WOŚP w Radlinie

I my dla nich gramy!!!

 

Pod tym znanym z poprzednich lat hasłem po raz kolejny w Radlinie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. W tym roku na ulicach Radlina kwestowało 200 wolontariuszy. Skarbonek było sto, ale uczniowie, ze względu na bezpieczeństwo, od lat chodzą parami. Tak było i w tym roku. Wolontariusze wywodzą się przede wszystkim z Zespołu Szkół Sportowych, który od lat jest organizatorem koncertu WOŚP w naszym mieście oraz z Gimnazjum nr 1. W tym roku do skarbonek, z licytacji, loterii fantowej i kawiarenki orkiestra zarobiła 20000 złotych. W skarbonkach znalazło się też kilka monet euro. Podobnie jak w latach ubiegłych konto WOŚP-u wzbogaciło się o kilka sztuk złotej i srebrnej biżuterii. Wykonane z tego zostaną serduszka dla przyszłorocznej orkiestry. Nie byłoby w Radlinie grania bez koncertów i występów zespołów artystycznych w Miejskim Ośrodku Kultury. W programie pojawiły się finalistki drugiej edycji programu Mam Talent: Joanna Smajdor i Katarzyna Kowalczuk. Prócz tego na deskach MOK-u wystąpiły formacje taneczne ,,Spin” z Wodzisławia Śl., ,,Przygoda” i Teatr Tańca ,,Vivero” z Rybnika, znany wszędzie Teatr Wodzisławskiej Ulicy, a także grupa taneczna ,,Tep” i ,,Wenus” z Radlina. Podczas przerw w występach na sali widowiskowej odbywała się licytacja gadżetów orkiestry.

W przygotowaniu koncertu aktywnie uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Głównym organizatorem koncertu był Zespół Szkół Sportowych, Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta Radlin.
Następny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prawdopodobnie odbędzie się w niedzielę, 9 stycznia 2011 roku. Już dziś zapraszamy!

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale