Wydarzenia

Warsztaty biblioteczne gimnazjalistów w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku

Warsztaty biblioteczne gimnazjalistów w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku

2017-05-29 22:24

Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych udali się na wycieczkę do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku. Wycieczka miała charakter edukacyjno-poznawczy. Już wkrótce trzecioklasiści staną się absolwentami naszego Sportowego Gimnazjum i wyruszą w świat. Będą uczyć się w różnych szkołach średnich. Dla większości uczniów szkół ponadgimnazjalnych nie wystarczy już skromnie wyposażony księgozbiór bibliotek szkolnych. Będą zmuszeni do samodzielnych poszukiwań informacji w większych bibliotekach, z bogatszym księgozbiorem. Dlatego też bardzo istotne jest przygotowanie uczniów do tej samodzielności.

Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

2016-12-14 18:55

W związku z różnorodnymi działaniami podejmowanymi w naszej szkole, mającymi na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, 14 grudnia gościliśmy pisarza Waldemara Cichonia – autora książek dla dzieci. Jest on autorem serii książek, w których bohaterem jest kot Cukierek. Na spotkanie autorskie zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych szkoły podstawowej. Pisarz zaprezentował dzieciom postać głównego bohatera swoich książek – domowego kota o imieniu Cukierek. Opowiedział kilka ciekawych i bardzo zabawnych historii z życia domowego ulubieńca, które rozbawiły młodych słuchaczy.

Podsumowanie obchodów MMBSz w naszej szkole

Podsumowanie obchodów MMBSz w naszej szkole

2016-10-26 20:16

Dwudziestego szóstego października do czytelni szkolnej zostali zaproszeni uczniowie, którzy aktywnie włączyli się do wspólnej zabawy z okazji świętowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wspólnie rozwiązaliśmy zadania konkursowe. Uczniowie poznali wyniki, a za swoje zaangażowanie i wkład pracy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Dla tych, którym się nie poszczęściło, zbrakło im punktów, aby dołączyć do grupy laureatów były nagrody pocieszenia.

Czytamy w bibliotece

Czytamy w bibliotece

2016-10-25 20:36

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to dobra okazja, aby wstąpić do biblioteki po książkę i świętować go z ciekawą lekturą. Chcąc zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek i spędzania z nimi wolnego czasu, powróciliśmy od października, wzorem ubiegłego roku szkolnego, do głośnego czytania w bibliotece. Dzieci mimo, że potrafią już czytać, to lubią słuchać, gdy robią to inni. Dlatego też we wtorki i w czwartki, podczas długich przerw, zapraszamy uczniów klas 1 – 3 oraz 4 – 6 szkoły podstawowej do czytelni szkolnej, gdzie czytają im na głos starsi koledzy i koleżanki.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

2016-10-20 22:06

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - jest to czas sprzyjający promocji naszej biblioteki i jej księgozbioru. Dlatego też, w tym sprzyjającym okresie, uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej zostali zaproszeni na zajęcia do biblioteki. Podczas zajęć pierwszoklasiści zapoznali się z księgozbiorem dla dzieci i jego rozmieszczeniem na półkach, zasadami korzystania z biblioteki, w tym z koniecznością poszanowania książek. Aby móc otrzymać zaszczytny tytuł CZYTELNIKA – RYCERZA KSIĄŻEK, uczniowie musieli zdać egzamin z nowo nabytej wiedzy. Sprawdzian wypadł pomyślnie i bibliotece szkolnej przybyło 44 czytelników.

"Wokół książki" - spotkanie z regionalną pisarką

"Wokół książki" - spotkanie z regionalną pisarką

2016-10-11 19:05

Miesiąc październik, na całym świecie, poświęcony jest bibliotekom szkolnym - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jest to czas sprzyjający promocji bibliotek i ich księgozbiorów poprzez organizowanie imprez czytelniczych. Nasza szkoła, już od wielu lat, nie pozostaje w tyle. W tym roku szkolnym również postawiliśmy na spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy swoją pracą i postawą twórczą przyczynili się do promowania książek i kultury czytelniczej, a swoją wiedzą mogą się podzielić z uczniami. Takie spotkanie zostało zorganizowane w naszej szkole w dniu 11 października dla uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Przybyła na nie pani Lucyna Szłapka, która przez wiele lat pisała, również dla dzieci, różne teksty literackie: wiersze, bajki i opowiastki związane z regionem śląskim.

 „Ja to wiem” konkurs ze znajomości części mowy

„Ja to wiem” konkurs ze znajomości części mowy

2016-02-02 19:49

Wszyscy uczniowie klas szóstych, przed przystąpieniem do Sprawdzianu 2016, mieli możliwość równania szans. Uczestniczyli w szkolnym konkursie „Ja to wiem”, którego celem było sprawdzenie swoich umiejętności z gramatyki polskiej, dokładniej z części mowy, które dla wielu bywają przysłowiową piętą Achillesa. W konkursie uczestniczyli wszyscy szóstoklasiści, a zmagania rozpoczęliśmy już w październiku. Na pierwszy ogień poszedł rzeczownik, czasownikowi poświęciliśmy listopad, a z przymiotnikiem i przysłówkiem walczyliśmy w styczniu.

Grupa przedszkolna "Kwiatki" gościła w naszej bibliotece

Grupa przedszkolna "Kwiatki" gościła w naszej bibliotece

2015-11-26 20:41

W dniu dzisiejszym do naszej szkolnej biblioteki zawitali mili goście. Była to grupa najmłodszych przedszkolaków, którzy uczestniczyli w zajęciach. Z zainteresowaniem wsłuchiwali się w prezentowane specjalnie dla nich wiersze o misiach. Wysłuchali historii, która przydarzyła się małemu chłopcu Zbysiowi i jego pluszowemu przyjacielowi. Ponieważ dzieci lubią tańczyć, konieczne były pląsy w rytm muzyki. Była to historia o pluszowym misiu z wystawy, który bardzo chciał iść do przedszkola, do dzieci.

Ceremoniał pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej

Ceremoniał pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej

2015-11-01 19:30

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek uczciliśmy przyjęciem w poczet czytelników biblioteki szkolnej 124 uczniów. Zaproszeni do biblioteki pierwszoklasiści zapoznali się z obowiązującym w wypożyczalni regulaminem, zasadami korzystania z księgozbioru, układem książek na półkach oraz ich prośbami.

"Jak lew Limpopo poszedł po rozum do głowy” – spotkanie czytelnicze

"Jak lew Limpopo poszedł po rozum do głowy” – spotkanie czytelnicze

2015-05-13 19:54

Z okazji obchodów XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej szkolnej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „spotkań z książką”, tym razem zatytułowane „Jak lew Limpopo poszedł po rozum do głowy”. Uczniowie z klas nauczania zintegrowanego poznali historię pięknego i potężnego, ale równocześnie niezmiernie leniwego i dumnego lwa o imieniu Limpopo. W historii lwiej rodziny uwidocznione są konsekwencje lenistwa.

Przedszkolaki gościły w bibliotece szkolnej

Przedszkolaki gościły w bibliotece szkolnej

2014-11-27 18:52

Z okazji święta pluszowego misia do wspólnej zabawy włączyły się również przedszkolaki, które gościły w bibliotece szkolnej. Poznały historię misia – zabawki, curriculum vitae misiów – bohaterów filmowych i literackich. Oglądnęły prezentację multimedialną przedstawiającą pierwowzory pluszowych misiów - niedźwiedzie żyjące w naturze.

Święto pluszowego misia w bibliotece szkolnej

Święto pluszowego misia w bibliotece szkolnej

2014-11-25 21:13

Pluszowy niedźwiadek bardzo często jest pierwszą i najbardziej kochaną zabawką większości dzieci, dlatego w 2002 roku dzień 25 listopada został ogłoszony „Światowym dniem pluszowego misia”. Uczniowie z ZSS, od wielu już lat, również w ten dzień świętują. Spotykają się w bibliotece szkolnej – krainie Misiolandii – i w wspólnie uczą się i bawią. W tym roku hasło przewodnie to „Misie i niedźwiedzie”. Dzieci miały okazję poznać zarówno bajkowe misie, jak i ich prawdziwe, dziko żyjące pierwowzory.

Podsumowanie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2014

Podsumowanie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2014

2014-10-31 18:12

Już od 15 lat w październiku obchodzone jest święto bibliotek szkolnych. W naszej szkole z tej okazji również wspólnie się bawimy i uczymy. W tym roku szkolnym, wzorem lat ubiegłych, wszystkich uczniów zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Najmłodszych uczniów – pierwszoklasistów - włączyliśmy w szeregi czytelników biblioteki poprzez pasowanie na „rycerzy książek”. Pozostali uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności plastyczne i literackie uczestnicząc w konkursach.

Uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

2014-10-31 12:48

Październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2014 - tradycyjnie - uczciliśmy przyjęciem w poczet czytelników biblioteki szkolnej 148 nowych uczniów. W bibliotece odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników. W fascynujący świat literatury dziecięcej nowi czytelnicy zostali wprowadzeni przez starsze koleżanki, które wcieliły się w książkę, królującą w zbiorach bibliotecznych oraz w krasnali, sprawujących pieczę nad księgozbiorem.

Kiermasz używanych podręczników

Kiermasz używanych podręczników

2014-06-24 16:51

Jak co roku, w holu głównym szkoły, miał miejsce kiermasz używanych podręczników. Uczniowie mogli sprzedać swoje, używane podręczniki oraz zakupić podręczniki do następnej klasy po okazyjnych cenach.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale