46 Cross Ostrzeszowski

II miejsce nauczyciela wychowania fizycznego Łukasza Miki

 

Cross Ostrzeszowski jest imprezą przeprowadzaną od 1965r. i na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych naszego kraju. Na biegach przełajowych w trakcie Crossów Ostrzeszowskich rozpoczynali swą wielką sportową karierę późniejsi mistrzowie i reprezentanci Polski w wielu dyscyplinach sportowych. Biegi - jako najprostsza forma sportu - są bowiem podstawą i podbudową do wielu innych dyscyplin. Nie jest tylko sloganem stwierdzenie, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”, ale również i umysł – stąd nie tylko znani sportowcy, ale również i wybitni naukowcy, ludzie świata gospodarki (w tym właściciele firm menadżerskich), działacze polityczni, właśnie w Ostrzeszowie spotykali się na przełajowych biegach. W ostatnich latach organizowanych jest wiele imprez tego typu, ale Ostrzeszowski Cross, ze względu na jego zasięg i specyfikę, jest jedną z najbardziej znanych i, co warto podkreślić, organizowaną nieprzerwanie od tylu lat taką imprezą. Cross Ostrzeszowski poprzez jego specyficzne elementy (otwarcie zgodne z ceremoniałem olimpijskim, różnorodność dystansów i zróżnicowany wiek uczestników, fakt rozgrywania w tym samym czasie wielu biegów na różnych trasach, imprezy towarzyszące, duże zainteresowanie publiczności) ma istotne walory wychowawcze i jest znaczącym wydarzeniem kulturalnym.
Właśnie w tej imprezie wziął udział nauczyciel wychowania fizycznego w ZSS Łukasz Mika i w biegu na 6 km Mistrzostw Polski Nauczycieli kat. M-35 wywalczył bardzo wysokie II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale