Izby regionalne można już oglądać!

No i stało się!

 

Zakończyliśmy jeden z etapów naszego projektu – 29 września 2010r. dokonaliśmy uroczystego otwarcia dwóch Izb Regionalnych. Są to dawna śląska kuchnia i izba „paradno – sypialna”, w których zgromadzono niezwykłe eksponaty podkreślające specyfikę śląskiego gospodarstwa domowego. Świetnie prezentują to zdjęcia umieszczone w galerii. Pokazują one również, jak wyglądała ceremonia otwarcia, które swoją obecnością zaszczyciło wielu gości, głównie mieszkańców Radlina. Spotkanie rozpoczęło się od zademonstrowania przybyłym osobom tego, co już w projekcie zostało zrobione. Była więc prezentacja przedstawiająca działania grup pracujących w projekcie, były występy taneczne, popisy wokalne i recytatorskie. Było wręczenie nagród zwycięzcom konkursów ogłoszonych w ramach projektu (konkurs literacki, historyczny i plastyczny). Były podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli realizatorom projektu. Były również wystąpienia zaproszonych gości, między innymi Pani Burmistrz Barbary Magiery, która wspólnie z Panią Dyrektor Beatą Klimą oraz Panią Anną Pytlik (koordynatorem projektu z ramienia Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku) dokonała przecięcia wstęgi, inaugurując tym samym obecność Izb Regionalnych w naszej szkole. Był wreszcie śląski poczęstunek w śląskiej kuchni. To jednak nie koniec pracy w projekcie „Starzykowe Izby” – dalej działać będą grupy zadaniowe, a w naszych Izbach odbędą się spotkania, na które zaprosimy nie tylko uczniów naszej szkoły, ale także mieszkańców Radlina.
To, że Izby zostały otwarte, nie oznacza, że nie zbieramy już do nich eksponatów. Wręcz przeciwnie – jeżeli macie coś „śląskiego” i chcielibyście nam to ofiarować, czekamy!
Zajrzyjcie na http://www.wodzislawinfo.pl/ – tam znajdziecie video relację z otwarcia naszych Izb.

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale