Wydarzenia szkolne

"Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, ..."

"Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, ..."

2011-06-22 10:07

22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Nadeszły wreszcie długo oczekiwane wakacje. Wyposażeni w nowy, olbrzymi bagaż wiedzy, zdobywanej w wielkim trudzie przez dziesięć miesięcy, możemy udać się na zasłużony wypoczynek. Miniony rok szkolny był bardzo owocny dla uczniów ZSS. Mogą oni pochwalić się wysokimi osiągnięciami dydaktycznymi i sportowymi. Jesteśmy najlepszą szkołą w mieście i jedną z najlepszych w powiecie wodzisławskim.

Osiągnięcia uczniów w ZSS w roku szkolnym 2010/2011

Osiągnięcia uczniów w ZSS w roku szkolnym 2010/2011

2011-06-14 18:32

Prezentujemy sukcesy edukacyjne i sportowe uczniów Zespołu Szkół Sportowych osiągnięte w roku szkolnym 2010/2011.

Festyn Rodzinny 2011

Festyn Rodzinny 2011

2011-06-02 13:54

W sobotę 28 maja 2011 roku na Placu Olimpijczyków odbył się kolejny festyn zorganizowany przez Zespół Szkół Sportowych. Jak co roku współpraca dyrekcji, pracowników, rodziców oraz uczniów przyniosła bardzo pozytywne rezultaty. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, frekwencja dopisała. Uczniowie pod opieką nauczycieli oraz rodziców przygotowali różnorodne stoiska. Sprzedawali nie tylko słodkości ale i inne specjały kulinarne. Oferowali również całą gamę różnorodnych towarów.

"Muzyczny Most"

"Muzyczny Most"

2011-05-19 12:20

Na integracyjnym koncercie „Muzyczny Most” zorganizowanym w dniu 12.05.2011r. przez Stowarzyszenie „Radlińska Przystań” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie w sumie bawiło się ponad 500 osób. Zaproszeni goście to podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, WOLO, ZOL, Ośrodka Perła, DPS oraz młodzież szkolna Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie (szkoła podstawowa i gimnazjum).

"Pierwsi wśród równych sobie"

"Pierwsi wśród równych sobie"

2011-04-01 14:08

Za nami doroczna edycja konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach. Konkursy te są ważne dla gimnazjalistów i cieszą się wielką popularnością wśród młodzieży, ze względu na uprawnienia jakie dają laureatom. Laureaci konkursów mają przywilej kontynuowania nauki w dowolnej szkole ponadgimnazjalnej, zwolnienia z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego i „szóstkę” na świadectwie z przedmiotu, który uczeń wygrał w konkursie.

Mamy wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych…

Mamy wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych…

2011-03-02 10:16

Jako gimnazjum możemy pochwalić się bardzo wysokimi wynikami egzaminów. Od kilku lat plasujemy się w czołówce szkół powiatu wodzisławskiego, których uczniowie przystępują do egzaminów gimnazjalnych – w ubiegłym roku i dwa lata temu było to drugie miejsce w powiecie. Również w odniesieniu do wyników w gminie, województwie i Polsce możemy powiedzieć, że osiągnięcia egzaminacyjne naszych uczniów są bardzo dobre – zawsze jest to poziom równy lub wyższy w stosunku do wyników ogólnopolskich czy też wojewódzkich.

Projekt "Bliska sztuka"

Projekt "Bliska sztuka"

2011-02-02 19:50

Szkoła otrzymała dotację w wysokości 40 tysięcy złotych na realizację nowego projektu edukacyjnego, który nosi tytuł „Bliska sztuka”. Projekt ten współfinansowany będzie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu jest poprawa warunków rozwoju edukacji kulturalnej uczniów naszej szkoły, którzy będą brali udział w dodatkowych zajęciach artystycznych: teatralnych, plastycznych i fotograficznych.

WOŚP zagrała również w Radlinie

WOŚP zagrała również w Radlinie

2011-01-11 20:30

Za nami XIX Finał WOŚP. Po raz kolejny przy ZSS w Radlinie utworzony został Sztab, a 9 stycznia w MOK-u odbył się finałowy koncert. XIX Wielki Finał okazał się rekordowy pod każdym względem! Na ulicach Radlina kwestowało 230 Wolontariuszy, którzy zebrali ponad 25 tysięcy złotych. Impreza w MOK-u cieszyła się niebywałą frekwencją, sponsorzy dopisali a wysiłek organizatorów przyniósł dochód w wysokości 9 tysięcy złotych.

Podziękowanie z Kamerunu

Podziękowanie z Kamerunu

2011-01-10 19:48

Dla wszystkich ofiarodawców, którzy podczas Tygodnia Misyjnego wzięli udział w zbiórce charytatywnej i przekazali bawełniane skarpety do placówki misyjnej Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny w Kamerunie.

"Zbawiciel przyszedł na ziemię" – przedstawienie jasełkowe w Zespole Szkół Sportowych

"Zbawiciel przyszedł na ziemię" – przedstawienie jasełkowe w Zespole Szkół Sportowych

2010-12-22 10:49

Coroczne przedstawienie jasełkowe to już tradycja naszej szkoły. Na początku spotkania życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim złożyła p. Dyrektor mgr Beata Klima, a ks. Proboszcz Zenon Działach udzielił błogosławieństwa kolędowego. Katechetki - pani Danuta Poniewierska i Urszula Sitek - jak co roku stanęły przed wyzwaniem wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek.

Kiermasz świąteczny

Kiermasz świąteczny

2010-12-09 10:42

Na kiermaszu, w holu głównym szkoły, można zakupić oryginalne choinki, różnorodne ozdoby świąteczne oraz przepyszne ciasta.

Najbardziej radosny plac zabaw w Radlinie

Najbardziej radosny plac zabaw w Radlinie

2010-11-15 12:15

W ramach Rządowego Programu „Radosna Szkoła”, Zespół Szkół Sportowych i działająca w jego strukturach Sportowa Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi wzbogaciła się o nowy, bajecznie kolorowy plac zabaw dla uczniów najmłodszych klas placówki. Koszt obiektu to około 230 000zł. Z czego połowę to dotacja ministerialna, a pozostałą kwotę sfinansowało miasto Radlin.

Miting Pływacki Nauczycieli i Pracowników Oświaty

Miting Pływacki Nauczycieli i Pracowników Oświaty

2010-10-28 18:57

W dniach 22 i 23 października na pływalni MOSIR w Radlinie odbył się, zorganizowany z inicjatywy nauczycieli Zespołu Szkól Sportowych w Radlinie i Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wodzisławiu Śląskim, Ogólnopolski Mityng Pływacki Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

Święto pracowników oświaty w naszej szkole

Święto pracowników oświaty w naszej szkole

2010-10-14 11:00

14 października, w Dniu Komisji Edukacji Narodowej – patrona naszej szkoły, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy ZSS spotkali się na uroczystej akademii by wspólnie świętować ten szczególny dzień. Były życzenia i kwiaty.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

2010-09-01 09:57

Pierwszego września rozległ się pierwszy dzwonek wzywający uczniów do szkoły. Dzieci i młodzież wypoczęci, pełni zapału do ciężkiej i wytężonej pracy w nowym roku szkolnym, stawili się licznie na jego wezwanie.

Strony: | 1 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale