Imprezy integracyjne

Impresje teatralne

Impresje teatralne

2017-06-01 20:36

W środę 31-go maja uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do zaprzyjaźnionej szkoły integracyjnej w Rydułtowach na przedstawienie oraz warsztaty teatralne. Zobaczyliśmy sztukę w wykonaniu uczniów drugiej klasy pt. "Pani Wiosna", a później pani Ania – plastyczka - zachęciła nas do tworzenia kolorowych arcydzieł na kamieniach. Następnie bawiliśmy się odgrywając przydzielone losowo role, uczyliśmy się wyrażać i nazywać uczucia i emocje.

Powiatowy Konkurs Wiedzy „Omnibus”

Powiatowy Konkurs Wiedzy „Omnibus”

2017-05-29 22:08

19 maja 2017 roku uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy „Omnibus”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Wodzisławiu Śląskim. Karol Durczok, Mateusz Koterzyna, Laura Marszałek i Mateusz Stankowiak już po raz kolejny godnie reprezentowali naszą szkołę w rozgrywkach międzyszkolnych. Nasi uczniowie musieli wykazać się bogatą wiedzą ogólną oraz umiejętnością pracy w zespole. Zaangażowanie i wiedza całego zespołu pozwoliła osiągnąć naszym zawodnikom trzecie miejsce.

Warsztaty florystyczne dla uczniów klas integracyjnych

Warsztaty florystyczne dla uczniów klas integracyjnych

2017-05-26 08:40

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki, uczniowie klas integracyjnych wzięli udział w zorganizowanych w naszej szkole warsztatach florystycznych. Dzieci wykonały piękne breloczki oraz wspaniale kompozycje z ciętych kwiatów. Przy wspanialej zabawie dzieci pobudziły wiele swoich zmysłów, a wykonane „dzieła” z pewnością ucieszyły rodziców. Za współpracę oraz niesamowite zaangażowanie dziękujemy Paniom z kwiaciarni Zuz'art.

Wielkanocne Warsztaty Integracyjne

Wielkanocne Warsztaty Integracyjne

2017-04-19 08:43

więta Wielkanocne to czas radości. W dniu 11.04 w naszej szkole odbyły się wielkanocne warsztaty integracyjne. Warsztaty miały na celu zintegrować grupę oraz pobudzić aktywność twórczą i kreatywność uczestników, wprowadzając jednocześnie w radosny, świąteczny czas. Zadaniem uczestników było wykonanie tematycznych plakatów. Dzieciom wiele przyjemności sprawiało ozdabianie jajek, wycinanie baranków, dekorowanie koszyków wielkanocnych.

Dzień Świadomości Autyzmu

Dzień Świadomości Autyzmu

2017-04-06 13:13

Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu. Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast w tym dniu najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na Autyzm oraz ich rodzinami.

Podróże! Podróże! Małe i duże!

Podróże! Podróże! Małe i duże!

2017-03-19 20:23

Uczniowie klasy 3c integracyjnej postanowili zwiększyć swoją wiedzę na temat podróży, szczególnie tych, o których była mowa w ostatnich tygodniach w szkolnych podręcznikach. Ameryka, Afryka, Australia, Meksyk, Japonia, Papua Nowa Gwinea, Chile, Chiny i wiele innych krajów mieliśmy okazję przybliżyć sobie wędrując po misyjnym muzeum w Raciborzu u Sióstr Misjonarek.

Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Niedobczycach

Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Niedobczycach

2017-02-28 14:46

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu Tydzień Tolerancji uczniowie klas integracyjnych gościli w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Niedobczycach. Uczniowie wraz z opiekunami mogli zobaczyć jak wygląda ośrodek, zostali serdecznie przyjęci przez podopiecznych oraz pracowników placówki, poznali pracownie tam funkcjonujące oraz bezpośrednio uczestniczyli w integracyjnych zajęciach warsztatowych.

Spotkanie z panią Joanną Adamczyk

Spotkanie z panią Joanną Adamczyk

2017-02-28 13:51

16 lutego w ramach projektu Tydzień Tolerancji odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Joanną Adamczyk, nauczycielką języka angielskiego z Rydułtów. Pani Joanna opowiadała w jaki sposób pomimo trudności wynikających z jej niepełnosprawności zdobyła wymarzony zawód, realizuje się jako nauczyciel oraz próbuje spełniać swoje marzenia.

"Jesteśmy tolerancyjni" - zajęcia warsztatowe w 3c

"Jesteśmy tolerancyjni" - zajęcia warsztatowe w 3c

2017-02-17 13:24

15 lutego uczniowie klasy 3c uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt.: "Jesteśmy tolerancyjni!". Poznaliśmy różne rodzaje niepełnosprawności z którymi spotykamy się na co dzień w naszej szkole i nie tylko. Obejrzeliśmy prezentacje przybliżającą nam problemy z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne i dowiedzieliśmy się jak im pomoc. Układaliśmy puzzle i wykonywaliśmy plakaty.

Uczymy się tolerancji!

Uczymy się tolerancji!

2017-02-07 16:31

W ramach obchodów "Tygodnia Tolerancji" uczniowie klas I-III SP integracyjnych wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych poznając technikę wyplatania form papierowych. W zajęciach uczestniczyli zaproszeni goście - uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Niedobczycach wraz z instruktorem.

Tydzień Tolerancji w ZSS

Tydzień Tolerancji w ZSS

2017-02-06 15:12

OD 6.02.2017 DO 17.02.2017; PODSUMOWANIE AKCJI NASTĄPI: 23 lutego 2017 roku o godzinie 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Połączone będzie z obchodami 20-lecia Miasta Radlin. W trakcie imprezy odbędzie się kiermasz lalek wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Sportowych.

"Kolorowe dzieci" - konkurs wokalny

"Kolorowe dzieci" - konkurs wokalny

2017-02-06 14:56

W ramach projektów "Tydzień Tolerancji" oraz "Wszystkie kolory świata" w dniu 6 lutego w naszej szkole odbył się konkurs wokalny. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie piosenki Majki Jeżowskiej "Kolorowe Dzieci”. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i talentem wokalnym. Przygotowane przez nich wersje utworu charakteryzowały się wysokim poziomem artystycznym. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a zwycięski zespół Falling 4 w składzie Julia Bluszcz, Oliwia Nawrat, Julia Kowalczyk oraz Patrycja Rosa wystąpią 23 lutego na gali podsumowującej wyżej wymienione projekty, w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie.

Zaprezentowali swoje uzdolnienia podczas XIV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

Zaprezentowali swoje uzdolnienia podczas XIV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

2016-10-21 19:47

20 października 2016 r. uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych z klas 1-6 brali udział w XIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym w SP nr 5 w Wodzisławiu Śl. Tego roku nasi wychowankowie chwalili się swoimi umiejętnościami recytując wiersze Doroty Gelner. Podczas występów towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera, która zachęcała naszych aktorów do publicznego zabierania głosu, co dla niektórych było nie lada wyczynem.

"Podziel się z nami wakacyjnymi wspomnieniami" - warsztaty plastyczne

"Podziel się z nami wakacyjnymi wspomnieniami" - warsztaty plastyczne

2016-10-11 15:26

W poniedziałek, 10 października, odbyły się warsztaty plastyczne, będące podsumowaniem konkursu plastycznego "Podziel się z nami wakacyjnymi wspomnieniami". Laureatami i uczestnikami warsztatów byli uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych, którzy wykazali się ogromną wyobraźnią twórczą, a wszystkie prace konkursowe charakteryzowały się oryginalnością i starannością wykonania.

"Mój świat - ludzie zwierzęta i rośliny" - powiatowy konkurs fotograficzny

"Mój świat - ludzie zwierzęta i rośliny" - powiatowy konkurs fotograficzny

2016-06-05 22:52

3 czerwca bieżącego roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie Pierwszego Powiatowego Konkursu Fotograficznego dla Uczniów o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych, pod hasłem "Mój świat – ludzie, zwierzęta, rośliny". Celem konkursu było promowanie ekspresji twórczej osób niepełnosprawnych, propagowanie ich uzdolnień i zainteresowań, stworzenie szansy osiągnięcia sukcesu oraz rozbudzenie poczucia przynależności do społeczności szkolnej, lokalnej i regionalnej.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale