Gimnazjum

Pożegnanie z uczniami III klas gimnazjalnych

Pożegnanie z uczniami III klas gimnazjalnych

2011-06-21 10:05

16 czerwca bieżącego roku w Domu Kultury w Radlinie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów, którzy w tym roku szkolnym zakończyli naukę w naszym gimnazjum. Na uroczystość przybyły władze naszego miasta, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice i zaproszeni goście. Uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia gimnazjum, stając się w ten sposób absolwentami naszej placówki. Na specjalne nagrody i podziękowania zasłużyli uczniowie szczególnie wyróżniający się i godnie reprezentujący naszą szkołę w licznych zawodach i konkursach.

Poznają tragiczną historię II wojny

Poznają tragiczną historię II wojny

2011-05-16 15:59

12 kwietnia trzecioklasiści z gimnazjum udali się na wycieczkę do Oświęcimia. Celem wizyty było poznanie Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau – symbolu Holokaustu, ludobójstwa i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych narodowościach. Uczniowie minutą ciszy uczcili pamięć pomordowanych i złożyli kwiaty pod Ścianą Śmierci.

Patrycja pojedzie do Brukseli

Patrycja pojedzie do Brukseli

2011-04-18 22:27

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie historycznym pt. „Zbrodnia Katyńska– pamięć i przesłanie” zorganizowanym przez Posła na Sejm RP – Adama Gawędę oraz Marka Migalskiego – Posła do Parlamentu Europejskiego. Prace uczniów naszej szkoły zostały docenione przez jury konkursu. Dużym sukcesem było zajęcie I miejsca przez Patrycję Mikułę z klasy IIC gimnazjum. Główną nagrodą okazała się wycieczka do Brukseli.

Wyróżnieni uczniowie naszej szkoły

Wyróżnieni uczniowie naszej szkoły

2011-04-13 21:21

7 kwietnia br. w Rybnickim Centrum Kultury miała miejsce gala laureatów konkursów przedmiotowych dla szkół z terenu Delegatury Kuratorium w Rybniku. Nagrodzonych zostało 281 uczniów.W trakcie spotkania młodzież odebrała dyplomy, pamiątkowe medale oraz zaświadczenia o zdobyciu zaszczytnego tytułu. Daje on im możliwość kontynuowania nauki w wybranej przez siebie szkole.

Egzamin Gimnazjalny 2011

Egzamin Gimnazjalny 2011

2011-04-13 17:48

12 kwietnia trzecioklasiści z naszego gimnazjum, podobnie jak ich rówieśnicy z całej Polski, przystąpili do obowiązkowego Egzaminu Gimnazjalnego. W pierwszym dniu musieli wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą z zakresu przedmiotów humanistycznych. W środę, 13 kwietnia, rozwiązywali test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. W kolejnym, i już ostatnim dniu, muszą wytężyć słuch i skupić całą uwagę na tekstach obcojęzycznych, ...

Szkolny konkurs recytatorski

Szkolny konkurs recytatorski

2011-02-24 12:49

23 lutego 2011r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów gimnazjum. Konkurencja była bardzo duża, jednak jury w składzie mgr Katarzyna Paszko, mgr Lucyna Weber i mgr Urszula Woźnica wyłoniło zwycięską trójkę uczennic, które będą reprezentowały nasze gimnazjum na konkursie powiatowym.

Otrzęsiny klas I gimnazjum

Otrzęsiny klas I gimnazjum

2010-11-03 10:57

28 października, nasi gimnazjaliści udali się na Olimp. Tam odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych. W starożytnym świecie bogów pierwszoklasiści musieli sprawdzić się nie tylko pod względem sportowym, ale też i intelektualnym. Czekały na nich różne konkurencje między innymi rzut strzałkami w balony, umycie butów jednemu z bogów, jedzenie jabłek bez pomocy rąk. Na koniec spotkania każdy uczeń musiał oddać pokłon Zeusowi i Herze. Wszyscy wyśmienicie się bawili.

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale