Konkursy

"Krótka historia książki" - konkurs dla klas 5 i 6

2017-04-28 11:27

Uczniów klas piątych i szóstych zapraszamy do udziału w konkursie. Udział w tym konkursie wszystkich klas 5 i 6 jest obowiązkowy, ponieważ jest to jedno z zadań w międzyklasowej rywalizacji. Punkty otrzymane podczas rywalizacji drużyn przybliżają do celu, czyli zdobycia przez klasę nagrody.

„Mądrej głowie dość dwie słowie” - konkurs frazeologiczny dla klas 5 oraz 6

2017-04-28 10:46

Uczniów klas piątych i szóstych zapraszamy do udziału w konkursie. Udział w tym konkursie wszystkich klas 5 i 6 jest obowiązkowy, ponieważ jest to jedno z zadań w międzyklasowej rywalizacji. Punkty otrzymane podczas rywalizacji drużyn przybliżają do celu, czyli zdobycia przez klasę nagrody.

„Godzina radości” - konkurs dla klas 4

2017-04-28 10:20

Zapraszamy uczniów klas czwartych do udziału w konkursie „Godzina radości” - przepytywanka dla wielbicieli twórczości Juliana Tuwima. Udział w tym konkursie wszystkich klas 4 jest obowiązkowy, ponieważ jest to jedno z zadań w międzyklasowej rywalizacji. Punkty otrzymane podczas rywalizacji drużyn przybliżają do celu, czyli zdobycia przez klasę nagrody.

Konkurs dla klas 4 na komiks

2017-04-28 09:25

Należy przedstawić w formie komiksu jedną lub dwie najciekawsze, według Was, przygody głównego bohatera z książki C. Collodi’ego „Pinokio”. Udział w tym konkursie wszystkich klas 4 jest obowiązkowy, ponieważ jest to jedno z zadań w międzyklasowej rywalizacji. Punkty otrzymane za klasowy komiks przybliżają do celu, czyli zdobycia przez klasę nagrody.

Konkurs plastyczny na plakat dla klas 4, 5 oraz 6

2017-04-28 08:56

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny na plakat z okazji obchodów już po raz XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniach od 8 do 15 maja, w tym roku pod hasłem „BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!”. Udział w tym konkursie wszystkich klas 4, 5 i 6 jest obowiązkowy, ponieważ jest to jedno z zadań w międzyklasowej rywalizacji. Punkty otrzymane za klasowy plakat przybliżają do celu, czyli zdobycia przez klasę nagrody.

Konkurs literacki "Skargi książek z biblioteki"

2017-04-06 14:57

Z okazji XIV Tygodnia Bibliotek (8 – 15 maja 2017) zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na twórczość własną "Skargi książek z biblioteki".

Konkurs plastyczny - plakat (dla gimnazjalistów)

2017-04-06 14:39

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny na plakat z okazji obchodów już po raz XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniach od 8 do 15 maja, w tym roku pod hasłem „BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!”.

Konkurs "Pięknie czytam"

Konkurs "Pięknie czytam"

2017-02-02 22:42

Drugiego lutego w czytelni szkolnej stanęli w szranki przedstawiciele klas trzecich szkoły podstawowej. Walczyli oni o punktowane miejsca podczas konkursu „Pięknie czytam”. Uczniowie ci zostali wyłonieni w klasowym etapie konkursu. Etap szkolny konkursu pięknego czytania składał się z dwóch części. Część pierwsza była łatwiejsza, ponieważ wszyscy czytali tekst wcześniej przygotowany. Na tym etapie wyłonienie zwycięzcy było niemożliwe. O zwycięstwie zadecydowała część druga, podczas której uczestnicy musieli zmierzyć się z tekstem zupełnie nieznanym. Rywalizacja była bardzo zacięta. Jury po długich i burzliwych obradach wyłoniło trójkę zwycięzców.

Z bohaterami literackimi za pan brat!

Z bohaterami literackimi za pan brat!

2016-10-26 19:40

Październikowe święto bibliotek szkolnych to okazja do rozrywki, której dostarczyć może literatura dla dzieci. Czytając książki, dzieci obcują z bohaterami literackimi, którzy ich bawią, rozśmieszają, uczą. Poznają ich wady i zalety. Aby najmłodsi uczniowie mogli sprawdzić swoje oczytanie została dla nich przygotowana krzyżówka literacka do szkolnej gazetki "Małolat". Chcąc odgadnąć hasło, miłośnicy krzyżówek musieli wykazać się znajomością bohaterów literackich.

Konkurs na hasło reklamujące naszą bibliotekę szkolną  rozstrzygnięty

Konkurs na hasło reklamujące naszą bibliotekę szkolną rozstrzygnięty

2016-10-24 19:38

Z okazji obchodów w ZSS święta biblioteki - Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych - zostały ogłoszone konkursy. Jednym z nich był "Konkurs na hasło reklamujące bibliotekę szkolną", które posłuży do jej promocji i będzie zachęcało koleżanki i kolegów do częstych odwiedzin tego miejsca.

Wyniki konkursu „Zabawy literackie – ukryte tytuły książek”

Wyniki konkursu „Zabawy literackie – ukryte tytuły książek”

2016-10-18 17:54

Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej szkolnej bibliotece odbył się konkurs „Zabawy literackie – ukryte tytuły książek”. Uczniowie klas 4 – 6, którzy zgłosili chęć uczestnictwa z zabawie, spotkali się 17 października w czytelni. Otrzymali tekst opowiadania, w którym ukryte były tytuły mniej lub bardziej znanych im książek. Ich zadaniem było uważne czytanie tekstu, odnalezienie i wypisanie wszystkich tytułów książek, które ukryły się w opowiadaniu. Maksymalną ilość punktów (praca bezbłędna) uzyskała Zosia Bukała, zdobywając pierwsze miejsce.

"Biblioteka zaprasza na przerwę z gigantem” - wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie

"Biblioteka zaprasza na przerwę z gigantem” - wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie

2016-06-15 22:08

W maju nasza biblioteka szkolna uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Egmont, wydawcę m.in. komiksów z serii „Gigant”, zatytułowanym „Przerwa z gigantem”. Gimnazjaliści z Koła Przyjaciół Książki - Natalia i Miłosz - wykonali plakat z hasłem „Biblioteka zaprasza na przerwę z gigantem”, zachęcający do czytania komiksów. W kąciku z gigantami, wykonaliśmy zdjęcie plakatu i przesłaliśmy do organizatora konkursu. Nasza praca została wyróżniona przez jury i w nagrodę otrzymamy 3 tomy komiksów z serii „Gigant”.

Im naprawdę z książką do twarzy!

Im naprawdę z książką do twarzy!

2016-04-25 12:01

Znamy już wyniki regionalnego konkursu fotograficznego „Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY”, zorganizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Rybniku.

Poznaj wyniki i laureatów październikowych konkursów

Poznaj wyniki i laureatów październikowych konkursów

2015-11-02 14:46

W październiku świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zostały ogłoszone konkursy literackie. Uczniowie mogli swoje wrażenia z przeczytanych książek przelać na papier i podzielić się nimi z kolegami i koleżankami. Uczniowie czytający chętnie i dużo mieli okazję zachęcić tych, dla których czytanie, z różnych powodów, nie należy do przyjemności.

"Mądrej głowie dość dwie słowie" - konkurs rozstrzygnięty

"Mądrej głowie dość dwie słowie" - konkurs rozstrzygnięty

2015-05-18 09:13

Świętując XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w naszej szkole, w dniu 15 maja, uczniowie gimnazjum zostali zaproszeni do uczestnictwa w szkolnym konkursie frazeologicznym „Mądrej głowie dość dwie słowie”. Konkurs składał się z szeregu różnorodnych zadań mających na celu doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się frazeologizmami.

Strony: | 1 | 2 | 3 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale