Projekt "Bliska sztuka"

        Szkoła otrzymała dotację w wysokości 40 tysięcy złotych na realizację nowego projektu edukacyjnego, który nosi tytuł „Bliska sztuka”. Projekt ten współfinansowany będzie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu jest poprawa warunków rozwoju edukacji kulturalnej uczniów naszej szkoły, którzy będą brali udział w dodatkowych zajęciach artystycznych: teatralnych, plastycznych i fotograficznych. Łącznie w warsztatach weźmie udział 30 uczniów (3 grupy po 10 osób) ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Natomiast w wyjazdach weźmie udział 60 uczniów z całej szkoły. Zadaniem każdej z grup będzie wytworzenie produktu: przedstawienia, wystawy prac plastycznych i fotografii, które zostaną zaprezentowane innym uczniom i lokalnej społeczności. Ponadto uczniowie będą brali udział w wyjazdach do teatru i galerii sztuki. 
      Zostaną również przeprowadzone dwa konkursy: plastyczny i fotograficzny, których celem będzie pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów. Ponadto odbędą się trzy spotkania z lokalnymi artystami oraz wieczorek ze sztuką, który będzie swego rodzaju podsumowaniem działań prowadzonych w ramach projektu.

                                                                      Koordynator projektu, mgr Teresa Wowra 

                                                                       

Jeszcze „Bliska Sztuka”

Jeszcze „Bliska Sztuka”

2012-02-27 20:45

27.02.2012r., zgodnie z zapowiedzią, uczniowie klas trzecich nauczania zintegrowanego obejrzeli spektakl przygotowany przez gimnazjalistów w ramach projektu „Bliska Sztuka”. Po raz kolejny młodzi aktorzy pokazali swoje zaangażowanie i umiejętności. Było bajkowo i kolorowo, a występ starszych kolegów wzbudził sporo emocji u trzecioklasistów.

Podsumowanie projektu "Bliska sztuka"

Podsumowanie projektu "Bliska sztuka"

2012-02-27 19:11

Niezwykłe, wspaniałe, ekscytujące… Myślę, że wszyscy ci, którzy mieli okazję być na uroczystym podsumowaniu projektu „Bliska Sztuka”, zgodzą się ze mną, że te słowa doskonale oddają to wszystko, co mogliśmy zobaczyć w piątkowe popołudnie w naszej szkole. Było pięknie – barwnie, muzycznie, artystycznie … po prostu BLISKO SZTUKI, a może … w samym jej środku? To, co pokazała nasza młodzież prowadzona przez profesjonalistów, okazało się być ucztą dla oczu i duszy. Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że mamy wspaniałych młodych ludzi, którzy chętnie dzielą się swoimi zdolnościami, jeżeli tylko damy im ku temu okazję.

 Projektu "Bliska sztuka" ciąg dalszy ...

Projektu "Bliska sztuka" ciąg dalszy ...

2012-01-26 19:00

Kolejnym działaniem w realizacji projektu „Bliska Sztuka” był udział grupy plastycznej w zajęciach prowadzonych w Ognisku Plastycznym w Rydułtowach. Zajęcia te miały miejsce dwukrotnie – 17 i 21 stycznia, a były to warsztaty z linorytu oraz rysunku. Uczniowie i uczennice pod opieką pani Anny Miguły oraz pani Aliny Badury poznali techniki graficzne druku wklęsłego i wypukłego. Samodzielnie wykonalni linoryt oraz odbitki.

Wyjazd studyjny do centrum kultury i sztuki

2012-01-09 19:27

Jeszcze do końca lutego w Zespole Szkół Sportowych będzie realizowany projekt edukacyjny „Bliska Sztuka” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Kapitał Ludzki. Kolejnym działaniem podjętym przez uczestników projektu był następny, trzeci z kolei, wyjazd studyjny. Odbył się on 4 stycznia, a uczennice i uczniowie mieli okazję obejrzeć wspaniałości Krakowa.

Realizujemy swoje pasje artystyczne

2011-12-18 17:33

W Zespole Szkół Sportowych trwa realizacja projektu „Bliska Sztuka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Uczennice i uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje zainteresowania i talenty na zajęciach plastycznych, fotograficznych oraz teatralnych. Już niedługo, bo w lutym, będzie można zobaczyć efekty ich pracy. Jednak oprócz typowych zajęć warsztatowych uczestnicy projektu, a także inne, zainteresowane osoby, miały okazję spotkać się z lokalnymi artystami.

Realizujemy projekt edukacyjny "Bliska sztuka"

Realizujemy projekt edukacyjny "Bliska sztuka"

2011-11-07 18:36

Od pierwszego października uczniowie ZSS mogą rozwijać swoje zainteresowania w projekcie edukacyjnym „Bliska Sztuka”. Rozpoczęcie zajęć warsztatowych poprzedziła rekrutacja, na którą zgłosiło się prawie 100 chętnych uczennic i uczniów. Niestety, komisja rekrutacyjna mogła wybrać tylko 30 osób. Powstały trzy grupy warsztatowe – plastyczna, teatralna i fotograficzna.

"Bliska sztuka" - projekt edukacyjny - rekrutacja

"Bliska sztuka" - projekt edukacyjny - rekrutacja

2011-09-12 12:36

Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do udziału w projekcie „Bliska sztuka”. Proponujemy zajęcia plastyczne, teatralne i fotograficzno-filmowe. Weź udział w rekrutacji do projektu i przekonaj nas, że to właśnie Ciebie powinniśmy wybrać.

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale