"Szkolny Mistrz Ortografii"

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Trzeciego grudnia 2009 r. po raz kolejny uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej postanowili zmierzyć się z pułapkami polskiej ortografii. W tym roku "Szkolny Mistrz Ortografii" musiał bezbłędnie napisać dyktando pt. „Sen”. Udało się to Martynie Skibie z klasy 6a. Równie dobrze poradziły sobie Martyna Skut z klasy 5b i Dominika Kowalska z klasy 5a, zdobywając kolejno drugie i trzecie miejsce.
Organizatorem konkursu była pani Lucyna Weber. Komisję konkursową tworzyły pani Katarzyna Paszko i pani Lucyna Weber. Z dyktandem zmierzyło się 40 uczniów.

  
Tekst dyktanda

  
"Sen"

  
Był późny wieczór. Oglądałem mój ulubiony program „Siedem kontynentów”. Strusie zeszły do wodopoju, kilka papug głucho pohukiwało. Mój przewodnik z biura podróży rzucił się do czółna, a ja zarzuciłem na plecy pakunki i z trudem ruszyłem za nim. Groźni tubylcy byli tuż za nami. Poczułem ból w łydce. Złapał mnie przeraźliwy skurcz. Nim pomógł mi współtowarzysz, tubylcy stali przy naszej łódce. Ku naszemu zaskoczeniu wcale nie chcieli nas skrzywdzić. Po prostu córce jednego z nich bardzo spodobały się nasze żółte koszulki z kapturami. Chciała je wymienić na sznur koralików z łupin orzechów i pióropusz. Tubylcy czule nas pożegnali, udzielili wskazówek co do dalszej wędrówki. W łódce mocno huśtało. Przechyliłem się za burtę i ….znalazłem się na podłodze przy moim łóżku.

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale