał o płatkach śniegu. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy 4b - Weronika Skotnica.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego - etap szkolny

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego - etap szkolny

2011-11-09 18:36

Dziewiątego listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii dla uczniów szkół podstawowych. Z testem zmierzyło się w naszej szkole czternastu uczniów z klas piątych i szóstych. Aby przejść do drugiego etapu konkursu, należało zdobyć 36 punktów z 45 punktów możliwych do otrzymania. Udało się to uczennicy klasy 6a – Paulinie Karcz (42punkty).

Dzień Papieski w Wadowicach

Dzień Papieski w Wadowicach

2011-10-24 10:03

W ramach XI Dnia Papieskiego, przeżywanego pod hasłem Jan Paweł II - Człowiek Modlitwy, uczniowie naszej szkoły udali się do Wadowic – rodzinnego miasta naszego papieża Jana Pawła II. Pod kierunkiem pani przewodnik mogliśmy poznać jakie były Wadowice w czasach, kiedy mieszkał w nich Karol Wojtyła.

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale